Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Müfit Günel hakkında düşünceleriniz?

(02-10-2018, Saat: 00:09)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kesinlikle tedavi olmadan TESE olmayin. Sperm ureten kanallar kesildiği için zarar goruyorsunuz. Bu zararin telafisi yok, vucut onarmiyor. Hormonlariniz dengesiz ise zaten sperm bulunması zor. Biz de TESE olduk ama pişmanım su an. Kimse bizi boyle bilgilendirmedi. TESE olmayanlarda tedavi daha hizli sonuc veriyor.  Memleketteki doktorlarin % 99'u para icin veya bilgisizlikten TESE yapiyor. @Yagmur_55 @Gurses123

Aynı pişmanlıklar bende de var. Şükür tese ye rağmen çıkışlar başldı ancak doktor tese olmasaydın diyip duruyor hala.
Belki şimdi tese olsam çıkma oranı çok yüksek ancak doğal çıkış yakalama derdindeyim. 18 aydır ilaçları kullanıyorum şükür yan etki görmedim
Ara
Haklısınız.. Bizim için artık geç. İki kere oldu eşim. Olmayanlara örnek olsun. Bazen de insanın basireti bağlanıyor ya da Dr a çok inanıyor. İkinci teseyi ameliyatın iyi bişi olmadığını zararları olacağını bile bile olduk.. Bilemiyorum.. Hayırlısı.. Herkes için..
Ara
Arkadaşlar merhaba,

Bende azospermi hastasıyım. nedeni yok yani sebepsiz azosperm. Kan değerleri, testis boyutu, küçükken geçirilmiş ateşli hastalık yok vb tüm değerler normal aralıkta. İlk öğrendiğimde görev gereği doğudaydım. İnternet üzerinden araştırmalar sonucu klasik azosperm hastaları gibi önümüze aynı seçenekler çıkıyordu. Kaan aydos, emre bakırcıoğlu, müfit günel vb. İlk deneyimim emre beyde oldu. tüm değerler normal olduğu için 7 ay civarında sadece klomen kullandırdı. Hoca ile iletişim sekreter aracılığı ile oluyor direk ulaşamıyorsunuz.   Daha sonra klasik son, mikro tese (acıbadem şişli) ve klasik sonuç negatif. Emre hocanın takibi düzenli. Aylık olarak takibini yapıyor. Durumumuza daha bilimsel yaklaşıyor ve genel olarak sonu tese ile bitiyor. İLk teseden sonra konuştuğumuzda 5-6 ay sonra  florance nigtingale hastanesinde tekrar tese önerdi. İstanbul maaliyet açısından çok tuzlu olduğu için Ankara'da doktor aradım. Ankara ya tayinimin çıkması bunda etkili oldu. Müfit Günel ile tedaviye başladık. Gonal f ve progeny m ile 3-4 ay tedavi uyguladı. Taşınma süreçlerinden ötürü tedavi 5-6 aya çıktı. Bu süre içinde sadece 1 kez kan tahlili istedi. Ameliyattan önce bile kan testi istemedi. Malesef tekrar bıçak altına yattık ve sonuç negatif. Ameliyat lokal anestezi ile oldu. farklı ve amatörce bir deneyimdi.  Ameliyat sonrası 1 haftaya yakın geceleri şiddetli ağrı çektim. İyileşme çok uzun sürdü. Emre hocada böyle sıkıntılar olmadı iyileşme çok hızlıydı ve ağrı yok denecek kadar azdı. Sonuç olarak bu işte öne çıkmış doktorların çoğu tedavi altında 5-6 ay ilaç kullandırıp mikro tese ameliyatı yapıyorlar. Şu anki tecrübem olsa az süreli tedavi ve tese öneren doktorları tercih etmezdim. Ki sebepsiz azosperm ise ilk etapta teseden uzak durulmalı. Artık son çare olarak Celalettin hoca çıktı karşıma ayın 15 ine randevu aldım. Başlayacağız Hayırlısı.
Ara
(05-03-2019, Saat: 14:51)ali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar merhaba,

Bende azospermi hastasıyım. nedeni yok yani sebepsiz azosperm. Kan değerleri, testis boyutu, küçükken geçirilmiş ateşli hastalık yok vb tüm değerler normal aralıkta. İlk öğrendiğimde görev gereği doğudaydım. İnternet üzerinden araştırmalar sonucu klasik azosperm hastaları gibi önümüze aynı seçenekler çıkıyordu. Kaan aydos, emre bakırcıoğlu, müfit günel vb. İlk deneyimim emre beyde oldu. tüm değerler normal olduğu için 7 ay civarında sadece klomen kullandırdı. Hoca ile iletişim sekreter aracılığı ile oluyor direk ulaşamıyorsunuz.   Daha sonra klasik son, mikro tese (acıbadem şişli) ve klasik sonuç negatif. Emre hocanın takibi düzenli. Aylık olarak takibini yapıyor. Durumumuza daha bilimsel yaklaşıyor ve genel olarak sonu tese ile bitiyor. İLk teseden sonra konuştuğumuzda 5-6 ay sonra  florance nigtingale hastanesinde tekrar tese önerdi. İstanbul maaliyet açısından çok tuzlu olduğu için Ankara'da doktor aradım. Ankara ya tayinimin çıkması bunda etkili oldu. Müfit Günel ile tedaviye başladık. Gonal f ve progeny m ile 3-4 ay tedavi uyguladı. Taşınma süreçlerinden ötürü tedavi 5-6 aya çıktı. Bu süre içinde sadece 1 kez kan tahlili istedi. Ameliyattan önce bile kan testi istemedi. Malesef tekrar bıçak altına yattık ve sonuç negatif. Ameliyat lokal anestezi ile oldu. farklı ve amatörce bir deneyimdi.  Ameliyat sonrası 1 haftaya yakın geceleri şiddetli ağrı çektim. İyileşme çok uzun sürdü. Emre hocada böyle sıkıntılar olmadı iyileşme çok hızlıydı ve ağrı yok denecek kadar azdı. Sonuç olarak bu işte öne çıkmış doktorların çoğu tedavi altında 5-6 ay ilaç kullandırıp mikro tese ameliyatı yapıyorlar. Şu anki tecrübem olsa az süreli tedavi ve tese öneren doktorları tercih etmezdim. Ki sebepsiz azosperm ise ilk etapta teseden uzak durulmalı. Artık son çare olarak Celalettin hoca çıktı karşıma ayın 15 ine randevu aldım. Başlayacağız Hayırlısı.

Merhaba hocam geçmiş olsun. Tese biz gibi hastalar için en son çare olmalı bazen tedaviyi kısa yoldan çözüme ulaştırmak için yada uğraşmamak adına yeterli anlamda teşris koyamadan maalesef doktorlar tese ye yöneliyor ve dediğiniz gibi sonuç çoğu zaman olumsuz oluyor emin olun doğru yolu secmissiniz inşallah şifa buluruz hep birlikte bende celalettin Peru nun hastasıyım hocaya giderken istediği testleri yaptirmadan gitmeyi unutmayin bundan sonraki mesajlarınızı celalettin Peru da tedavi olanlar bölümüne yazarsanız seviniriz
Ara
(05-03-2019, Saat: 14:51)ali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar merhaba,

Hocam ben de aynı şekilde Kaan Aydos ile başladım, biraz ihmalimle geçen yaklaşık iki yıl boyunca bana sadece klomen verdi, istediği birkaç testin sonucunu mesaj ile ilettik, sekreteri ile ancak görüşebildik ve en son testi mesaj ile bile yollayamayınca eksik olsun dedim ve bıraktım gitmeyi. Müfit Günel'in de adını araştırmalarım sonucu bulup bu konuyu açmıştım. Ama sonra bu site aracılığı ile Celalettin Bey'e gitmeye karar verdim. Ben de 5. ayımdayım. Nisan ayında 2.kontrole gideceğim nasipse. İlerleme kaydediyorum yavaş yavaş gibi görünüyor artık allahtan hayırlısı. Senin de allah yardımcın olsun kardeşim.
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi