Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EMRE BAKIRCIOĞLU’NDA TEDAVİ OLANLAR BURADA TOPLANALIM
(15-04-2019, Saat: 20:57)Mapişah Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(15-04-2019, Saat: 17:15)Gökyüzü Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben kemoterapi kaynaklı azosperm idim suan Celalettin Peru da tedavideyim elhamdulillah 
Hareketli çıkışlarım başladı burda birbirimize yardımcı oluyoruz size tavsiyem c. Peru’da tedavi
Olabilirsin operasyon işlemini gene dokturun yapsın sperm konusunda tecrübeli bir doktordur 
Detaylı sperm analizi vermediyseniz Onuda  deneyin belkide normal çıkışınız var testis ürettiğine 
Göre ama tekrar diyorum 15 günlük 1 aylık tedavi ile operasyon a girme c Peru 2 sene tedavi 
Uygulayıp çıkış bekliyor 2 sene sonunda çıkmaz ise operasyon öneriyor fsh yüksek en son hormon 
Testimde testosteron tam 26 idi ?
Çok geçmiş olsun. dediklerinize katılmakla birlikte ilk tese sonrası yapılan biyopside tanı olarak matırasyon arresti konduğunu ve doktorun takviye ilaçlarla sperm çıkışı sağlanabilir dediğini belirtmek isterim. Ancak bütün bunlardan benim anladığım şu kendimce : testislerim çok az minimum sperm ancak üretebiliyor ya da üretme potansiyeli var diyelim. Ve sanırım bunu almanın tek yolu da mikro tese.
Maturasyon arresti duraklama demektir spermi ele alırsak oluşum dan önceki evrede duraklıyor 
Bu durumda ilaç tedavisi daha mantıklı olur kendi kendine çıkış bile sağlayabilir iste bu yüzden 
Uzun bir tedavi sonrası çıkış yada operasyon ilk teseyi olmasaydıniz belkide çıkış ve tedavi 
Daha iyi sonuçlar alınırdı c Peru’nun verdiği tedavi spermde dolleyebilme kabiliyeti morfoloji 
Ve hareketliliği arttırıyor tabiki sayıda maturasyon yanı duraklama hangi evrede oluyor acaba ?
Bunu anlamak icin detaylı sperm analizi şart

Benim sonuçlarım hikayeleriniz
TEDAVİ SURECİ TETS SONUCLARİNDAN
Görebilirsiniz ...
Ara
8 yıldır evliyim ve 6 yıldır azospermi olduğumu öğrenmiş bulunuyorum.Birçok farklı şehirde doktorlara gittik.Umudunuzu yitirmeyin Allah’ın izniyle olacak diyen de,boşuna uğraşmayın olması imkansız diyen de oldu.Özel hastanelere güvenmediğimizden ve  abim Dokuz Eylül’de asistan olduğu için burada da doktora gittik.Burda en iyisi Aykut Kefi’dir dedikleri için ona başvurduk.Bize ilaç ve vitaminler yazdı.6 ay sonrasında 2018 başında başladık tedaviye.Eşim hazırlanıp yumurtaları alında,ben de Tese ameliyatı oldum .Ertesi günü olumsuz cevabımızı aldık.Tekrar ilaç vs verildi.2019 başında tekrar eşim hazırlandı,ben de tekrar Tese olacaktım ama doktorumuz haber vermeden yurtdışına gidip bizi yüzüstü bıraktı.Mecburen ameliyatsız benden sperm alındı,zaten umudumuz da yoktu doktorun bu tavrından sonra,yine olumsuz sonuçlandı.Bu süreçte Pregynl,Menogon,Klomen,Promen K vs bir çok ilaç ve vitamin kullandım.
                Daha sonra eşim internetten özel hastaneleri araştırmış ve Emre Bakırcıoğlu’nu bulmuş,bana söyledi.Boşuna zahmet edip para harcamaya gerek yok deyip reddttim eşimi.Israrından bunalıp sırf onun dilinden kurtulup kaderine razı gelmesi için kabul ettim ve 2020 şubatında Emre Bakırcıoğlu’nun muaynehanesine gittik. Florence Nightingale hastanesinde sperm tahlili verdim.Çok az ama yıpranmış canlı sperm bulunduğu ortaya çıktı.Yaz tatilinde deneme kararı aldık.Muhtemelen herkeste vardır,doktor ilaç vermezse işini tam yapamadığı düşüncesi.Bizim ısrarımızla vitamin ilacı tavsiye etti.(Promen K).
                Bu sürede , zaten sigarayı bırakalı 5-6 ay olmuştu,diğer yandan yememe içmeme dikkat edip spor yaptım sürekli.Pandemi dolayısıyla ertelemek zorunda kaldık.4 Eylül’de tedaviye başladık.Eşim için Dr Süleyman Tosun’u tercih ettik,ki o da Emre Bakırcıoğlu ile birlikte çalışıyor. Emre Bakırcıoğlu ile artık hiç işimiz olmadı. Uzun perhizli sperm tahlili olumsuz görülünce kısa süreli tahlilin daha iyi olabileceğini söyledi Süleyman Hoca.Ota-Jinemed hastanesinde eşim hazırlandı ve ondan 20 yumurta elde edildi.Ben de aynı gün 2 kez sperm tahlili verdim.(Tese ameliyatı ihtimalini de gözönünde bulundurduğundan aç gelmem söylenmişti.) Sonra gerek kalmadı çok şükür.Yumurtalar döllendi.5. gün transfer edildi.10 gün sonra eşimin hamile olduğunu öğrendik.2 gün sonra tekrarladık sonuç yine pozitif çıktı.Şuan 11. Hafta içerisindeyiz Allah’a sonsuz şükürler olsun.Mucize gibi bir şey oldu bizim için ve her duamızda Allah isteyen herkese nasip etsin diyoruz.Doktorlar Süleyman Tosun ve Emre Bakırcığlu’ndan tut embriyolog,hemşire,sekreter ve sağlık çalışanları bize çok yardımcı oldular hakları ödenmez.Bu yazıyı da hem bu yardımlarına vefa göstermek hem de özellikle de bizim gibi olanlara umut verip yol göstermek için kaleme aldım,umarım faydalı olur.
Ara
@ezhat Allah sağlıklı bir sekilde kucaginiza almayi nasip etsin.
Yalniz bilginiz olsun, ayni yorumu birden fazla yere kopyalamaya musaade etmiyoruz. Daha onceden de baskalarini sildiğim gibi sizinkini de sildim. Bu konuda yorumun ne icerdigi farketmiyor. Konuyla alakali olan baslik altinda kalmasi daha uygun olur.
instagram: @azospermihastalari 
Ara
(21-11-2020, Saat: 01:00)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ezhat Allah sağlıklı bir sekilde kucaginiza almayi nasip etsin.
Yalniz bilginiz olsun, ayni yorumu birden fazla yere kopyalamaya musaade etmiyoruz. Daha onceden de baskalarini sildiğim gibi sizinkini de sildim. Bu konuda yorumun ne icerdigi farketmiyor. Konuyla alakali olan baslik altinda kalmasi daha uygun olur.

teşekkür ederim,amin Allah razı olsun.Dilerim Allah herkese nasip eder.
Ara
(21-11-2020, Saat: 12:36)ezhat Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(21-11-2020, Saat: 01:00)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ezhat Allah sağlıklı bir sekilde kucaginiza almayi nasip etsin.

teşekkür ederim,amin Allah razı olsun.Dilerim Allah herkese nasip eder.
Baslangic ve tese oncesi testleri paylasarak daha detayli anlatmak isterseniz, hikayelerimde yeni konu da acabilirsiniz.
instagram: @azospermihastalari 
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  CELALETTİN PERU’DA TEDAVİ OLANLAR SABIRIZAZİM 816 633,096 11 saat önce
Son Yorum: Umut
  AHMET HAKAN HALİLOĞLU’NDA TEDAVİ OLANLAR SABIRIZAZİM 17 21,931 23-11-2020, Saat: 03:08
  TANSEL KAPLANCAN’DA TEDAVİ OLANLAR SABIRIZAZİM 25 26,966 04-10-2020, Saat: 11:10
Son Yorum: İskender
  KAAN AYDOS’TA TEDAVİ OLANLAR SABIRIZAZİM 164 152,650 22-01-2020, Saat: 06:17
  CENTRUM TÜP BEBEK MERKEZİ’NDE TEDAVİ OLANLAR SABIRIZAZİM 6 9,383 19-02-2019, Saat: 00:04

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi