Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3/5 - 4 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hemen Mikro Tese Ameliyatı Olmak Doğru mu?
Baslangicta nasildi durumunuz, simdi nasil? İlerleme var mi? @Gurses123
Hiç döktüğünüz meniye bakmaz mısınız? Onu siz mi yaratıyorsunuz, yoksa yaratan biz miyiz? (Vâkıa 58-59)
Ara
arkadaşlar merhaba inhibin b testi yaptırdım. sonuç 33.70 yetişkin erkek referans aralıgı (16-225). benim yaşım 43. 8 ve 9 yaşların da çift taraflı inmemiş testis ameliyatın dan kaynaklı azosperm. yaşım biraz fazla oldugu için bana nasıl bir tedavi uygulanması dogru olur. inhibin b 33,70 iyi bir sonuç mu acaaba m.tese ameliyatın da sperm çıkarmı. detaylı sperm sonucum % 5 spermatid. %95 spermotosit çıkmıştı. şuan herhangi bir yerde tedavi olmuyorum.
Ara
(08-08-2019, Saat: 16:20)Başkan76 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arkadaşlar merhaba inhibin b testi yaptırdım. sonuç 33.70  yetişkin erkek referans aralıgı (16-225). benim yaşım 43. 8 ve 9 yaşların da çift taraflı inmemiş testis ameliyatın dan kaynaklı azosperm. yaşım biraz fazla oldugu için bana nasıl bir tedavi uygulanması dogru olur. inhibin b 33,70 iyi bir sonuç mu acaaba m.tese ameliyatın da sperm çıkarmı. detaylı sperm sonucum % 5 spermatid. %95 spermotosit çıkmıştı. şuan herhangi bir yerde tedavi olmuyorum.
İnhibin b tek basina yeterli bir veri degil diye biliyorum. 
Sizde su an sadece round spermatid var. Elongelerin son seviyelerinde tese veya mesa olmak daha mantikli. Benim tercihim mesadan yana.
Hiç döktüğünüz meniye bakmaz mısınız? Onu siz mi yaratıyorsunuz, yoksa yaratan biz miyiz? (Vâkıa 58-59)
Ara
(08-08-2019, Saat: 15:20)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Baslangicta nasildi durumunuz, simdi nasil? İlerleme var mi? @Gurses123

Çok şükür her şey güzel ilerliyor. %6 spermatid ile eylül 2018'de başladığım tedavim Temmuz ayında verdiğim son testte %17 spermatid ve st I&II  elonge spermatid 'e ulaştı. İnsan bazen inanamıyor gelişmelere, yalan olabilir mi diye geceleri aklıma geliyor ama bu kadar büyük de oyun oynanmaz yani. Allahın izniyle böyle yolunda giderse evladım olacak inanıyorum.
Ara
(22-08-2019, Saat: 15:22)Gurses123 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(08-08-2019, Saat: 15:20)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Baslangicta nasildi durumunuz, simdi nasil? İlerleme var mi? @Gurses123

Çok şükür her şey güzel ilerliyor. %6 spermatid ile eylül 2018'de başladığım tedavim Temmuz ayında verdiğim son testte %17 spermatid ve st I&II  elonge spermatid 'e ulaştı. İnsan bazen inanamıyor gelişmelere, yalan olabilir mi diye geceleri aklıma geliyor ama bu kadar büyük de oyun oynanmaz yani. Allahın izniyle böyle yolunda giderse evladım olacak inanıyorum.
Bugune kadar konustugum yuzlerce kisiden sadece bir kisinin (kendi beyanina gore) ilerleme katetmedigini ogrendim. Soyledigine gore vucudu ilaclara tepki vermiyormus, celalettin hoca da tedaviyi sonlandirmis. Andromed sperm testini de atmisti hasta arkadas bana. Tavsiye istedi benden, ne diyecegimi bilemedim. Eger yalan yanlis ilerleme gosterilseydi testlerde, bu arkadasin durumu da iyi gosterilir ve para icin tedaviye devam edilirdi. Hakeza iyi ornekler de var, sperm ciktiktan sonra baska merkezlerde test verip benzer sonuclar alanlar da cok. Ayrica test sonuclarinda goruyoruz. Kimi hizli ilerliyor, kimi yavas. Kisiye gore degisiyor yani.
Ara
MERHABA BENDE KAYITLI BİR ÜYEYİM GERÇEKTEN BU SİTEYİ KURAN YÖNETİCİLİK YAPAN VE YORUM LARA KAYITSIZ KALMAYAN BU SIKINTILI SÜREÇTE BİRBİRLERİNE YARDIMCI OLAN HERKESE TEŞEKKÜRÜ BİR BORÇ BİLİRİM . BEN 25 YILLIK ECZACI TEKNİSYENİYİM GERÇEKTEN BİZİM AZOSPERMLE İLGİLİ BÜTÜN İLAÇLARI ÖZEL BİR ŞEKİLDE İNCELİYORUM BİTKİSELLERDE DAHİL ŞİMDİ SUNU SÖYLEYEYİM BENDE TEK TARAFLI İNMEMİŞ TESTİS KAYNAKLI AZOSPERM HASTASIYIM TAM 15 YILDIR KULLANMADIĞIM KÜR SİPARİŞ ETMEDİĞİM ŞEGHİR KALMAMIŞTIR BUNUN YANINDA 5 KEZ TÜP BEBEK 3 KEZ TESE OLMUŞ BİRİ OLARAK KONUŞUYORUM BAZI BİTKİSRELLER İŞE YARIYOR ÖZELLİKLE FSH DEĞERLERİNİN DÜŞMESİ ANLAMINDA AMA SPERM OLUŞUMUNA ETKİSİ OLDUĞUNA ÇOK CİDDİ ENDİŞELERİM VAR AMA MÜCADELEYİ BIRAKMAMK LAZIM SONUÇTA KÖTÜ BİR ŞEYE PARAMIZI VE VAKTİMİZİ HARCAMIYORUZ ŞİMDİ BEN KENDİMDEN BAHSEDEYİM KAAN AYDOS DA OLDUĞUM TEDAVİ BENDE BİR İŞE YARAMADI 5 KEZ TÜP BEBEK DENEDİM EMBRİYO OLUŞTU AMA TUTUNMADI EMBRİYO KALİTELERİ 2. KALİTEDE İDİ SABIRLA DEVAM EDİYORUM ŞİMDİ İLGİLİ ARKADAŞLARA BENİM SORUM ŞU BAYRAM ÖNCESİ MEMEORİALDE CENTRUMDA BAHÇECİDE ÖN GÖRÜŞME YAPTIM V EAKLIMA MEMORİAL ÇOK YATTI HEM HOCANIN İLGİSİ HEMDE TÜP BEBK ÖNCESİ TEDAVİ VERMESİ BENİ UMUTLANDIRDI AMA CELSALETTİN HOCAYA BİR TÜRLÜ GİDEMEDİM BENİM ARKADAŞIM BUGÜN CELALETİN HOCANIN YANINDAYDI BİR SÜRÜ İLAÇLAR VERMİŞ KULLAN DEMİŞ BENDE ŞİMDİ AYGÜL HOCANIN TEDAVİSİNE BAŞLAYAYIM YOKSA CELALETTİN HOCAYLAMI GÖRÜŞEYİM GERÇİ CELLALETTİN HOCA NIN TEDAVİSİ PAHALI AMA ÇOK KARASIZ KALDIM GÖRÜŞLERİNİZİ BİLDİ,RİRSENİZ SEVİNİRİM TEŞEKKÜR EDERİM
Ara
(22-08-2019, Saat: 18:10)SELCUK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: MERHABA BENDE KAYITLI BİR ÜYEYİM GERÇEKTEN BU SİTEYİ KURAN YÖNETİCİLİK YAPAN VE YORUM LARA KAYITSIZ KALMAYAN BU SIKINTILI SÜREÇTE BİRBİRLERİNE YARDIMCI OLAN HERKESE TEŞEKKÜRÜ BİR BORÇ BİLİRİM . BEN 25 YILLIK ECZACI TEKNİSYENİYİM GERÇEKTEN BİZİM AZOSPERMLE İLGİLİ BÜTÜN İLAÇLARI ÖZEL BİR ŞEKİLDE İNCELİYORUM BİTKİSELLERDE DAHİL ŞİMDİ SUNU SÖYLEYEYİM BENDE TEK TARAFLI İNMEMİŞ TESTİS KAYNAKLI AZOSPERM HASTASIYIM TAM 15 YILDIR KULLANMADIĞIM KÜR SİPARİŞ ETMEDİĞİM ŞEGHİR KALMAMIŞTIR BUNUN YANINDA 5 KEZ TÜP BEBEK  3 KEZ TESE OLMUŞ BİRİ OLARAK KONUŞUYORUM BAZI BİTKİSRELLER İŞE YARIYOR ÖZELLİKLE FSH DEĞERLERİNİN DÜŞMESİ ANLAMINDA AMA SPERM OLUŞUMUNA ETKİSİ OLDUĞUNA ÇOK CİDDİ ENDİŞELERİM VAR AMA MÜCADELEYİ BIRAKMAMK LAZIM SONUÇTA KÖTÜ BİR ŞEYE PARAMIZI VE VAKTİMİZİ HARCAMIYORUZ ŞİMDİ BEN KENDİMDEN BAHSEDEYİM KAAN AYDOS DA OLDUĞUM TEDAVİ BENDE BİR İŞE YARAMADI 5 KEZ TÜP BEBEK DENEDİM EMBRİYO OLUŞTU AMA TUTUNMADI EMBRİYO KALİTELERİ 2. KALİTEDE İDİ SABIRLA DEVAM EDİYORUM ŞİMDİ İLGİLİ ARKADAŞLARA BENİM SORUM ŞU BAYRAM ÖNCESİ MEMEORİALDE CENTRUMDA BAHÇECİDE ÖN GÖRÜŞME YAPTIM V EAKLIMA MEMORİAL ÇOK YATTI HEM HOCANIN İLGİSİ HEMDE TÜP BEBK ÖNCESİ TEDAVİ VERMESİ BENİ UMUTLANDIRDI AMA CELSALETTİN HOCAYA BİR TÜRLÜ GİDEMEDİM BENİM ARKADAŞIM BUGÜN CELALETİN HOCANIN YANINDAYDI BİR SÜRÜ İLAÇLAR VERMİŞ KULLAN DEMİŞ BENDE ŞİMDİ AYGÜL HOCANIN TEDAVİSİNE BAŞLAYAYIM YOKSA CELALETTİN HOCAYLAMI GÖRÜŞEYİM GERÇİ CELLALETTİN HOCA NIN TEDAVİSİ PAHALI AMA ÇOK KARASIZ KALDIM GÖRÜŞLERİNİZİ BİLDİ,RİRSENİZ SEVİNİRİM  TEŞEKKÜR EDERİM
Tup bebek merkezlerini tedavi icin tavsiye etmem. Kadinsal problemlerde faydasi olabilir ama erkek menseili problemlerde tedavi adina birsey yapildigini pek gormedim bugune kadar. Aygul Hanim instagramda gordugum kadariyla cok kibar, sevecen ve sempatik birisi. Kendisi watsaptan roportaj yapma teklifimizi de kabul etmisti ama bu konuda yeterli soru bulamadigimizdan yapamadik (Keske sitede daha cok katilim olsaydi). Ama kendisi kadin dogum uzmani. Yani azospermik vakalarda uzmanligi oldugunu sanmiyorum. En fazla ayni merkezdeki baska bir urolog doktora yonlendirecektir. O da cok buyuk ihtimalle tese yapalim diyecektir. 

Bitkisellerin bircok faydasi var. Sadece hormonlar uzerindeki etkisiyle kisitlayamayiz. Yediginiz herhangi bir bitki veya sebzenin latince ismi+sperm seklinde arastirin, bir suru yabanci calisma cikar. Tabi bilincli kullanmak lazim. Ilac tedavisiyle birlikte.

Doktor olarak su an sadece Celalettin Peru'yu tavsiye edebiliyorum. Onun disinda tedavi ile sonuc alani duyarsam inanin elimden geldigince paylasirim. Ama su zamana kadar duymadik.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Varikosel Ameliyatı kul 6 2,086 05-05-2019, Saat: 11:25
Son Yorum: Umut
  Dikkatli Olmak lazım kul 6 3,148 26-02-2019, Saat: 11:03
Son Yorum: reakdag

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi