Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Azosperm hastasımıyım bilmiyorum. Ne yapmalıyım bilgi rica ediyorum.
Merhaba sevgili arkadaşlar, geçirdiğim bir kaza sonucu yaklaşık 33 yıldır boyundan aşağı felçliyim ve yazıyı size sağ elimdeki %20 lik güç ile yazıyorum. 

Sevgili arkadaşlar, yaklaşık 13 sene önce tüm zorluklara rağmen sevdiğim kişi ile evlendim fakat evlendikten 6 Yıl  sonra da çocuğumuz olmayınca Medikal park hastanesine gittik, gerekli tahlillerden sonra canlı sperm bulunamadığı için mikro tese ameliyatına karar verildi!
Eşim iğneler ile hazır duruma getirildi fakat ameliyatta canlı sperm bulunamadığı için tüm çabalar boş yere gitti! Bu durumun psikolojik sorunlarını tahmin ediyorum forumda bazı arkadaşlar da yaşamıştır!

Ameliyat esnasında testis den bir parça alarak tahlile gönderildiği söylendi ve tahlil sonucunda da canlı sperm bulunamadığı gibi bilgi verildi!

Şimdi öncelikle size sorum şu, ben şimdi azosperm hastasımıyım!?

Şu aşamada ne yapmam gerekiyor bilmiyorum! Bildiğim tek şey, bu iş para kapısı olduğu için hangi kliniğe gitsem beni tekrar mikro tese ameliyatına sokmak isteyecek!

Arkadaşlar ne yapacağımı bilmiyorum ve konu hakkında yardımcı olmanızı önemle rica ediyorum.

Allah hepimize şifa versin inşallah. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim..
Ara
Hosgeldiniz @Mylove gecmis olsun. Bir kez tese olmussunuz zaten. Su asamada tekrar tese olmak yerine tedavi gormenizi tavsiye ederim. Sitedeki bir cok arkadasimiz Celalettin Peru'ya gidiyor. Cocugu olan/tup bebek deneyenler var. 

M-tese oldugunuza gore azospermi hastasisiniz diyecegim ama bazi yerler sperm olsa bile m-tese yapabiliyor ne yazik ki. 2-3 farkli merkezde yapilan sperm test sonuclari sifir ise, evet azospermi hastasisiniz.

Tese oncesi hormon degerleriniz nasil? FSH, LH, prolaktin, estradiol, t.testesteron hormonlarini gosteren test yapildi mi? Genetige bakildi mi?
instagram: @azospermihastalari 
Ara
Hoş bulduk sevgili @Umut kardeşim.
M-tese oldum lakin ne hastası olduğumu bilmiyorum. Bu sektörde kimseye güvenmiyorum! En son M-tese ameliyatını medikal park da olduktan yaklaşık 4 sene sonra bir TV kanalı beni canlı yayına aldı ve
jinemed hastanesinden, Teksen Çamlıbel bana konu hakkında yardımcı olacağına canlı yayında söz verdi! 3 ay boyunca her gün Pregnyl isimli iğneyi ol  ve gel dedi! O iğne piyasada çok zor bulunan hatta bulunmayan iğneyi aradım, buldum ve her gün o iğneyi oldum ve Teksen Çamlıbel'e gittim, bana sadece şunu dedi, sigorta bunu yapıyor!! Umudumun tükendiği andı bu! Bir daha kimseye gitmedim sormadım, sadece TV İnternet üzerinden takip etmeye çalıştım! Taki centrum Tüp Bebek Merkezi haber videosunu görene kadar! 

Duyduğum kadarıyla ve denilene göre, rosi tekniği ile Japonya'dan gelen bir alet sayesinde kök hücre desteği vs ile bebek olma ihtimali %18-20 arasında dedi Centrum Tüp Bebek Merkezindeki yetkili. Hatta TV'ye de çıkmışlar. Centrum Tüp Bebek Merkezinin verdiği bilgiye göre, o Japonya’dan gelen alet sadece onlarda varmış! Konu hakkında yorumunuzu çok merak ediyorum?

Celaleddin Peru diyorsunuz ve tedaviden bahsediyorsunuz lakin Tedavisi yok demişti o zaman benimle ilgilinen Doktor ama 9 sene geçmiş üzerinden neler değişti inanın bilmiyorum!? 

Hangi tahliller yapıldı bilmiyorum ama tahlil ve parça alımı sonuçlarını konuya ekliyorum. Şu an beni sizler yönlendireceksiniz, sizlere güveniyorum. Şimdiden çok Teşekkür ederim.. 

https://hizliresim.com/p5RB6a

https://hizliresim.com/nbALlV

https://hizliresim.com/VQlvDv

https://hizliresim.com/XbBL63

https://hizliresim.com/4pLbzA

https://hizliresim.com/86lDan
Ara
Öncelikle hoşgeldiniz geçmiş olsun sizde bir çoğumuz gibi hormonlariniz problemli ve detaylı sperm testiniz yok dilerseniz Celalettin Peru hocadan randevu alarak detaylı testler ( sperm doppler hormon ve inhibin b ) ile hem azosperm hastalığın sebebini öğrenin hemde tedavinin için ne yapilabilir onu öğrenin içinize sinerse devam edersiniz bu şekilde elinizde detaylı testler olmadigi için birşey söylemek zor tekrar geçmiş olsun
Ara
öncelikle çok geçmiş olsun kardeşim ilk önce 17 yıllık bir azosperm hastası olarak şunu söyleyeyim buda bizim kadarimiz ama dua ile tedavi ile elbetteki elimizden ne gelirse yapacaz kovalayacağız senin durumundaki bir kişi ilk önce tedaviye karar verecek ve direneceksin ve en yakın zamanda da güvenilir bir doktora gidip konuşup tedaviye başlaman lazım çok zor ve meşakkatli bir süreç ama pes etme önceki tesede sperm çıkmaması kötü ama ikincide çıkmayacak diye bir şey yok cellalettin hocayı çok beyeniyorlar ben kaan aydosa gittim ama bir sonuç alamadım lakin bende sperm bazen çıkıyor bazen çıkmıyor bizde şu anda 5. tüp bebeğe hazırlanıyoruz sana tavsiyem
kararlılık azim ümit dua ve sabır bunların dahilinde yol yürürsen başarılı olursun allahın iziniyle bunu unutmayılımki ALLAHIN EN SEVMEDİĞİ KULU KENDİSİNDEN ÜMİT KESENDİR ÇOK GEÇMİŞ OLSUN
Ara
@Mylove Oncelikle hastaliginizin adini koyalim. Evet siz de bizim gibi azospermi hastasisiniz. Bu hormonlarla TESE'de birsey cikmasi zaten zordu. Bosuna kesmisler. Genetigin temiz olmasi guzel. TESE patolojisinde anladigim kadariyla "sertoli cell only" demisler size. Zamaninda bize de oyle demislerdi.

Size tavsiyemi tekrar edeyim. Herhangi bir tup bebek merkezine gitmek yerine ilac tedavisi ile hormonlari duzeltin, altyapiyi saglamlastirin. Ondan sonra kendi durumunuzu (test sonuclarinizi) degerlendirir, gideceginiz tup bebek merkezini secersiniz.

ROSI veya ELSI isleminin nasil yapildigiyla ilgili olarak Turkiye'den farkli zamanlarda bazi doktor ve embriyologlar yerinde bilgi sahibi olabilmek icin Japonya'ya Tanaka'nin yanina gittiler. Bunlardan birisi de Celalettin PERU'dur. Bu islemi Turkiye'de ilk kez faaliyete geciren de Centrum Tup Bebek Merkezi olmustur. Tabi bunda en buyuk pay Emb.Semra Sertyel hocanin. Fakat su an degil Centruma, Tanaka'nin yanina Japonya'ya da gitseniz; hemen TESE yapalim diyeceklerdir. Tedavi gormeden tekrar TESE vb islemde sperm bulunmasi ihtimali cok dusuktur. 

Ben de diyorum ki once tedavi olun. Ilerleme katedin. Detayli sperm testleriyle gelismenizi gorun. Altyapiyi saglamlastirin. Ondan sonra:
    a. Sperm cikarsa, eldeki spermleri dondurup istediginiz yerde tup bebek denersiniz. Belli bir yere bagli kalmazsiniz.
    b. Sperm cikmazsa, (su an ROSI yapan baska yer olmadigi icin) Centruma gidip MESA olursunuz. Operasyonda sperm cikarsa onlarla tup bebek denersiniz. Cikmazsa en olgun spermatid hucresiyle ROSI/ELSI denemesi yaparsiniz.

ROSI islemiyle ilgili forumda arama yapin. Tanaka diye de aratabilirsiniz. Detayli bilgi var. Konferans videolarinda da gecer. Bu islemde gelismemis sperm hucrelerinden saglikli olanlar secilerek yumurtaya enjekte ediliyor. Normal tup bebegin bebek spermlerle yapilmis hali. Onemli bir olay, bizler icin umut verici ama basari sansi normal olgun sperm hucresine gore cok cok dusuk. Yanlis hatirlamiyorsam 1/70 oran. Son konferans videosunda aciklama vardi bununla ilgili. Deneme yapilacak hucre olgun sperme ne kadar yakinsa basari sansi da o kadar artiyor.
Bkz.
http://azospermihastalari.com/showthread.php?tid=87

Yani her halukarda tedavi gormeniz lazim. Tabi bu su anki sartlar icin onerimiz. Gelecekte ne olur, neler cikar gorecegiz.
Ara
@ier kardeşim teşekkür ederim. azospermi bendeki bu hastalığın engelli olmam ile ilgisi olmadığını söylemişlerdi! Bunun neden olduğunu öğrenme durumum var ise öğrenmekte yarar var tabi. Bildiğiniz kadarıyla, rica etsem nedenleri ne olabilir bir kaç olası örnek yazabilir misiniz? 

@SELCUK kardeşim teşekkür ederim. Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah. Size de Mikro tese mi yaptılar? 

@Umut kardeşim, hormonlarımın vs herşeyin normal olduğunu söylemişlerdi ama demek ki yanlış bilgi vermişler! O zaman doktorlar hiçbir ilaç tedavisi ve gıda takviyesinin bu durumu düzeltme veya daha çok bozma gibi bir durumunun mümkün olmadığını söylemişlerdi! Bu konudaki bilgi ve düşüncelerinizi merak ediyorum! Mümkünse yazabilir misiniz?
Bu arada en yakın zamanda Celaleddin Peru'ya gideceğim. Teşekkür ederim kardeşim..
Ara
(18-06-2019, Saat: 21:56)Mylove Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ... O zaman doktorlar hiçbir ilaç tedavisi ve gıda takviyesinin bu durumu düzeltme veya daha çok bozma gibi bir durumunun mümkün olmadığını söylemişlerdi! Bu konudaki bilgi ve düşüncelerinizi merak ediyorum! ...
O doktorlari dinleseydik hala kok hucreyi bekliyor olurduk. Ya islerine oyle gelmemistir, ya da boyle bir tedavinin mumkun olabilecegi konusunda bilgileri yok. Halbuki bircok arkadasimiz ilerleme katetti. Cocugu olanlar var. Gozumuze mi inanalim yoksa onlara mi? Memleketteki sayili insanlar disinda akademisyenlerin geneli "yurtdisinda birsey varsa vardir, yoksa yoktur" dusuncesinde. Yahu adam basari saglamis. Nasil yapiyor diye bakacaklarina bilimsel calisma yok diyorlar. Yeri gelir yurtdisina giderler dostlar alisveriste gorsun hesabi ama burunlarinin dibindekini gormezden gelirler.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Smile Varikosel azosperm Bülent1984 12 4,452 05-02-2019, Saat: 10:32
Son Yorum: arif
  AZOSPERM / TESE B5R5 8 3,335 05-02-2019, Saat: 07:36
Son Yorum: ier

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi