Azospemi Hastaları Bilgi Paylaşım Platformu

Tam Versiyon: AZOSPERMİ DE TEDAVİYE NERDEN BAŞLAYABİLİRİM
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8
MERHABA 1 YILLLIK EVLİYİM YAŞ 27 AZOSPERMİ OLDUĞUMU 2 AY ÖNCE ÖĞRENDİM 6 GÜN ARAYLA İKİ FARKLI HASTANE DE DEĞERLER 0 ÇIKTI.DOKTOR VARİKOSEL DEDİ AMELİYAT ETSEK %10 ŞANS VERDİ.
DEĞERLER

HORMON  891 REFARANS 240-950

RIA  20,16   REFARANS 8,69-54,69

SPERMİOGRAM .AZOSPERMİ

FSH 7,98

LH 7.32
PROLAKTİN 12,3
Geçmiş olsun öncelikle.
Ne güzel en azından ameliyat olmadan bulmuş araştırmışsınız.

İlhan hocam acele etmeye gerek yok bşraz soluklanın şoku atın üzerinizden.

Allahın izniyle ümitsizlikte yok umut var artık. Site de bu konuyla alakalı birçok şey paylaşmaya çalıştık faydalı olur umarım.

Öncelikle ameliyat felan bunlar en son ihtimal. Gerekli testleri yaptırmalısınız ve gideceğiniz doktoru seçmelisiniz.
(12-09-2018, Saat: 08:58)ilhan72 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]MERHABA 1 YILLLIK EVLİYİM YAŞ 27 AZOSPERMİ OLDUĞUMU 2 AY ÖNCE ÖĞRENDİM 6 GÜN ARAYLA İKİ FARKLI HASTANE DE DEĞERLER 0 ÇIKTI.DOKTOR VARİKOSEL DEDİ AMELİYAT ETSEK %10 ŞANS VERDİ.
DEĞERLER

HORMON  891 REFARANS 240-950

RIA  20,16   REFARANS 8,69-54,69

SPERMİOGRAM .AZOSPERMİ

FSH 7,98

LH 7.32
PROLAKTİN 12,3

tabiki ameliyat olmadan bıçak altına yatmadan başlayacaksın tedaviye dostum.sakın olan tese falan diyenlere aldırış etme .ameliyatı asla kabul etme. 

ilk yapman gereken detaylı sperm testi yaptırman. nerde yaşıyorsun bilmiyoruz ama ankara ve istanbulda detaylı sperm testi yapan 2 yer var. bu testler neticesinde az çok durumun belli olur. daha çok detay istersen aklına takılanı burdan sorabilirsin. ayrıca sitede açılan konuları iyice okumanı tavsiye ederim. okuduktan sonra zaten aklında soru işareti kalmaz
Kul arkadaşımız özetlemiş güzelce. 

Yalnız değilsin kader ortakları buradayız ve destek olmak için buradayız.

Ben 3 sene önce başladığımda bu kadar umutlu değildim kimse de yoktu etrafımda. Şimdi doğru tercih yaparsan inş kısa sürede başarıya ulaşacaksın.

Tüm aklına takılanlar sitede var ve bulamazsan sorabilirsin buradan
Çok teşekkür ederim arkadaşlar ben doğunun en ücra ilcesindeyim ankara sadece 1 ameliyat için 12 bin lira istedi.burdaki doktorlarda varikosel diyor.testler 5 gün arayla yapıldı.kan ve hormon değerleri gayet iyi olduğu için varikosel dediler de bende tam anlamadim.suan için ne yapacağımı bilmiyorum.bu sıkıntılı dönemdede o kadar maddi güce de sahip değilim.kisacasi azospermi olupta çocuk sahibi olabilir miyim
Olabilirsin hocam.

Sana özelden numaramı atacağım Whatsapp tan sonuçları gönder baklım beraber
Tamam teşekkürler hocam
(13-09-2018, Saat: 00:02)SABIRIZAZİM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Olabilirsin hocam.

Merhaba Bende arkadasla aynı durumdayım 

sperm testım de hareketlı hareketsız goruntulenme yok 
hormonlarda busekılde
Total testosteron 5,16 ng-ml 2,8-8
9.8.2018 Estradiol (E2) <5.00 pg-ml 52,9-63,3
9.8.2018 FSH 35,22 mIU-mL 1,5-12,4
9.8.2018 Lütenlestiren hormon (LH) 12,98 mIU-mL 1,7-8,6  umut var mı acaba kucukken tektestısım alınmıs gen testımde normal cıktı ne yapmam lazım acaba kafam bıraz karısıkta sıteye yenı uye oldum o yuzden nasıl mesaj atacagımı bılmıyorum kusura bakmayın
(17-12-2018, Saat: 15:01)Mehmeti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]
(13-09-2018, Saat: 00:02)SABIRIZAZİM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Olabilirsin hocam.

Merhaba Bende arkadasla aynı durumdayım 

sperm testım de hareketlı hareketsız goruntulenme yok 
hormonlarda busekılde
Total testosteron 5,16 ng-ml 2,8-8
9.8.2018 Estradiol (E2) <5.00 pg-ml 52,9-63,3
9.8.2018 FSH 35,22 mIU-mL 1,5-12,4
9.8.2018 Lütenlestiren hormon (LH) 12,98 mIU-mL 1,7-8,6  umut var mı acaba kucukken tektestısım alınmıs gen testımde normal cıktı ne yapmam lazım acaba kafam bıraz karısıkta sıteye yenı uye oldum o yuzden nasıl mesaj atacagımı bılmıyorum kusura bakmayın

Fsh iniz  yüksek görünüyor bunun alakalı takviye almaniz tedavi olmaniz gerekecek forumu takip ederek nereden baslayacaginiza karar verebilirsiniz.
Est çok geçmiş olsun.
Sizin durum azospermi. Hormon tedavisine başlamalısınız tek testis olması çözüm alamayacaksınız demek değildir. Alacağınız tedaviye cevap verirseniz tek testisin ürettiği spermlerde yeterli olacaktır.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8