Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kafayı Yemek Üzereyim
Arkadaşlar yaklaşık 20 gün önce azospermi olduğumu öğrendim. O günden beri dünyam başıma yıkıldı resmen. Eşimle yaklaşık 5 aydır çocuk yapmaya çalışıyoruz ancak bir gelişme olmuyordu. Doktora gittim. Önce elle muayenede daha sonra ultrasonda grade 4 varikosel tespit ettiler. Doktor bir de sperm testi istedi. Sonuç azospermi. Testten sonra doktorun yanına tekrar gittim. Kesinlikle varikosel ameliyatı olmam gerektiğini söyledi. Daha sonra da 3 aylık aralarla tekrar sperm testi yapacaklarını ve sonuç değişmezse, tese yöntemiyle sperm bulmaya çalışacaklarını söyledi.  Eşime söyleyemedim, daha doğrusu hiç kimseye söyleyemedim. Eşim cinsel performansım yüzünden bende bir sorun olabileceğini aklına bile getirmiyor, kendisinde bir sıkıntı olduğunu düşünüyor. Bir kaç kez jinekoloğa da gitti ama her seferinde bir sıkıntı olmadığını söylediler. Ne yapacağımı nasıl yapacağımı hiç bilmiyorum. Bu hastalığın tedavisi var mıdır ? Nerden başlamak gerekir ? Varikosel, azosperminin sebebi midir ? Ameliyat olup varikoselden kurtulduğum takdirde azospermiden de kurtulur muyum ? Yardımlarınızı bekliyorum. 15 gündür geceleri uyuyamıyorum, psikolojim bozuldu. Haberi aldığımdan beri ereksiyon problemi de yaşamaya başladım. Bunların yanı sıra Antalya'da tedavi olabileceğim, tavsiye edeceğiniz bir üroloji uzmanı var mıdır ? Şimdiden teşekkür ediyorum.

[/url][url=https://eksiup.com/p/qz212309uhaj]spermtesti
Ara
(30-09-2019, Saat: 20:52)aaaaaa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar yaklaşık 20 gün önce azospermi olduğumu öğrendim. O günden beri dünyam başıma yıkıldı resmen. Eşimle yaklaşık 5 aydır çocuk yapmaya çalışıyoruz ancak bir gelişme olmuyordu. Doktora gittim. Önce elle muayenede daha sonra ultrasonda grade 4 varikosel tespit ettiler. Doktor bir de sperm testi istedi. Sonuç azospermi. Testten sonra doktorun yanına tekrar gittim. Kesinlikle varikosel ameliyatı olmam gerektiğini söyledi. Daha sonra da 3 aylık aralarla tekrar sperm testi yapacaklarını ve sonuç değişmezse, tese yöntemiyle sperm bulmaya çalışacaklarını söyledi.  Eşime söyleyemedim, daha doğrusu hiç kimseye söyleyemedim. Eşim cinsel performansım yüzünden bende bir sorun olabileceğini aklına bile getirmiyor, kendisinde bir sıkıntı olduğunu düşünüyor. Bir kaç kez jinekoloğa da gitti ama her seferinde bir sıkıntı olmadığını söylediler. Ne yapacağımı nasıl yapacağımı hiç bilmiyorum. Bu hastalığın tedavisi var mıdır ? Nerden başlamak gerekir ? Varikosel, azosperminin sebebi midir ? Ameliyat olup varikoselden kurtulduğum takdirde azospermiden de kurtulur muyum ? Yardımlarınızı bekliyorum. 15 gündür geceleri uyuyamıyorum, psikolojim bozuldu. Haberi aldığımdan beri ereksiyon problemi de yaşamaya başladım. Bunların yanı sıra Antalya'da tedavi olabileceğim, tavsiye edeceğiniz bir üroloji uzmanı var mıdır ? Şimdiden teşekkür ediyorum.

Herhalde dün bana instagramdan yazan beyefendisiniz. Ne yapmalı sorusuna cevaben:
- Herseyden önce durumu eşinizle paylaşın. En azindan eşiniz kendisinde sorun olmadığı için rahatlamış olacak. Ayrıca size destek olup yükünüzü de azaltır. Söylemezseniz o daha çok üzülecek. 
- Bu artık çağın hastalığı. Gitgide de yaygınlaşıyor ne yazık ki. İnsan nüfusunun artması, medeniyetin gelişmesi ile birlikte hastalıklar da artıyor, daha çetrefilli hale geliyor... 
- Azospermi sebebiniz sadece varikoselden kaynaklanmıyordur bence. Çünkü öyle olsa, az da olsa sperm cıkışı olurdu. Ameliyat için çok da acele etmeyin, iyi bir doktor ve yöntem araştırmali. Yoksa tekrar neset edebiliyor. 
- Size dediğim gibi FSH, LH, prolaktin, estradiol, total testosteron hormonlariniza baktırın devlette ücretsiz olarak. Sonuçları bizimle de paylaşın. 
- Farklı bir merkezde bir daha sperm testi verin.
instagram: @azospermihastalari 
Ara
(30-09-2019, Saat: 20:52)aaaaaa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar yaklaşık 20 gün önce azospermi olduğumu öğrendim. O günden beri dünyam başıma yıkıldı resmen. Eşimle yaklaşık 5 aydır çocuk yapmaya çalışıyoruz ancak bir gelişme olmuyordu. Doktora gittim. Önce elle muayenede daha sonra ultrasonda grade 4 varikosel tespit ettiler. Doktor bir de sperm testi istedi. Sonuç azospermi. Testten sonra doktorun yanına tekrar gittim. Kesinlikle varikosel ameliyatı olmam gerektiğini söyledi. Daha sonra da 3 aylık aralarla tekrar sperm testi yapacaklarını ve sonuç değişmezse, tese yöntemiyle sperm bulmaya çalışacaklarını söyledi.  Eşime söyleyemedim, daha doğrusu hiç kimseye söyleyemedim. Eşim cinsel performansım yüzünden bende bir sorun olabileceğini aklına bile getirmiyor, kendisinde bir sıkıntı olduğunu düşünüyor. Bir kaç kez jinekoloğa da gitti ama her seferinde bir sıkıntı olmadığını söylediler. Ne yapacağımı nasıl yapacağımı hiç bilmiyorum. Bu hastalığın tedavisi var mıdır ? Nerden başlamak gerekir ? Varikosel, azosperminin sebebi midir ? Ameliyat olup varikoselden kurtulduğum takdirde azospermiden de kurtulur muyum ? Yardımlarınızı bekliyorum. 15 gündür geceleri uyuyamıyorum, psikolojim bozuldu. Haberi aldığımdan beri ereksiyon problemi de yaşamaya başladım. Bunların yanı sıra Antalya'da tedavi olabileceğim, tavsiye edeceğiniz bir üroloji uzmanı var mıdır ? Şimdiden teşekkür ediyorum.

kardeşim geçmiş olsun. moralini bozma yalnız değilsin ve gerçekten çağın hastalığı bu artık. eşinin bilmeye tabii ki hakkı var, söyle bence de. Antalyayı bilemiyorum, mutlak başarılı ürologlar vardır. bi görün istersen. doktor değiliz tam anlamıyla yorum yapmam gereksiz olur o yüzden ancak buralarda araştıra araştıra öğrendiğim bir şey var o da bodoslama tese ameliyetı olunmaması gerektiği. Gömü ararken bile elli defa araştırıp öyle kazıyor adamlar, akıl var mantık var. aaa sen azospermisin hadi bi açıp bakalım içeride var mıymış mantığını anlamak gerçekten çok zor. o yüzden hemen ameliyatla sperm arama işine girmeden bir doktora görünmeni öneririm.
varikosel ameliyatını bilemem işe yarar mı onu doktor bilir fakat ben yıllar önce varikosel ameliyatı oldum, hala sperm çıkışım yok. mesele spermin çıkıp çıkmamasında da değil zaten, spermin üremiyor olması. o üresin yeter ki, bu üreme testlerle ortaya konsun ondan sonra tese de olurum her şeyi de olurum sperm hücrelerini elde etmek için.
Ara
(01-10-2019, Saat: 11:05)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Herhalde dün bana instagramdan yazan beyefendisiniz. Ne yapmalı sorusuna cevaben:
- Herseyden önce durumu eşinizle paylaşın. En azindan eşiniz kendisinde sorun olmadığı için rahatlamış olacak. Ayrıca size destek olup yükünüzü de azaltır. Söylemezseniz o daha çok üzülecek. 
- Bu artık çağın hastalığı. Gitgide de yaygınlaşıyor ne yazık ki. İnsan nüfusunun artması, medeniyetin gelişmesi ile birlikte hastalıklar da artıyor, daha çetrefilli hale geliyor... 
- Azospermi sebebiniz sadece varikoselden kaynaklanmıyordur bence. Çünkü öyle olsa, az da olsa sperm cıkışı olurdu. Ameliyat için çok da acele etmeyin, iyi bir doktor ve yöntem araştırmali. Yoksa tekrar neset edebiliyor. 
- Size dediğim gibi FSH, LH, prolaktin, estradiol, total testosteron hormonlariniza baktırın devlette ücretsiz olarak. Sonuçları bizimle de paylaşın. 
- Farklı bir merkezde bir daha sperm testi verin.
Merhaba sizin yaşadığınız duyguların aynısını 5 ay önce yaşadık.3 yıllık evliyim ve 5-6 ay önce öğrendik.Bizede azospermi denildi.Çift taraflı ciddi bi varikosel vardı.her sayfayı araştırdık doktorlar varikosel ile azospermiyi kesinlikle alakasız bulsada son yıllarda azospermi hastalarında varikosel ameliyatı sonrası sperm çıkışı gözlenmiş.Ama dediğim gibi bu 1000 de 1 ihtimal.
Biz celalettin perunun hastasıyız.ilk öğrenince bizede tese dediler.Biz kabul etmedik.Zaten tese olsada iş sperm bulmakla bitmiyor.Eğer sağlıklı sperm değilse embriyo oluşmaz.Olduğunuz ameliyat tüp bebek masrafları boşa gider.Önce tedavi olun.Azospermi sebebini öğrenmek için devlet hastaneleri genetik test kan tahlilleri vs yaptırır onları halledin genetik test 1-3 ay arasında sonuçlanıyor.
Biz 4 ay önce varikoseli tek tarafını yeni bir yöntemle ameliyat ettirdik.kestirmeden.skleoterapi yöntemiyle yapıldı.celalettin hoca bizi yönlendirmişti.sonra 3 ay geçti test verdik suan bi gelişme yok iğne ve bitkisel haplar kullanıyorum.Ama inanıyorum olacak.Bu iş sabır işi.
Ara
arkadaslar bana da yardımcı olur musunuz bizimde eşimle çok moralimiz bozuk azosperm teşhisi konuldu tıkanıklık yok
fsh çok yüksek.bizimle aynı durumda olanlar yazabılır mı.size tahlil sonuçlarını yazıyorum 
FSH 34,8
LH 12,5
ESTRADİOL 33,3
PROLAKTİN 9,08
TOTAL TESTESTORON 5,94
Ara
(13-11-2019, Saat: 17:08)DRS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arkadaslar bana da yardımcı olur musunuz bizimde eşimle çok moralimiz bozuk azosperm teşhisi konuldu tıkanıklık yok
fsh çok yüksek.bizimle aynı durumda olanlar yazabılır mı.size tahlil sonuçlarını yazıyorum 
FSH 34,8
LH 12,5
ESTRADİOL 33,3
PROLAKTİN 9,08
TOTAL TESTESTORON 5,94
Sizinki de benimki gibi tedavisi daha zor olan kesimden. Ama üzülecek bir durum yok. Tese olmadıysaniz, genetikte de çok sıkıntılı bir durum yoksa tedaviyle çıkış olur normal yolla inş. Değerler tedaviyle normale döner. Endise edecek bir durum yok.
Ara
(13-11-2019, Saat: 17:55)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13-11-2019, Saat: 17:08)DRS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arkadaslar bana da yardımcı olur musunuz bizimde eşimle çok moralimiz bozuk azosperm teşhisi konuldu tıkanıklık yok
FSH 34,8
LH 12,5
ESTRADİOL 33,3
PROLAKTİN 9,08
TOTAL TESTESTORON 5,94
Sizinki de benimki gibi tedavisi daha zor olan kesimden. Ama üzülecek bir durum yok. Tese olmadıysaniz, genetikte de çok sıkıntılı bir durum yoksa tedaviyle çıkış olur normal yolla inş. Değerler tedaviyle normale döner. Endise edecek bir durum yok.

tese olmadı.genetikte problem var mı onu daha bilmiyoruz.peki siz tedavide hangi aşamadasınız sizden çıkış oldu mu normal yolla
Ara
(14-11-2019, Saat: 11:11)DRS Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13-11-2019, Saat: 17:55)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sizinki de benimki gibi tedavisi daha zor olan kesimden. Ama üzülecek bir durum yok. Tese olmadıysaniz, genetikte de çok sıkıntılı bir durum yoksa tedaviyle çıkış olur normal yolla inş. Değerler tedaviyle normale döner. Endise edecek bir durum yok.

tese olmadı.genetikte problem var mı onu daha bilmiyoruz.peki siz tedavide hangi aşamadasınız sizden çıkış oldu mu normal yolla
Devam ediyor. İlerleme var ama teseden dolayı yavaş ilerliyor. İlerleme hızı kişinin bunyesine, testislerin durumuna/yapısına, tese varsa vermiş olduğu zararın boyutuna vs bağlı. Yoksa 2 tese olmasına rağmen eşi şu an hamile olan arkadaş var grupta. Hatta doğal yolla oldu. Nasip tabi. Öyle veya böyle ilerleme oluyor herkeste. Bu da sperm cıkmazsa bile ileride rosi yerine tutma ihtimali daha yüksek olan ELSI deneme avantajı. En son denenecek ihtimal bu.
Ara
(14-11-2019, Saat: 13:24)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(14-11-2019, Saat: 11:11)DRS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tese olmadı.genetikte problem var mı onu daha bilmiyoruz.peki siz tedavide hangi aşamadasınız sizden çıkış oldu mu normal yolla
Devam ediyor. İlerleme var ama teseden dolayı yavaş ilerliyor. İlerleme hızı kişinin bunyesine, testislerin durumuna/yapısına, tese varsa vermiş olduğu zararın boyutuna vs bağlı. Yoksa 2 tese olmasına rağmen eşi şu an hamile olan arkadaş var grupta. Hatta doğal yolla oldu. Nasip tabi. Öyle veya böyle ilerleme oluyor herkeste. Bu da sperm cıkmazsa bile ileride rosi yerine tutma ihtimali daha yüksek olan ELSI deneme avantajı. En son denenecek ihtimal bu.

anladım çok teşekkür ederim ilginiz için. ne diyelim allahtan ümit kesilmez
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi