Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KAAN AYDOS’TA TEDAVİ OLANLAR

(01-06-2018, Saat: 13:34)Ahlil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [Merhaba arkadaşlar 
Bizde uzun bir azospermi sürecinden geçiyoruz.
Daha önce yurtdışında mikrotese ameliyatı olup olumsuz sonuç alınca yaklaşık iki yıl önce Kaan hoca da tedaviye başladık. İlk önce iğne tedavisi uyguladı onun yanında  gün aşırı klomen de kullanıyordum bir senelik bir ilaç tedavi sürecinden Sonra  ikinci mikro tese ameliyatını kaan hoca da oldum sonuc yine hüsran spermatid bulunamadı sanırım bazı markırlarda yoktu bazıları da çok düşüktü ama tedavinin devamına ümit veriyor demişti hoca şimdi bunun üzerinden 3 ay geçti ve fish testi istedi sonuç markırlar çok düşük ve haploid hücre yok. Benim kafamı karıştıran ameliyat öncesi haploid hücre çok çok düşük olsada fish testinde gözlemlenmişti ve lim, tex vesayre markırları çok düşük olsa da pozitif gelmişti.. Neden düzelme varken hoca iğneleri ve ilaçları kesip sadece reservatrol ve impryle devam etmek istiyor yani sadece vitaminlerle birşey düzelmesini bekliyor. Benimle aynı durumda olan var mı acaba şimdiye kadar herşeyin aynı olduğu birini hiç bulamadım artık ümidimiz kayıp oluyor. Ayrıca varikosel de var bende Kaan hoca varikosel ameliyatını da yaptı mikrotese ile birlikte. Benim Fsh değerim yüksek ve Testesteron düşük ayrıca hipofiz bezinde tümörüm var internette azospermi ile ilgili olduğu yazıyor ama Kaan hoca bunu ciddiye almadı sanırım Celalettin Peru hoca bu konuda bilgili bilen var mı acaba?
En son yazışmamızda tekrar bir daha ki aya fish testi istedi bu yüzden önce
Celalettin Peru hocaya gitmeyi düşünüyoruz Kaan Aydosdan ümidimi yitirdim sanırım sonuç alamayacağız tekrar fish testi istiyor bir daha ki aya ilaçsız ve vitaminlerle sizlerde ki gibi bende de bir değişiklik olacağını düşünmüyorum. 
Kusura bakmayın çok uzun oldu umuyorum ki bu mübarek ayda bizlerede bir çağre olur dualarımız kabul olur. Celalettin hoca nın tedavi yöntemini verdiği ilaçları biraz anlatabilirmisiniz acaba şimdiden teşekkürler.

Öncelikle çok geçmiş olsun arkadaşım.bizde Kaan hoca da bir ay önce tese olduk sonuç sıfır.markır değerlerimizden ameliyat öncesi sadece PC’na değeri vardı.tese sonrası alınan dokuda yapılan fısh testinde haploit çıkmadı ama PC’na değerimizin yanında lim değerimiz pozitif geldi.Siz daha şanslısınız bizden çünkü diğer değerleriniz pozitif gelmiş.bize de tese sonrası resveratrol ve promen k şase verdi bir ay sonra fısh testi istedi.sizin tese sonrası mum fısh testinde haploid hücre çıktı?bir de bu vermiş olduğu resveratrol ne işe yarıyor anlamadım ve hiç bir örnek bulamadım sanki ilacı ilk bizim üzerimizde deneyecek gibi geliyor

Ara
[quote pid='60' dateline='1527854338']
[quote pid='58' dateline='1527849244']

Öncelikle çok geçmiş olsun arkadaşım.bizde Kaan hoca da bir ay önce tese olduk sonuç sıfır.markır değerlerimizden ameliyat öncesi sadece PC’na değeri vardı.tese sonrası alınan dokuda yapılan fısh testinde haploit çıkmadı ama PC’na değerimizin yanında lim değerimiz pozitif geldi.Siz daha şanslısınız bizden çünkü diğer değerleriniz pozitif gelmiş.bize de tese sonrası resveratrol ve promen k şase verdi bir ay sonra fısh testi istedi.sizin tese sonrası mum fısh testinde haploid hücre çıktı?bir de bu vermiş olduğu resveratrol ne işe yarıyor anlamadım ve hiç bir örnek bulamadım sanki ilacı ilk bizim üzerimizde deneyecek gibi geliyor
[/quote]

[/quote]

Bizim ameliyattan sonra ki fish testinde haploid hücre çıkmadı malesef ve markırlarda çok düşük bazılarına da rastlanılmamış yani durum yine kötüye gidiyor ama zaten ameliyattan sonra kan tahlili istedi ve choriomon ve klomeni bıraktığım için değerlerim yine eski halinde fsh yüksek ve testesteron düşük dü yani fish testinde mantık olarak değerlerin iyi olmsı imkansız neden bu şekilde tedaviye devam ediyor anlamış değilim. Zaten en son mailinde bir daha ki fish testinde de haploid hücre bulunamassa genetikdir dedi ama genetik bir problemim yok aslında raporlara göre benim de biraz kafam karıştı açıkcası güvenim sarsıldı biraz. Reservatrola gelirsek internette bakarsanız o zaten vitamin karışımı ayni impryl gibi yani ilaç değil hormonsal birşey vermemiş yani bizlere ameliyat sonrası.

(01-06-2018, Saat: 14:02)SaliHilal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldin Ahlil,
Geçmiş olsun öncelikle, ben kaan aydos a gittim 6 ay choriomon iğne kullandı fish testi yaptı sonunda haploid çıkmadı tmm tese yapalım dedi. Kaan hocanın öncelik hedefi tese, ya tutarsa ile bakıyır. Tüm değerler çıkmayacağını gösterse de tese yapıyor
Celalettin hocanın verdiği ilaç iğne mantığını akşam yazacağım size. Şuan mesai de telden zor oluyor.

Benim de hiçbirşey çıkmamıştı ozamnlar şimdi 2.evre elonge seviyesine geldim şükürler olsun.

Hoşbuldum, 
siteyi açtığınız için size ayrı teşekkür ediyorum çok ihtiyacımız vardı böyle aktüel paylaşımlar yapabilmeye!
Cevabınızı bekleyeceğim çok sağolun şimdiden kolay gelsin.
Ara
Celalettin Hoca kendi sitesinde özetle şöyle yayınlamış tedavi prensibini;
İlk prensip hcg ile FSH ve LH değerlerini sıfırlı değerlere çekmektir
Bu şekilde komuta aynen İvf protokolü gibi sizin elinize geçer
Ancak burada şunu unutmamak gerekiyor.
Bu tedavi pasif bir iyileşme veya bir tür fizyolojik hormonal salınımını taklit gibi olduğu için tedaviyi ihmal edersek sistemi gerilemiş buluruz.
Oysa düzgün bir takip ve uyum protokolü çerçevesinde başarıya ulaşmak çabuklaşır.
Tedavi yaparken ilk beş evrede testosteron mutlaka arttırılmalıdır.
Son iki evre testosteron seviyesi adeta hem üret hem tüket gibi bir mantıkla yavaşça azaltılır

Testosteron kök hücreden yeni hücre doğumunu başlatmaktadır.
Bu konuda hipo vakalarına hazır Nebido veya sustanon gibi preparatları asla vermiyoruz
Ancak azo vakaları için sistemi resetleyerek kontrol altına almak için geçici süre kullanıyoruz
Bu konuda kan testis bariyeri önemli
Sertoli hücresinin etki alanına kalınlaşma,fibröz doku artışı,hiyalinizasyon ve ağır metal gibi faktörler nedeniyle testosteron girdisinin azalmasının önüne bu şekilde geçebiliyoruz
PCNA adıyla bilinen spermatogenez markerlerinin ,yapacağınız tedaviyi hazır testosterona ek olarak vereceğiniz HCG ile beraber uyguladığınızda artışa geçtiğini gözlemlemiş oluyoruz yani spermatid üretimi artışa geçebiliyor.

Yamaguchi den Dr Shiraishi K ve Yamaniguchi spermatogenezin ilk evrelerindeki E2 artışını sağlıklı spermatogenez için bir gösterge olarak gördüğünü yayınladı.Mayotik evre öncesi oluşan spermatositler 2n yapısında olup HCG cinsiyet ayırımı yapmadan etki ettiği için,ortamda çoğalan E2 artışı XX modelli bir spermatosit yapılanmasının göstergesi olarak kabul görmüştür.2017 makalesinde mikro-tesenin çok küçük bir başarıdan öteye gidemediğini ve bu konuda gerek hayvan fare deneyleri gerekse yayınlanmış insan gonadotropin tedavilerinin iyi seçilmiş hastalar için daha doğru bir tedavi ile daha iyi sonuç getirdiğini yayınladı.Hipogonadizmin endokrin tedavi ilkelerinin iyi bilinmesi üzerinde durması da bizim gibi ve sizin gibi düşünen merkezlere moral destek açısından oldukça ümit ettiricidir.Burada onun dikkat çektiği bir diğer husus;geride baki kalan sertoli hücresinin endokrin ve parakrin fonksiyonel aktivitesine destek olan her tedavi olumlu sonuçlanmaktadır.Çalışmalar kan serumundan bakılan testosteron seviyesinin oranına göre testis içinde spermatogenez için olması gereken miktarın 100 ile 1000 kat arasında olması gerektiğini göstermiştir.Benim fikrime göre sertoli anaç bir hücre.Bazal membran ve salınım lümeni arası asansör gibi çalışan ve oldukça dayanıklı olan bu hücre topluluğu mini bir enerji odağı gibi beyinle irtibatın nörogerminatif hedef diyalog hücresi gibi davranmaktadır.Mikro tese vs gibi operasyonlarla bu iletişimin efferent ve afferent ileti sinyal sistemi iptal olmaktadır.
Ara
bahse konu yazının tamamı http://mail.celalettinperu.com/makaleler...eleri.html
adresinde vardır.
Ara
(01-06-2018, Saat: 17:15)Ahlil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [quote pid='60' dateline='1527854338']

[/quote]

Bizim ameliyattan sonra ki fish testinde haploid hücre çıkmadı malesef ve markırlarda çok düşük bazılarına da rastlanılmamış yani durum yine kötüye gidiyor ama zaten ameliyattan sonra kan tahlili istedi ve choriomon ve klomeni bıraktığım için değerlerim yine eski halinde fsh yüksek ve testesteron düşük dü yani fish testinde mantık olarak değerlerin iyi olmsı imkansız neden bu şekilde tedaviye devam ediyor anlamış değilim. Zaten en son mailinde bir daha ki fish testinde de haploid hücre bulunamassa genetikdir dedi ama genetik bir problemim yok aslında raporlara göre benim de biraz kafam karıştı açıkcası güvenim sarsıldı biraz. Reservatrola gelirsek internette bakarsanız o zaten vitamin karışımı ayni impryl gibi yani ilaç değil hormonsal birşey vermemiş yani bizlere ameliyat sonrası.

Geçmiş olsun öncelikle, ben kaan aydos a gittim 6 ay choriomon iğne kullandı fish testi yaptı sonunda haploid çıkmadı tmm tese yapalım dedi. Kaan hocanın öncelik hedefi tese, ya tutarsa ile bakıyır. Tüm değerler çıkmayacağını gösterse de tese yapıyor
Celalettin hocanın verdiği ilaç iğne mantığını akşam yazacağım size. Şuan mesai de telden zor oluyor.

Benim de hiçbirşey çıkmamıştı ozamnlar şimdi 2.evre elonge seviyesine geldim şükürler olsun.

Hoşbuldum, 
siteyi açtığınız için size ayrı teşekkür ediyorum çok ihtiyacımız vardı böyle aktüel paylaşımlar yapabilmeye!
[/quote]
Sitenin kurulumunda emeği geçen arkadaşıma  çok teşekkür ediyorum. Niyetimiz kader ortaklarımızla birlikte en doğru tedaviyi bulup maddi manevi yıpratılmamak. ayrıca bu durumumuzda eşlerimiz ve bizi ailelerimiz bile anlayamadığı durumlarda birbirimizi dinleyip dertleşmektir.

Bu nedenle her bir azospermi aile bireyinin bu siteye yazıp bilgi paylaşması siteye can verecektir. hep birlikte bu dertten kurtulmak daha kolay olacak inşallah.
Ara
(01-06-2018, Saat: 21:29)SaliHilal Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(01-06-2018, Saat: 17:15)Ahlil Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [quote pid='60' dateline='1527854338']

Hoşbuldum, 
[/quote]
Sitenin kurulumunda emeği geçen arkadaşıma  çok teşekkür ediyorum. Niyetimiz kader ortaklarımızla birlikte en doğru tedaviyi bulup maddi manevi yıpratılmamak. ayrıca bu durumumuzda eşlerimiz ve bizi ailelerimiz bile anlayamadığı durumlarda birbirimizi dinleyip dertleşmektir.

Bu nedenle her bir azospermi aile bireyinin bu siteye yazıp bilgi paylaşması siteye can verecektir. hep birlikte bu dertten kurtulmak daha kolay olacak inşallah.
[/quote]

Ayrıca Celalettin Hoca'nın diğer bir çok doktordan farkı modern tıp ile birlikte alternatif tıpla bu tedaviyi destekleyerek hücrelerin kalıcı olarak düzelmesini, daha hızlı cevap vermesini sağlamaya çalışıyor. Ben kullandığım ilaçları ve sonuçlarımı bir tablo haline getirmiştim bilgi edinmeniz için ek'te gönderiyorum.

Ek Dosyalar
.xlsx   tahlil takip.xlsx (Dosya Boyutu: 12.72 KB / İndirme Sayısı: 94)
.docx   ilaç çizelgesi.docx (Dosya Boyutu: 14.32 KB / İndirme Sayısı: 55)
Ara
Arkadaslar sizin LIM ,PCNA degerleriniz kacti
Ara
(01-06-2018, Saat: 22:01)Umut_02 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaslar sizin LIM ,PCNA degerleriniz kacti

Bende öyle bir değer ölçülmedi hiç.
Ara
(01-06-2018, Saat: 22:02)SaliHilal Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(01-06-2018, Saat: 22:01)Umut_02 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaslar sizin LIM ,PCNA degerleriniz kacti

Bende öyle bir değer ölçülmedi hiç.

Nasil yani tese den sonra hucreleri mikrogene gondermedimi bu degerlere gore tedaviyi devam ettiriyo
Ara

Bizim ameliyat sonrası değerler bunlar:
Lim15: 1,36
PCNA: 7,72
TEX 101: 0,063

Çok teşekkürler tekrar!
Haftaya Celalettin hoca da randevumu aldım inşallah 
güzel gelişmeler olur bizde de sizin gibi en kısa zamanda.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  CELALETTİN PERU’DA TEDAVİ OLANLAR SABIRIZAZİM 533 198,675 06-08-2019, Saat: 12:52
Son Yorum: Gurses123
  AHMET HAKAN HALİLOĞLU’NDA TEDAVİ OLANLAR SABIRIZAZİM 15 8,433 03-06-2019, Saat: 19:58
Son Yorum: Svdacan
  EMRE BAKIRCIOĞLU’NDA TEDAVİ OLANLAR BURADA TOPLANALIM SABIRIZAZİM 20 5,950 15-04-2019, Saat: 22:32
Son Yorum: Gökyüzü
  CENTRUM TÜP BEBEK MERKEZİ’NDE TEDAVİ OLANLAR SABIRIZAZİM 6 3,548 19-02-2019, Saat: 00:04
Son Yorum: Umut
  TANSEL KAPLANCAN’DA TEDAVİ OLANLAR SABIRIZAZİM 15 10,229 16-02-2019, Saat: 20:53
Son Yorum: Umut

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi