Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hormonlar
Herkese merhaba arkadaşlar Rabbim her birimize acil şifalar versin inşAllah. 3 yıldır evliyim 7, 8 aydır azosperm olduğumu öğrendim. Öncelikle varikosel olduğum için varikosel ameliyatı olacağım çünkü doktorumuz sperm çıkışı olmasa da tese düşünürsek tese için de faydalı olacağını söyledi. Bu sayfayı okuduktan sonra tese için de acele etmemeye karar verdim Allah her birinizden razı olsun. Danıştığımız bir doktor fsh değerimin 19 olduğunu zaten sperm üretemeyeceğimi söyledi kendi doktorum o kadar da yüksek değil fsh sperm %50 bulunabilir dedi. Diğer hormonlarımda sıkıntı yok bu arada. Sizce bu fsh ile çocuk hayalleri kurmalı mıyım?? Şimdiden teşekkürler...
Ara
(27-12-2019, Saat: 06:11)Haktan12 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese merhaba arkadaşlar Rabbim her birimize acil şifalar versin inşAllah. 3 yıldır evliyim 7, 8 aydır azosperm olduğumu öğrendim. Öncelikle varikosel olduğum için varikosel ameliyatı olacağım çünkü doktorumuz sperm çıkışı olmasa da tese düşünürsek tese için de faydalı olacağını söyledi. Bu sayfayı okuduktan sonra tese için de acele etmemeye karar verdim Allah her birinizden razı olsun. Danıştığımız bir doktor fsh değerimin 19 olduğunu zaten sperm üretemeyeceğimi söyledi kendi doktorum o kadar da yüksek değil fsh sperm %50 bulunabilir dedi. Diğer hormonlarımda sıkıntı yok bu arada. Sizce bu fsh ile çocuk hayalleri kurmalı mıyım?? Şimdiden teşekkürler...
Tese/mikrotese olmayın. Tedavi ile sperm cıkışı oluyor büyük oranda Allah'ın izniyle. FSH o kadar da yüksek sayılmaz, çok daha kötülerini gördük. Ama bu şekilde tese birsey çıkması da zor. Yüzde 50 ihtimal vermek bana göre saçmalık. Yazi tura atınca da yüzde 50 ihtimal var zaten. Tese olma seviyesine gelip gelmediğinizi ölçen bir test de yapılmıyor. Testislerde yok yere (kalıcı) hasar bırakmayın.

Kaldı ki gerçek oranlar bu şekilde değil. Tedavisiz tesede  sperm bulunmasi ihtimali bence %20 (en iyi ihtimalle). Bulduklarının çoğunda zaten üretim olduğu testlerden belli oluyor. Yani hormonlari iyi seviyede, inhibin b genelde yüksek. Daha önceki testlerde sperm çıkmasına rağmen sonradan azospermiye çeviren vakalar. Ya da hipogonadotropik hipogandizm hastaları gibi. Onları da boş yere kesiyorlar. Tedaviyle çok rahat sperm cıkışı olabilecekken. 

Diğer değerleri de paylaşırsanız bakarız. Normal aralıkta olunca üretim için sikinti olmadığı anlamına gelmiyor.
instagram: @azospermihastalari 
Ara
(27-12-2019, Saat: 11:08)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(27-12-2019, Saat: 06:11)Haktan12 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese merhaba arkadaşlar Rabbim her birimize acil şifalar versin inşAllah. 3 yıldır evliyim 7, 8 aydır azosperm olduğumu öğrendim. Öncelikle varikosel olduğum için varikosel ameliyatı olacağım çünkü doktorumuz sperm çıkışı olmasa da tese düşünürsek tese için de faydalı olacağını söyledi. Bu sayfayı okuduktan sonra tese için de acele etmemeye karar verdim Allah her birinizden razı olsun. Danıştığımız bir doktor fsh değerimin 19 olduğunu zaten sperm üretemeyeceğimi söyledi kendi doktorum o kadar da yüksek değil fsh sperm %50 bulunabilir dedi. Diğer hormonlarımda sıkıntı yok bu arada. Sizce bu fsh ile çocuk hayalleri kurmalı mıyım?? Şimdiden teşekkürler...
Tese/mikrotese olmayın. Tedavi ile sperm cıkışı oluyor büyük oranda Allah'ın izniyle. FSH o kadar da yüksek sayılmaz, çok daha kötülerini gördük. Ama bu şekilde tese birsey çıkması da zor. Yüzde 50 ihtimal vermek bana göre saçmalık. Yazi tura atınca da yüzde 50 ihtimal var zaten. Tese olma seviyesine gelip gelmediğinizi ölçen bir test de yapılmıyor. Testislerde yok yere (kalıcı) hasar bırakmayın.

Kaldı ki gerçek oranlar bu şekilde değil. Tedavisiz tesede  sperm bulunmasi ihtimali bence %20 (en iyi ihtimalle). Bulduklarının çoğunda zaten üretim olduğu testlerden belli oluyor. Yani hormonlari iyi seviyede, inhibin b genelde yüksek. Daha önceki testlerde sperm çıkmasına rağmen sonradan azospermiye çeviren vakalar. Ya da hipogonadotropik hipogandizm hastaları gibi. Onları da boş yere kesiyorlar. Tedaviyle çok rahat sperm cıkışı olabilecekken. 

Diğer değerleri de paylaşırsanız bakarız. Normal aralıkta olunca üretim için sikinti olmadığı anlamına gelmiyor.
Yanımda hormon sonuçları yok ama yarın burdan paylaşırım yani danıştığımız doktorun fsh a bakıp dediği gibi testiste sperm yapan kanal yok ifadesi yanlış mı
Ara
(28-12-2019, Saat: 01:36)Haktan12 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yanımda hormon sonuçları yok ama yarın burdan paylaşırım yani danıştığımız doktorun fsh a bakıp dediği gibi testiste sperm yapan kanal yok ifadesi yanlış mı
Ya sizin ifadenizde, ya da doktorunuzun söylediklerinde bir gariplik var. Her halukarda bir gariplik olduğu kesin. Bahsettiği kanallar spermi/meniyi taşıyan kanallar ise, bunlarin durumu ultrasonla belli olur. Testiste spermin üretildiği tubuller ise, bunlarin olmamasınin ilgincligi bir yana, sadece FSH'a bakarak nasıl böyle bir yorum yapılmış, pes! doğrusu.
Ara
(28-12-2019, Saat: 02:42)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(28-12-2019, Saat: 01:36)Haktan12 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yanımda hormon sonuçları yok ama yarın burdan paylaşırım yani danıştığımız doktorun fsh a bakıp dediği gibi testiste sperm yapan kanal yok ifadesi yanlış mı
Ya sizin ifadenizde, ya da doktorunuzun söylediklerinde bir gariplik var. Her halukarda bir gariplik olduğu kesin. Bahsettiği kanallar spermi/meniyi taşıyan kanallar ise, bunlarin durumu ultrasonla belli olur. Testiste spermin üretildiği tubuller ise, bunlarin olmamasınin ilgincligi bir yana, sadece FSH'a bakarak nasıl böyle bir yorum yapılmış, pes! doğrusu.

Sizin dediğiniz doğru karıştırdım fsh 19 olunca tübüller yoktur dedi hatta şöyle bir benzetme yaptı fabrika olarak düşün her şey yolunda ama işçi yok fabrikada üretim yapan dedi bunu ayaküstü tek bir kağıda değere bakarak söyleyince ben de ne yapacağımı şaşırdım tabi o doktora kalırsa çocuk işini unutmalıyız ama kendi doktorumuz fsh çok yüksek değil çok yüksek olsaydı öyle bi durum gerçek olabilirdi dedi Kime inanacağımızı şaşırdık sizlere danışmak en doğrusu şuan sizler daha tecrübelisiniz
Ara
(28-12-2019, Saat: 02:55)Haktan12 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sizin dediğiniz doğru karıştırdım fsh 19 olunca tübüller yoktur dedi hatta şöyle bir benzetme yaptı fabrika olarak düşün her şey yolunda ama işçi yok fabrikada üretim yapan dedi bunu ayaküstü tek bir kağıda değere bakarak söyleyince ben de ne yapacağımı şaşırdım tabi o doktora kalırsa çocuk işini unutmalıyız ama kendi doktorumuz fsh çok yüksek değil çok yüksek olsaydı öyle bi durum gerçek olabilirdi dedi Kime inanacağımızı şaşırdık sizlere danışmak en doğrusu şuan sizler daha tecrübelisiniz
Tubul vardır, öyle şey olmaz. Üretim olarak sıkıntı var. Fabrikanın çarkları işlemiyor. Dislilerde sıkıntı çıkınca da sinyal veriyor işte FSH'i yükselterek. Bunun sebebi testlerle anlasilabildigi gibi bazen sadece yorum yapılabiliyor. Kesin birsey söylenemiyor her zaman. 
Ama tedaviyle üretim oluyor Allah'ın izniyle. Forumda büyük bir çoğunluk Celalettin Peru'ya gidiyor. Tedavi ile büyük oranda çıkış oluyor. Tese olmadığınız için şans daha yüksek.
Ara
Herkese iyi akşamlar.tese ameliyatı öncesi herhangi bir test var mı sprem olup olmadığına dair.
Ara
(16-01-2020, Saat: 23:55)Zeynep70 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese iyi akşamlar.tese ameliyatı öncesi herhangi bir test var mı sprem olup olmadığına dair.

Direkt olarak sperm olup olmadığına dair test yok malesef. hormonlarınıza baktırmalısınız. Fsh,lh, prolaktin, E2, testesteron ve ayrıntılı sperm analizi yapan biryerde test yaptırmalısınız. Burada önemli olan varsa elonge hucrelerinin durumudur. Elonge seviyesi iyi ise teseyi dusunmeniz daha mantıklı olur. Bu sekilde ayrıntılı testi İstanbulda Andromed, Ankarada Centrum yapıyor. Andromedi tavsiye ederim.
bVYjpV.gif
Ara
(17-01-2020, Saat: 07:53)ACİLSERVİS Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(16-01-2020, Saat: 23:55)Zeynep70 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese iyi akşamlar.tese ameliyatı öncesi herhangi bir test var mı sprem olup olmadığına dair.

Direkt olarak sperm olup olmadığına dair test yok malesef. hormonlarınıza baktırmalısınız. Fsh,lh, prolaktin, E2, testesteron ve ayrıntılı sperm analizi yapan biryerde test yaptırmalısınız. Burada önemli olan varsa elonge hucrelerinin durumudur. Elonge seviyesi iyi ise teseyi dusunmeniz daha mantıklı olur.  Bu sekilde ayrıntılı testi İstanbulda Andromed, Ankarada Centrum yapıyor. Andromedi tavsiye ederim.

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Bizim fsh:17 testesteron:1 hormonlarda sıkıntı biz ankaradayız. Centrum tüp bebek merkezine yaptırabiliriz testin tam adı nedir
Ara
(17-01-2020, Saat: 19:04)Zeynep70 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Bizim fsh:17 testesteron:1 hormonlarda sıkıntı biz ankaradayız. Centrum tüp bebek merkezine yaptırabiliriz testin tam adı nedir

Elonge tarama testi. Elonge 4 cıkmazsa tese filan olmayın bence. Hormonlar da bu haldeyken testte de, tesede de olumlu sonuç çıkacağını sanmam. Önce tedavi gormeniz lazım. Ondan sonra detayli testlerde elonge 4 seviyeleri tekrar ederse o zaman tese olunabilir bence.
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi