Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3/5 - 4 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KAAN AYDOS’TA TEDAVİ OLANLAR
Selam arkadaşlar bu platfomu şans eseri internette keşfettim. Ben de her ne kadar azospermi olur mu olmaz mı bilmiyorum ama bunlara yakın rahatsızlıklar vardı. özel bir hastanede spermiogram testinde kötü durum ortaya çıktı. daha sonraki testlerde ise azospermi veya ağır oligospermi şeklinde sonuçlar aldık. bazıe testler de toplamda 1 milyon 1 mililitre de 500.000 sperm vardı ancak canlı değildi ve morfoloji çok kötü idi. 1 başarısız tüp bebek denememiz oldu. malesef Sadayrıca şu an kaan hoca da tedavi görüyorum yaklaşık 2 .5 ay gibi bir süre oldu. klomen+göbek altı veya koldan merional iğne kullanıyorum. ilk ay sonunda kaan hoca benden marker tayini testi istedi ve yönlendirme sonucu bir yerde bu testi verdik ve olgun sperm yapan kök hücrenin zayıf olduğunu belirtti ve tedaviye aynı şekli ile devam edeceğiz dedi. halen tedavisi kaan aydosta devam eden arkadaş var mı ? bana yardımcı olabilir misiniz? herkese geçmiş olsun.
Ara
(28-01-2019, Saat: 01:40)BİRUMUTVAR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selam arkadaşlar bu platfomu şans eseri internette keşfettim. Ben de her ne kadar azospermi olur mu olmaz mı bilmiyorum ama bunlara yakın rahatsızlıklar vardı. özel bir hastanede spermiogram testinde kötü durum ortaya çıktı. daha sonraki testlerde ise azospermi veya ağır oligospermi şeklinde sonuçlar aldık. bazıe testler de toplamda 1 milyon 1 mililitre de 500.000 sperm vardı ancak canlı değildi ve morfoloji çok kötü idi. 1 başarısız tüp bebek denememiz oldu. malesef Sadayrıca şu an kaan hoca da tedavi görüyorum yaklaşık 2 .5 ay gibi bir süre oldu. klomen+göbek altı veya koldan merional iğne kullanıyorum. ilk ay sonunda kaan hoca benden marker tayini testi istedi ve yönlendirme sonucu bir yerde bu testi verdik ve olgun sperm yapan kök hücrenin zayıf olduğunu belirtti ve tedaviye aynı şekli ile devam edeceğiz dedi. halen tedavisi kaan aydosta devam eden arkadaş var mı ? bana yardımcı olabilir misiniz? herkese geçmiş olsun.

Geçmiş olsun 
Sizde şiddetli oligo+Asteno+terato spermi söz konusu spermlerin morfolojileri 
Hcg (hormon) tedavisi ile düzelebiliyor ayrıca dolleme yetenekleride artıyor 
Size iyi bir hcg protokolü lazim ...
Ara
(30-01-2019, Saat: 07:44)Gökyüzü Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(28-01-2019, Saat: 01:40)BİRUMUTVAR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selam arkadaşlar bu platfomu şans eseri internette keşfettim. Ben de her ne kadar azospermi olur mu olmaz mı bilmiyorum ama bunlara yakın rahatsızlıklar vardı. özel bir hastanede spermiogram testinde kötü durum ortaya çıktı. daha sonraki testlerde ise azospermi veya ağır oligospermi şeklinde sonuçlar aldık. bazıe testler de toplamda 1 milyon 1 mililitre de 500.000 sperm vardı ancak canlı değildi ve morfoloji çok kötü idi. 1 başarısız tüp bebek denememiz oldu. malesef Sadayrıca şu an kaan hoca da tedavi görüyorum yaklaşık 2 .5 ay gibi bir süre oldu. klomen+göbek altı veya koldan merional iğne kullanıyorum. ilk ay sonunda kaan hoca benden marker tayini testi istedi ve yönlendirme sonucu bir yerde bu testi verdik ve olgun sperm yapan kök hücrenin zayıf olduğunu belirtti ve tedaviye aynı şekli ile devam edeceğiz dedi. halen tedavisi kaan aydosta devam eden arkadaş var mı ? bana yardımcı olabilir misiniz? herkese geçmiş olsun.

Geçmiş olsun 
Sizde şiddetli oligo+Asteno+terato spermi söz konusu spermlerin morfolojileri 
Hcg (hormon) tedavisi ile düzelebiliyor ayrıca dolleme yetenekleride artıyor 
Size iyi bir hcg protokolü lazim ...

Çok teşekkür ederim hocam,mikroenjeksiyon  ile iğne yöntemi ile testisten sperm çıkarıldı yaptırdığımız tüp bebekte 3. Gün embriyosu dahi transfer edildi (2tane) ancak gebelik aşamasına kadar ilerlemeden embriyolar öldü miyadını tamamlayamadı. Doktor döllenme nin olması güzel ancak ilerleme olmaması morfolojik bir sorun dedi bakalım inşallah bu tedavi den sonra daha başarılı oluruz Rabbim kimsenin elini boş bırakmasın 
Amin
Ara
    Merhaba. Bende azospermi hastasiyim. Tum gen kromozom testlerim yapildi.1 yil once tup bebek tedavisi icin mikro tese oldum fakat canli ya da olu sperm bulunamadi.pataloji sonucu SCO cikti. 5 ay  hormon tedavisi oldum. 6.ay kendim biraktim. Ilk doktorumun raporu ekte. Gecen gun baska bi doktorla gorustuk hormon testi yaptirdik. Varikosel ameliyati da oldum ayrica. Bana varikoselin gereksiz bir islem oldugunu soyledi. Ayrica mikro tese SCO oldugu icinde mikro tese tekrar olmamam gerektigini ve hatta cocuk sahibi olmak icin herhangi bir islem yapmamamiz gerektigini soyledi. Kaan aydostan Mart ayi icin randevu aldik. Bizim gibi sonucu olupda kaan aydos tedavi olan ya da onerebileceginiz baska bir doktor var mi?
Ara
@Bilgi ozel mesaj alimini ayarlardan aktif ediniz. Daha hizli iletisim kurariz. Size numarami e-posta (e-mail) olarak gonderdim.
Hiç döktüğünüz meniye bakmaz mısınız? Onu siz mi yaratıyorsunuz, yoksa yaratan biz miyiz? (Vâkıa 58-59)
Ara
Merhabalar Arkadaşlar araya araya bu siteyi buldum bende durumumdan bahsedeyim Kaan Hoca devam etmekte ya da Kaan Hocanın tedavisini bırakıp Celalettin Hocaya gitmekte kararsız kaldım yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Allah herkese sağlıklı bir nesil bahşetsin ve şiflar versin.

Ankarada Başkent Üniversitesinde tedavi görüyoruz 8 ay önce varikosel ve azosperm (fsh:35,92 Lh:11:23 prolaktin:16,63 ve testosteron:7,44) çıktı. Başkentteki ürolog Levent Bey eşimde durumu riskli fsh tedavisi görüyor durumu düzelene kadar varikosel ameliyatı yaptı. Varikosel öncesi +2 hareketli varken sonra +1 hareketsiz çıkmaya başladı. Eşim işleme alma durumuna gelince bana tese yaptılar Kuyruğu kısa spermatid hücresi çıktı. Döllenme oldu ama embiryo gelişimini 3. gün sonrası durdurdu ve işlem başarısız oldu. Bunun üzeri araştırmalar ile burda bende olgun sperm çıkması için Kaan Hocaya gitmeye karar verdik. Kaan hoca Choriomon 5000 iğne pazartesi-cuma ve Combo Fertil hap verdi. 1 ay sonra kan testi ve duruma göre sperm testi isteyecek. Eşimin durumuda riskli olmasından Celalettin Peru'ya mı gitsek diye hep düşünüyorum. Acaba Celalettin Hocaya gidip Spermatid hücresini olgun sperm hücresine çevirme imkanı var mı?
Ara
Merhaba arkadaşlar. 8 ve 9 yaşların da inmemiş testis ameliyatı olma sonucun da gelişen azosperm hastasıyım. yaklaşık 3 ay choiromon igne ve klomen kullandım bunun neticesin de sperm tahililim gene azosperm geldi. Kaan aydos ta tedavi oluyorum. Kaan hoca m.tese yapmamız gerek dedi artık. bende kendisine sperm fish boyaması yapmadan m.tese olmak sizce mantıklımı diye sordum. ankara da br adres verdi. fish testisni burdan yaptırabilirsin dedi. ama sonuç değişmez dedi. testisi açmadan birşey söyleyemem dedi. ne yapacagımı şaşırdım yaşım 43 siz degerli arkadaşların fikrine ihtiyacım var zaten ben ve eşimin yaşı geçiyor nasıl bir yol izleyelim bilemedim
Ara
Başkan76,

Testisi açıp bu seferde diyecekki malesef yokmuş. Sırf bunun için zarar göreceksiniz. Bence başka çözüm yolları bakın 3 aylık tedavi ile sperm çıkmaz tese den. Yazık günah. 

Bende bir tese oldum. Negatif. Sonra kaan aydos a gittim altı ay aynı tedaviyi yaptık tese dedi kaçtım. Sonra iki yıl c.p. De tedavi oldum 15. Ay sperm çıktı dondurduk sonra geçen hafta MESA operasyonu oldum A.H.H. Hoca da ve bin taneye yakın sperm çıktı embriyo oluştu.

Yani tedavisiz teseye hayır kesinlikle. Teseden önce de mesa var
Ara
Arkadaşlar selamlar; Kaan hoca semende postmayotik Hücre Paneli testi yaptırmamı istedi. Bunu daha önce istediği hastaları oldu mu? Ayrıca olduysa hangi hastane veya merkezlerde bu testi yaptırdılar.? Bu testi bir kaç yere sorduk da fiyatları oldukça yüksek(afaki) çıktı.Kaliteli ve fiyatı Uygun yaptırabileceğimiz bir yer veya labaraturar var mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim?
Ara
(02-04-2019, Saat: 22:24)BİRUMUTVAR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar selamlar; Kaan hoca semende postmayotik Hücre Paneli testi yaptırmamı istedi. Bunu daha önce istediği hastaları oldu mu? Ayrıca olduysa hangi hastane veya merkezlerde bu testi yaptırdılar.? Bu testi bir kaç yere sorduk da fiyatları oldukça yüksek(afaki) çıktı.Kaliteli ve fiyatı  Uygun yaptırabileceğimiz bir yer veya labaraturar var mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim?

As geçmiş olsun bildiğim kadarı ile bu teste bakarak hücrelerin hoploid diploid mi yanı 
Dolleye bilecek hücre olup olmadığının analizi belli olacak buna göre size micro TESE 
Planlayacak hic operasyon geçirmediyseniz size tedavi öneririm micro TESE den önce 
Testislerlerden tubul (doku) almak sizi geriye götürür 
Sizin icin araştırdım ...
Semen postmitotik hücre paneli testi ve analiziİstanbul Laboratuvarları’nda SGK’lılara indirimli olarak yapılmaktadır. Şişli ve Acıbadem şubelerimizde yaptırabilirsiniz. 4447522
Görüşebilirsiniz ...
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  CELALETTİN PERU’DA TEDAVİ OLANLAR SABIRIZAZİM 578 251,921 Dün, Saat: 03:03
Son Yorum: Umut
  AHMET HAKAN HALİLOĞLU’NDA TEDAVİ OLANLAR SABIRIZAZİM 15 10,364 03-06-2019, Saat: 19:58
Son Yorum: Svdacan
  EMRE BAKIRCIOĞLU’NDA TEDAVİ OLANLAR BURADA TOPLANALIM SABIRIZAZİM 20 8,055 15-04-2019, Saat: 22:32
Son Yorum: Gökyüzü
  CENTRUM TÜP BEBEK MERKEZİ’NDE TEDAVİ OLANLAR SABIRIZAZİM 6 4,469 19-02-2019, Saat: 00:04
  TANSEL KAPLANCAN’DA TEDAVİ OLANLAR SABIRIZAZİM 15 11,986 16-02-2019, Saat: 20:53

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi