Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Her bitkiseli kullanmayın

Arkadaşlar merhaba;

bizim toplumumuzda herkes doktor ve aktardır. rahatsızlığını söylediğin anda şunu kullan bunu ye şunu şöle yap. 

yok keçiboynuzu pekmezi ye keçiboynuzu suyu iç keçiboynuzu kemir ne keçiboynuzuymuş arkadaş. doktor tavsiyesi olmadan yada uzman birinden duymadan bitkiselleri kafanıza göre kullanmayıııııııın.. bakın çoğu kişi nohut suyu içerken doktor bana nohuttan keçiboynuzundan uzak dur dedi. hemen cakşır suyu yok bilmem ne otu diye saldırmayın sağa sola. bilinçli haraket edin. azospermide beslenmede en önemli konular ;

-hazır gıda tüketimini minimuma indirin.kesmeniz imkansızda elinizden geldiğince azaltın. çikolata ,kola, gofret ,hazır hamburger,cips, özellikle margarin,bisküvi grupları gibi ürünlerden uzak duracaksınız.

-bal, kaymak, yoğurt,pekmez,yemeyi eksik etmeyeceksiniz

-kuruyemiş özellikle 2 günde 1 mutlaka tüketilecek. ceviz badem fındık fıstık 

-sigaradır alkoldür anlatmaya gerek yok zaten.

-spor yapın mutlaka. özellikle sert sporlar kas yapıcı nitelikte sporlar falan. ter atın bol bol.vücud toksinlerden arınsın.

-şeker sucuğu-pestik gibi doğal köy ürünleri bol bol yiyin
Ara
Kesinlikle katılıyorum hatta incir de var bunların arasında. 

Özellikle hazır gıdaya dikkat etmek lazım. Ben son üç ayda Tatlıyı çikolotayı çok yedim kçırdım hamur işi yedim. Değerlerim düştü. O kontrolden sonra yemedim baklım ne çıkacak
Ara
(05-06-2018, Saat: 19:18)Vakıa_58_59 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kesinlikle katılıyorum hatta incir de var bunların arasında. 

Özellikle hazır gıdaya dikkat etmek lazım. Ben son üç ayda Tatlıyı çikolotayı çok yedim kçırdım hamur işi yedim. Değerlerim düştü. O kontrolden sonra yemedim baklım ne çıkacak

Selam,
tekrar kontrole gittin mi, degerler nasil cikti?
Tesekkürler
Ara
1 ekimde gidiyorum inş.
Ara
Bilgiler http://www.celalettinperu.com dan alinmistir.

ÜLKEMİZDE BAŞLICA FİTOTERAPÖTİK ÜRÜNLER VE KULLANIMA AİT BAZI HUSUSLAR:

●KEÇİ BOYNUZU:Azospermi hastasında matürasyon evresinde kullanımı kısmen işe yarar.Esas faydası oligoastenospermik ve normotestosteronik hastaya ait verilmesi gereken bir üründür.Biz çalışmalarımızda ilk devre: sertoli cell only düzeyindeki hastaların durumunu daha da bozduğu yönündedir.Yoğun keçiboynuzu kürleri ,testosteronu azaltarak ilk devre azospermik hastayı daha da belirgin kötüleştirmektedir.Son devre dediğimiz matürasyon devresinde ise,gereğinden çok kullanılması da aynı şekilde istenen faydayı başlangıçta sağlayacak iken zamanla geriletir.Dengeli ve klinik yakın takip göstergeleri ile izlenerek tavsiye edilmesi uygundur.

●NOHUT :Nohut kürleri çok sık verilmektedir.Nohut ile alakalı hormonal bir etkileşim gösterilmemiştir.Azospermideki faydası çok yetersizdir.Sayı azlığı dediğimiz oligospermik hastaların bir kısmının yarar görmesi nedeni ile popülerdir.

●ÇAKŞIR TOZU /SUYU:Testosteron artışı sağlaması ,dolaşıma yardımcı olması,indirekt libido artışına olan katkılar sağlaması nedeniyle yardımcı ürün olarak fayda sağlamakla beraber tek başına etkisi sınırlıdır.Bizim tecrübelerimize çakşırın fmf ve amiloidoz ile seyreden vakalarda başarılı olmuştur.Anti-amiloidotik etkisi mevcuttur.

●ÇOBAN ÇÖKERTEN : Dolaşım açıcı,indirekt olarak penil kavernöz yapıya kan dolumunu arttırıcı ve testiküler volümü düzeltici etkileri nedeniyle libidoya sağladığı destek bilinmektedir.Hipofiz üzerine ise, dil altı yönden etkili olmaktadır.Azospermide tek başına düzeltici etkisi sınırlı kalmaktadır.Ancak diğer destekler açısından gereği  varsa tavsiye edilir.Dolaşımı etkileyen ilaçlarla etkileşimler nedeniyle yan etkiler sık görülebilir.

ÜLKEMİZDE AZ BİLİNEN ÜRÜNLERE ÖRNEKLER:

●MACA KÖKÜ
●ASHWAGANDHIA
●ASTRAGALUS
●PANAX GİNSENG
●GARLIC SARIMSAK
●OYSTER İSTİRİDYE
●DAMIANA 
●SAW PALMETTO
●TRİBULUS

NÜTRİSYONDAKİ ÖNEMLİ ÜRÜNLERE ÖRNEKLER

●VİTAMİN C
●VİTAMİN E
●VİTAMİN B12
●VİTAMİN B9
●L  ARJİNİN
●L  KARNİTİN
●ÇİNKO
●DEMİR
●SELENYUM

HER ZAMAN DEĞERLİ OLAN ÜRÜNLERE ÖRNEKLER

●ARI SÜTÜ BAL PROPOLİS POLEN
●EPİMEDYUM
●GİNSENG
●TRİBULUS TERRESTRİS
●HAVUÇ 
●ISIRGAN TOHUMU
●ARDIÇ TOHUMU

●EKSTRE tablet ve veya Ballı karışım:Özel çiçek balı,arı sütü,polen,hurma poleni, propolis, damla sakızı, havlıcan, hardal, badem, ardıç tohumu, badem, antep fıstığı, keten tohumu yağı, ilk evrelerde olmamak şartı ile hartnup, ginseng, havuç tohumu, kebabiye tohumu, kabak çekirdeği yağı, kişniş, tere, turp, kereviz, üzüm çekirdeği, zencefil, karanfil, udu hindi, kekik, at kuyruğu, yakı otu, alıç, devedikeni tohumu, zerdeçal, civan perçemi,dar-ül fülfül.

Ara
andromed testinde 100 de yüz lökosıt cıkan hasta ilaçların yanında gıda takviyesi olarak ne tüketmelidir bilgi verir misiniz
Ara
(11-10-2018, Saat: 19:17)fisebil_25 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: andromed  testinde  100 de yüz  lökosıt  cıkan hasta   ilaçların yanında  gıda takviyesi olarak ne tüketmelidir bilgi verir misiniz

Hosgeldiniz. Su an watsap grubunda % 100 lokosit ile baslayip 3 ay sonra % 100 spermatosite donen arkadas var. Watsap grubumuza katilmanizi tavsiye ederiz. Onun disinda yukarida bahsedilen bitkisellerin hepsini kullanabilirsiniz. Ozellikle her zaman değerli olanlari. Incir ve keciboynuzu yasak, biliyorsunuzdur zaten. Halihazirda doktorumuzun tavsiye ettigi bitkiselleri kullanmaktayiz biz.
Ara
(11-10-2018, Saat: 20:20)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(11-10-2018, Saat: 19:17)fisebil_25 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: andromed  testinde  100 de yüz  lökosıt  cıkan hasta   ilaçların yanında  gıda takviyesi olarak ne tüketmelidir bilgi verir misiniz

Hosgeldiniz. Su an watsap grubunda % 100 lokosit ile baslayip 3 ay sonra % 100 spermatosite donen arkadas var. Watsap grubumuza katilmanizi tavsiye ederiz. Onun disinda yukarida bahsedilen bitkisellerin hepsini kullanabilirsiniz. Ozellikle her zaman değerli olanlari. Incir ve keciboynuzu yasak, biliyorsunuzdur zaten. Halihazirda doktorumuzun tavsiye ettigi bitkiselleri kullanmaktayiz biz.

Beni watsap gurubunuza ekleyebilirmisiniz
Ara

Merhaba biz henüz andromed de örnek vermedik fakat diğer testlerimiz de lökosit çıkmıştı.
Isırgan otu çayına 10 damla propolis damlatıp günde 2 kez (sabah ve akşam içtik, birde her akşam adaçayı içtik)
son yaptırdığımız testte lökosit normal seviyedeydi.
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi