Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tıkanıklık tespit edildikten sonra tese olmak mantıklı mı ?

azospermide tanı tıkanıklıga bağlı ise tesede sperm çıkma oranı nedir ?
Ara
Doktor değilim ama bildigim kadariyla ilk once tikaniklik sorunu hallediliyor (ilac, bitkisel veya cerrahi yolla). Sorun sadece tikanikliksa sanslisiniz bence. Sonrasinda normal yolla da cikis olabilir. Tikaniklik varsa neden TESE'ye gider is, orasini tam anlamadim acikcasi.
Siz nerede tedavi goruyorsunuz? @Yagmur90
Ara
(25-10-2018, Saat: 16:16)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Doktor değilim ama bildigim kadariyla ilk once tikaniklik sorunu hallediliyor (ilac, bitkisel veya cerrahi yolla). Sorun sadece tikanikliksa sanslisiniz bence. Sonrasinda normal yolla da cikis olabilir. Tikaniklik varsa neden TESE'ye gider is, orasini tam anlamadim acikcasi.
Siz nerede tedavi goruyorsunuz? @Yagmur90

Celaletin peruda
Ara
Wink 
(25-10-2018, Saat: 13:11)Yagmur90 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: azospermide tanı tıkanıklıga bağlı ise tesede sperm çıkma oranı nedir ?

tıkanıklık sorunu var ise mutlaka bu sorunun üstüne gidilmeli.yani depodan motora giden hortumlar tıkanmışsa önce bi hotumları düzeltmek gerekir böyle düşünelim Smile
Ara
(07-11-2018, Saat: 15:05)kul Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(25-10-2018, Saat: 13:11)Yagmur90 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: azospermide tanı tıkanıklıga bağlı ise tesede sperm çıkma oranı nedir ?

tıkanıklık sorunu var ise mutlaka bu sorunun üstüne gidilmeli.yani depodan motora giden hortumlar tıkanmışsa önce bi hotumları düzeltmek gerekir böyle düşünelim Smile

evet haklısınız ama celalettin hoca tıkanıklık oldugu durumlarda sanki tedavide başarılı değil işinde öok iyi bir urologa gitmek gerek sanırım
Ara
(15-11-2018, Saat: 15:38)Yagmur90 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(07-11-2018, Saat: 15:05)kul Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tıkanıklık sorunu var ise mutlaka bu sorunun üstüne gidilmeli.yani depodan motora giden hortumlar tıkanmışsa önce bi hotumları düzeltmek gerekir böyle düşünelim Smile

evet haklısınız ama celalettin hoca tıkanıklık oldugu durumlarda sanki tedavide başarılı değil işinde öok iyi bir urologa gitmek gerek sanırım

Eğer tıkanıklık kesin ise tek sorun bu ise iğne ile testislerden % 90-%100
Sperm bulunduğunu araştırmalar göstermiştir tekrar diyorum tek sorun bu ise
Ara
(15-11-2018, Saat: 18:35)Gökyüzü Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(15-11-2018, Saat: 15:38)Yagmur90 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: evet haklısınız ama celalettin hoca tıkanıklık oldugu durumlarda sanki tedavide başarılı değil işinde öok iyi bir urologa gitmek gerek sanırım

Eğer tıkanıklık kesin ise tek sorun bu ise iğne ile testislerden % 90-%100
Sperm bulunduğunu araştırmalar göstermiştir tekrar diyorum tek sorun bu ise

tıkanıklıga baglı durumlarda tıkanıklıgı gıderıp dogal yolla cıkıs saglamak mumkun mudur? bu yolla basarılı olan kımse var mı ?
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi