Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Azosperm ve Rosi Nereden Başlanmalı?
İyi günler dilerim. Aranıza yeni katıldım. Biz evlilikte eşimle 6 yılımızı bitirdik. İlk senenin sonunda çocuk olmayınca tedaviye başladık. Eşimde bir sorun yoktu ancak ben sperm testi sonucu azosperm olduğumu öğrendim. Bir üniversitede öncesinde hiçbir tedavi görmeden TESE ameliyatı geçirdim ve sonuç başarısızdı. 2016 yılında Şişli Memorial'de tedavi başlattık. Bir yıla yakın iğne desteği ile ph dengesi sağlandıktan sonra 2017 yazında MİCRO-TESE oldum ama sonuç yine başarısız oldu. Ameliyat raporumda "Sağdan ve soldan yüzeyel ve derin toplam 21'er adet tubül örneği alındı. Alınan örneklerde nadir germ hücresi izlendi ancak matür spermatozoa saptanmadı." yazmaktaydı. Özetle iki TESE sonrası da çocuk sahibi olamadık. Recai Pabuççu ve ekibinin ROSİ tekniğini duyunca içimizde küçük bir umut yeşerdi. Şimdi Ankara Centrum hastanesine başvuru yapmak istiyoruz. Ama öncesinde kendi adıma illaki bir tedavi gerekli. Şu an Rosi tedavisi gören kimse var mı ya da bu hastane hastane hakkında bilgisi olan, en önemlisi bizim durumumuza fayda sağlayacak en iyi doktor hangisi olur? Kaan Aydos, Ahmet Hakan Haliloğlu....
Ara
(23-09-2019, Saat: 11:32)Sinop257 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyi günler dilerim. Aranıza yeni katıldım. Biz evlilikte eşimle 6 yılımızı bitirdik. İlk senenin sonunda çocuk olmayınca tedaviye başladık. Eşimde bir sorun yoktu ancak ben sperm testi sonucu azosperm olduğumu öğrendim. Bir üniversitede öncesinde hiçbir tedavi görmeden TESE ameliyatı geçirdim ve sonuç başarısızdı. 2016 yılında Şişli Memorial'de tedavi başlattık. Bir yıla yakın iğne desteği ile ph dengesi sağlandıktan sonra 2017 yazında MİCRO-TESE oldum ama sonuç yine başarısız oldu. Ameliyat raporumda "Sağdan ve soldan yüzeyel ve derin toplam 21'er adet tubül örneği alındı. Alınan örneklerde nadir germ hücresi izlendi ancak matür spermatozoa saptanmadı." yazmaktaydı. Özetle iki TESE sonrası da çocuk sahibi olamadık. Recai Pabuççu ve ekibinin ROSİ tekniğini duyunca içimizde küçük bir umut yeşerdi. Şimdi Ankara Centrum hastanesine başvuru yapmak istiyoruz. Ama öncesinde kendi adıma illaki bir tedavi gerekli. Şu an Rosi tedavisi gören kimse var mı ya da bu hastane hastane hakkında bilgisi olan, en önemlisi bizim durumumuza fayda sağlayacak en iyi doktor hangisi olur? Kaan Aydos, Ahmet Hakan Haliloğlu....

geçmiş olsun dostum. Kaan Aydosla iki yılımı heba ettim. hiç tavsiye etmem. başarılı sonuçlar illa ki vardır ama ben ne doğru düzgün kendisine ulaşabildim ne de sorularıma cevap bulabildim.
Ara
@Sinop257 @Caresizler sitede birçok kez yazdım. Tedavi için hiçbir tüp bebek merkezini tavsiye etmem. En fazla birkaç ay ilaç verip (bazı yerler onu da yapmıyor ne yazık ki) teseye giderler. Tesede de o şekilde birsey çıkması haliyle zor. Eldeki round spermatidle tutma ihtimali çok düşük olan Rosi için bir sürü eziyete katlanır, para harcar, o da olmazsa karamsarlığa düşer, bir daha bu işlerle ugrasmayacagim artık dersiniz.

Onun yerine ilaç tedavisi alin. Öncül hucreleri de raporlayan sperm testleriyle gelismenizi takip edin. Doğal yolla sperm çıkarsa ne ala. Çıkanlarla tüp bebeğe gidilir. Cıkmazsa o zaman tese veya mesa (daha zararsız) olun. Onda da sperm bulunamazsa operasyonda ele geçen en olgun hücreyle işte o zaman Rosi veya Elsi deneyin. Aslında ne yapmalıyım diye soran herkese cevabım budur.
instagram: @azospermihastalari 
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Azosperm ve Tedavi Baslanmasi Ahmt1320 5 2,200 19-04-2019, Saat: 00:16
Son Yorum: Gökyüzü

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi