Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GÜRKAN CLINIC’DE TEDAVİ OLANLAR

GÜRKAN CLINIC’te tedavi olanlar/olacaklar burada buluşalım
Ara
Celalettin Hocanın bahsettiği Japonya’daki Prof. Dr. Atsushi Tanaka hoca ile Dr. Timur Gürgan'ın yaptığı raportaja aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz. Gürgan clinic te bence Tanaka hocadan birşeyler öğrenip mutlaka ülkemize getirecektir yada getirmiştir belkide giden varsa bende deneyimlerini merak ediyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=5_Qb5NLTWck
Ara
Evet izlemiştim bunu. Hatta gürgan clinicte deneme yaptı ancak başrılı olamamıştı bir iki ay öncesine kadar
Ara
(27-07-2018, Saat: 10:01)Vakıa_58_59 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet izlemiştim bunu. Hatta gürgan clinicte deneme yaptı ancak başrılı olamamıştı bir iki ay öncesine kadar

Türkiye de şu anda elonge veya round spermatidlerle doğan hiç bebek olmadı mı?
Benim anlamadığım yuvarlak ile elonge spermatidlerle yapilan denemelerin hepsine rosi mi diyolar? Ben yine bu forumdaki hamit kardesimden emb. Semra hanimi duydum  centrum tup bebek merkezini aradim. Saglikli gebelikler olustu yapabiliyoruz dediler. Sizce ne kadar gerçekçi?
Ara
(27-07-2018, Saat: 15:40)Nedenben Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(27-07-2018, Saat: 10:01)Vakıa_58_59 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet izlemiştim bunu. Hatta gürgan clinicte deneme yaptı ancak başrılı olamamıştı bir iki ay öncesine kadar

Türkiye de şu anda elonge veya round spermatidlerle doğan hiç bebek olmadı mı?
Benim anlamadığım yuvarlak ile elonge spermatidlerle yapilan denemelerin hepsine rosi mi diyolar? Ben yine bu forumdaki hamit kardesimden emb. Semra hanimi duydum  centrum tup bebek merkezini aradim. Saglikli gebelikler olustu yapabiliyoruz dediler. Sizce ne kadar gerçekçi?

Centrum tup bebek merkezinde recai hoca ve semra hocayla gorustuk biz daha bu teknik turkiyede uygulanmaya baslamadi. Ama recai hoca ve semra hoca japonyaya gidip bununla ilgili bi makine getirceklerini ve tanakanin yontemini deneyeceklerini soylenedi kisa bi zaman icinde bizim icinde guzel seyler olcak insallah umudunuzu kaybetmeyin arkadaslar ahmet hakan hocada doktor tanakanin yuvarlak hucrelerle bile gebelik elde ettigini soyledi
Ara
Rosi erken evre spermatidler yani daha elonge bile tam olmamış sadece mayoz bölünmelerini geçrekleştirerek 23 kromozom a düşmüş hücreler ile yapılıyor.
Bir de elonge spermatidlerle yapılma şekli var ve daha garanti olanı bu, bunlara da piezo isimli cihazla elektrik veriyorlar. Ve yumurtayıdölleyebiliyor. 
Benim bildiğim halihazırda türkiyede deneme yapıldı elonge spermtidlerle embriyo oluştu ancak doğum gerçekleşmedi.

Semra hoca Ağustos’ta Japonya’ya gidecek ve Tanaka ile görüşecekler eş zamanlı olarakta piezo cihazı gelmiş olacak diye biliyorum. Bu sayede elongeler ile ve immtoil spermleri piezo ile hareketlendirip yumurtanın döllenmesini sağlayacaklar.

Konuya yönelik olarak sitede rosi tekniğine genel bir bakış başlıklı bir paylaşımda bulunmuştum oradan da takip edebilirsiniz.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  TANSEL KAPLANCAN’DA TEDAVİ OLANLAR SABIRIZAZİM 15 5,575 2 saat önce
Son Yorum: Umut
  CELALETTİN PERU’DA TEDAVİ OLANLAR SABIRIZAZİM 414 92,160 8 saat önce
  KAAN AYDOS’TA TEDAVİ OLANLAR SABIRIZAZİM 134 31,657 Dün, Saat: 19:37
  EMRE BAKIRCIOĞLU’NDA TEDAVİ OLANLAR BURADA TOPLANALIM SABIRIZAZİM 5 1,866 06-01-2019, Saat: 23:43
Son Yorum: Mapişah
  AHMET HAKAN HALİLOĞLU’NDA TEDAVİ OLANLAR SABIRIZAZİM 13 4,186 26-10-2018, Saat: 15:51
Son Yorum: Svdacan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi