Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Varikosel azosperm

@Vol1 sizinle ozelde konusmak isterdim ama ozel mesaj aliminiz kapali. Ayarlardan acmaniz lazim. Fikir alisverisinde bulunurduk. Uzuldum acikcasi. Allah yardimcimiz olsun.

(02-02-2019, Saat: 16:47)Vol1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Celalettin peru da 2017 de tedaviye başlamıştım 2018 şubat ayından sonra tedaviyi bıraktım.3 ay önce varikosel ameliyatı oldum Bezmialemde.Bugün spermiogram verdim.fakat ayrıntılı bakılmıyordu.Azosperm yazıyor. PELLETTE POZİTİF yazıyor.Hormon tahlilide yaptırmıştım dün sonuçlar lh 6, tesosteron 2.40, fsh 28 çıktı.şimdi ne yapmalıyım
Bu pellette pozitif ifadesinin anlamini bilmiyorum acikcasi. Sizde sperm cikisi oldu mu yani?
Hiç döktüğünüz meniye bakmaz mısınız? Onu siz mi yaratıyorsunuz, yoksa yaratan biz miyiz? (Vâkıa 58-59)
Ara
Bende de sol tarafta 3. Derece varikosel var ürolog ameliyatı yapalım diyor tüp bebek doktorum gereksiz diyor yaptırsanda birşey değişmez tedavi sürecini uzatırsın artı bir kere olduysa birdaha olmayacağının garantisi yok tekrarlama ihtimali var ağrısı çok rahatsız etmiyorsa bulaşma diyor. Bana kalırsa bu damar probleminin tedavisinden sonra kan dolaşımı daha sağlıklı olacağı için ilerleme olması muhtemel görsemde örneklere baktığınızda gerçektende azospermi vakaalarında öyle 0dan milyona bi artış görünmüyor ama hali hazırda sperm üreten arkadaşlar bu ameliyatla kalitesini ve miktarını arttırabiliyor olaya bu pencereden bakmak lazım.
Ara
(05-02-2019, Saat: 00:16)B5R5 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende de sol tarafta 3. Derece varikosel var ürolog ameliyatı yapalım diyor tüp bebek doktorum gereksiz diyor yaptırsanda birşey değişmez tedavi sürecini uzatırsın artı bir kere olduysa birdaha olmayacağının garantisi yok tekrarlama ihtimali var ağrısı çok rahatsız etmiyorsa bulaşma diyor. Bana kalırsa bu damar probleminin tedavisinden sonra kan dolaşımı daha sağlıklı olacağı için ilerleme olması muhtemel görsemde örneklere baktığınızda gerçektende azospermi vakaalarında öyle 0dan milyona bi artış görünmüyor ama hali hazırda sperm üreten arkadaşlar bu ameliyatla kalitesini ve miktarını arttırabiliyor olaya bu pencereden bakmak lazım.

Merhabalar,1.si varikosel sıkıntısı olan kişi eğer azospermi ise ameliyat olunca varikosel geçse de sperm çıkışı olmaz yani sperm çıkışı olmama sebebi varikosel değildir öyle olsa hiç çıkmama değil de az sayıda sperm çıkma hali olurdu, ama azopermi tedavisine destek olur varikoselden kurtulmak zaten bu tedavide amacımız vucudun üretmediği spermi üretmesini sağlamak,sperm çıkışı için yaptığınız destek tedavileri varikosel nedeniyle boşa gitmesin diye ameliyat oluyoruz .Ben bu sınıftayım.
2.si  varikosel sıkıntısı olan kişi eğer azospermi değilse ,işin ehli bir doktorda iyi bir ameliyat olursa(en önemlisi bu) düşük milyonlarda olan sperm sayısı yüksek milyonlara çıkıyor,bu vakalarda zaten sperm çıkışı var olup sayı azdır varikosel nedeniyle.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  AZOSPERM / TESE B5R5 8 287 05-02-2019, Saat: 07:36
Son Yorum: Birgaripyolcu

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi