Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biorezonans Tedavisi Nedir ?
#1
Biorezonans nedir? Ne işe yarar?
Hastalıklı dokulara yaydıklarının tam aksi yönde frekans yollayarak bu hastalıklara karşı savaşma yöntemine biorezonans tedavisi diyoruz. Batıda yaygın olarak bilinen, ülkemizde ise yeni tanınmakta olan biorezonans tedavisi;  ağrısız, acısız ve yan etkisiz bir yöntemdir. Yaş ve cinsiyet bağımsız olmak üzere herkese, hatta bebeklere, çocuklara ve hamilelere de uygulanabilir.

Elektromanyetik frekans nedir?
Vücudumuzun tüm organlarının yaydığı bir elektromanyetik frekans vardır, tıpkı makineler gibi… Bir televizyonun yaydığı dalganın şiddeti 5 GHz ise, organlarımız, hücrelerimiz ve dokularımızın frekansları bunun 100’de 1’i kadar olabilir. Ama sonuçta her insanın bünyesinde kendine özgü aralıklarda yayılan bir frekans vardır.

Hangi amaçlarla kullanılmaktadır?

Biorezonans hastalıkların tedavisi için kullanılır. Her hastalık için umut olabilir. Şimdiye dek aralarında kanser, fıtık, çölyak, alerji ve obezitenin de bulunduğu 400’ü aşkın hastalığın tedavisinde başarılı sonuç verebildiği kanıtlanmış durumdadır. Cilt kırışıklığından tutun da kabızlığa, reflüden depresyona, menopozdan prostata birçok farklı hastalıklar için de biorezonans tedavisi umut olabiliyor.

Ayrıca, pek çok sağlık sorununa davetiye çıkartan elektromanyetik kirlilik de bu yöntemle temizlenebilir. Elektromanyetik kirlilik şehir yaşamı içinde her gün vücudumuza fazladan yüklenen cep telefonu, kablosuz internet, metro, hatta fırın, saç kurutma makinesi gibi ev aletlerinden kaynaklı olabilir. Vücudumuzun fizyolojik frekans aralığı ortalama 10 Hz’dir. Şehir yaşamında yüklenilen ise GHz’lere çıkıyor. Vücudumuzun kaldıramayacağı kadar elektromanyetik kirlilik bir süre sonra bizim hücrelerimizi bozar. Hücresel stres yaratır. Bağışıklık sistemimize zarar verir ve farkına varmadığımız birçok hastalığın tetikleyicisi olur. Biorezonans tedavisiyle sonucu kansere kadar uzanan bu hücresel stresi ortadan kaldırabiliyoruz.
Diğer taraftan, Biorezonans kullanılarak yöneticiler ve sporcular performanslarını doruğa çıkartarak, başarıdan başarıya ilerleyebilirler. Buna Peak Performans (Doruk Performans) adı veriliyor. Zihnin kontrol edilerek, yüksek verimde çalışılması ve kolayca odaklanılması sonucunda beynin potansiyelini en yüksek seviyeye çıkarmayı içeren Peak Performans eğitimi psikolojik baskı altında ve çok yoğun çalışan yöneticiler ve sporcularda mucizeler oluşturuyor.

Biorezonans bir tedavi şekli midir?

Evet bir tedavi şeklidir. Tıpta kesin çözüm demek çok da doğru değildir. Ancak biorezonans tedavisi ile başarılı sonuçlar alındığı kanıtlanmış durumdadır.
Biorezonans klasik tıbba rakip olarak görülmemelidir. Onu destekleyen yardımcı bir yöntem, bir alternatif tıp yaklaşımı olarak değerlendirilmelidir. Ancak biorezonans tedavisini sadece tıp doktorları ve tıp doktorlarının gözetiminde terapistler uygulayabilir. Tıp doktoru olmayıp da biorezonans tedavisi yaptığını ileri sürenlerden kaçınmak gerekir. Terapiler hastalık grubuna göre haftada 2 ila 15 günde 1 aralığında tekrarlanmakta ve ortalama 1,5 saat sürmektedir. Tedavi bittikten sonra üç ayda bir kontroller ile hastalar takip edilmektedir.

Biorezonansın tedavi mekanizması nasıldır?

Biorezonans tedavisine muayene ve anamnez (yani hastayla ilgili ön bilgi edinme süreci) ile başlıyoruz. Hasta hangi şikayetle gelmiş olursa olsun öncelikle mutlaka kan alıyoruz ve hem genetik kaynaklı, hem de çevresel faktörlerden kaynaklı hastalıkları araştırıyoruz. Bazen hastanın şikayet ettiği konu bardağı taşıran son damla olabiliyor, biz bardağı dolduranın da ne olduğunu araştırıyoruz. Ve bunun için de çözüm arıyoruz.
Aldığımız kan örneğinde 6400 maddenin taramasını yapıyoruz. Alerjenler, virüs, bakteri, parazit, ağır metal kimyasal maddeler, çene toksinleri, gıda katkıları, kanser hücreleri de dahil olmak üzere kapsamlı bir araştırma yapıyoruz. Bu saydıklarımızın kanda frekans kodları var mı, diye bakıyoruz. Varsa mutlaka o hastalık da var demektir. Ardından ortaya çıkan tabloya ve tamamen kişiye özgü olarak tedavi planı uyguluyoruz. Bu tedaviyi hem şikayet olan rahatsızlık için uyguluyoruz; hem de eş anlı olarak sebebiyet veren, tetikleyen alerjileri de temizliyoruz. Alerjiler bağışıklık sistemini yorar ve tüm hastalıklar da bağışıklık sistemi güçlü olmadığından ortaya çıkar. Bu nedenle alerjilerin temizliğine büyük önem veriyoruz.

Hangi hastalıkların tedavisinde etkin bir şekilde kullanılıyor?
Şimdiye dek aralarında kanser, fıtık, çölyak, alerji ve obezitenin de bulunduğu 400’ü aşkın hastalığın tedavisinde başarılı sonuç verebildiği kanıtlanmış durumdadır. Cilt kırışıklığından tutun da kabızlığa, reflüden depresyona, menopozdan prostata birçok farklı hastalıklar için de biorezonans tedavisi umut olabiliyor.

[color=rgba(76, 55, 21, 0.87)]Alerjiler, Biorezonans tedavisi ile % 90 oranında tedavi edilebiliyor
[/color]
Alerjinin kolaylıkla tedavi edilmediği söyleniyor, bu tedavi edilebilen bir hastalık mıdır?

Alerji biorezonans ile tedavi edilebilen bir hastalıktır. Klasik tıpta alerji tedavisinde başarı oranı yüzde 0 iken, biorezonans tedavisinde bu oran yüzde 90’ın üzerindedir. Avrupa ve Amerika’da 30 yıldır uygulanan, Türkiye’de ise yeni tanınmaya başlanan biorezonans tedavisinin;  egzama, astım, saman nezlesi, çölyak, besin-bahar ve toz alerjilerinin giderilmesinde yüzde 90’ın üzerinde başarılı sonuç verdiği binlerce vaka ile kanıtlanmıştır.


Kaç seansta alerji frekansı nötrleştiriliyor?

Alerjileri üç ayda tedavi etmek mümkündür Alerji şikayetiyle bize başvuran bir hastamızın tedavi sürecine alerji testi ile başlıyoruz. Bu bir kan testi. Hastadan aldığımız kan örneğinden, hastanın kaç maddeye alerjisi olduğunu saptadıktan sonra ana alerjenlere öncelik vererek kişiye özel biorezonans tedavisi planını belirliyor ve uygulamaya başlıyoruz. Bazen şikayetçi olunan alerjinin altında başka alerjiler yatabiliyor ve çoğunlukla hasta bunu farkedememiş olabiliyor. Bu testle asıl sorunun hangi maddeden kaynaklandığını, hastaya hiçbir madde yüklemesi yapmaksızın, risksiz bir şekilde kan örneğinde 6400 farklı maddenin frekans kodunu arayarak yapıyoruz.


Tedavimiz, biorezonansın temeli olan hastalıklı hücrelere yaydıklarının tam aksi yönde frekans yollayarak olumsuzlukları nötrleştirmeye dayanıyor. Haftada bir kez, yaklaşık bir saat süren seanslar sonunda ortalama 10 – 12 hafta içinde iyileşme sağlanıyor.  Bu süre, yaptığımız kan tahlili sonucunda hastanın alerjisi olduğu anlaşılan madde sayısına göre 1 – 2 hafta daha kısa ya da uzun olabilmekte. Fakat alerjilerin insanlara yıllarca çektirdiği acılara, sıkıntılara bakılacak olursa bu süre kesinlikle göze alınabilir bir süredir.
Biz en çok başvuruyu yüzde 83’lük dilimle genel alerji başlığı altındaki kaşıntı, kabarıklık, burun ve geniz akıntısı gibi şikayetleri olan hastalardan alıyoruz. Bunu yüzde 8 ile alerjik astım, bronşit ve ürtiker hastalıklar izliyor.

Kanser hastalarının tedavilerinde biorezonans nasıl kullanılıyor?

Kanser tedavisinde biorezonansın en önemli rolü, bağışıklık sistemini güçlendirebilmesi. Kanser hastalığı bağışıklık sistemimizi zayıflatarak oluşan bir hastalık olduğu için biorezonanstan bu konuda etkin şekilde yararlanabiliyoruz.

Biorezonansta kullandığımız temel veri, hücrenin etrafına yaydığı frekanslardır. Tıpkı parmak izi gibi tüm hücrelerin biofiziksel frekans kodu da farklıdır. Dolayısıyla kanser hücrelerinin frekansları da farklı bir koda sahiptir. Biz biorezonans tedavisi yaparken kanser hücresinin frekansını ters çevirip verdiğimizde, sadece kanser hücreleri etkileniyor. Tamamen hedefe yönelik bir tedavi yapabiliyoruz. Bu çok önemlidir. Ters çevirip gönderdiğiniz frekans sadece kanser hücresiyle çakışıyor ve onu nötrleştiriyor. Böylece hastalıklı hücrelerin yaydığı frekansın tam tersi yönde bir frekans yollayarak hastalığın ortadan kalkmasını sağlayabiliyoruz.

Biorezonans tedavisi klasik tıpla birlikte rahatlıkla uygulanabilinir. Birbirine negatif etki oluşturmaz, aksine birbirine sinerji yaratabilir. Kemoterapinin etkinliğini arttırırken, yan etkilerini azaltabilir. Hasta kemoterapi sonrasında daha rahat bir dönem geçirebilir. Ayrıca bilindiği gibi etkinliği bir yıl kadar süren ve ciddi yan etkisi olan radyoterapinin de olumsuz etkilerini biorezonans ile azaltmak, ilk doz etkisinden sonra hastanın vücudundan radyasyonu temizleyip sağlıklı hücrelerini rahatlatabilmek mümkün.Bu evreye göre değişiyor mu? Kesin sonuç almış hastalarınız var mı?Yüksek evrelerde, çok zor kanser vakalarında bile başarılı sonuçlar aldım. Benim biorezonans tedavisi uyguladığım ilk iki hastam karın zarı kanseri olan annem ve 32 haftalık hamile iken meme kanseri olan kız kardeşimdi. Özellikle kanserin en kötü özelliklerini taşıyorlardı ve hatta anneme birkaç ay ömür biçilmişti. Klasik tıp yöntemi olarak ameliyat ve kemoterapi ile birlikte eş anlı olarak biorezonans tedavisi de uyguladım. Ve altı ay sonra tek bir kanser hücresine bile rastlanmadı. Son beş yıldır sağlıklı bir şekilde yaşıyorlar. Hatta kız kardeşim ikinci kez anne oldu.
Annem ve kız kardeşimde bizzat uygulayıp tanık olduğum bu başarı, biorezonans alanında uzmanlaşmam için asıl itici güç oldu ve bana da cesaret verdi. Türkiye’de biorezonans ile kanser tedavisinde en çok vaka üzerinde çalışmış hekim benim; şimdiye kadar 200’e yakın kanser hastası ile çalıştım. Hayatta hiçbir şeyin garantisi yoktur ama hastalarımın büyük çoğunluğu sağlığına kavuştu.

Biorezonansı uygulayabilmenin şartları nelerdir?

Biorezonans tedavisini sadece tıp doktorları ve tıp doktorlarının gözetiminde terapistler uygulayabilir. Tıp doktoru olmayıp da biorezonans tedavisi yaptığını ileri sürenlerden kaçınmak gerekir.


Alıntıdır. Biorezonans Uzmanı Dr. Sinan Akkurt
Ara
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hacamat, Sülük, Ozon tedavisi, Biorezonans ACİLSERVİS 2 1,496 21-02-2019, Saat: 14:54
Son Yorum: ier
  Tedavi ve test fiyatları nedir ? Asef 2 1,341 15-02-2019, Saat: 20:12
Son Yorum: Umut
  Uz.Dr.Celalettn Peru ve Embriyolog Semra Sertyel ile Azospermi Tedavisi üzerine Röpor SABIRIZAZİM 4 4,242 19-10-2018, Saat: 21:08
Son Yorum: Umut
  Sperm Motilitesi Nedir? SABIRIZAZİM 0 1,272 17-09-2018, Saat: 22:56
Son Yorum: SABIRIZAZİM
Lightbulb Neofortil M nedir ve ne için kullanılır? Hamit 1 4,962 31-07-2018, Saat: 17:32
Son Yorum: SABIRIZAZİM

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi