Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Var mısın Yok musun?
Lightbulb 
00JGWB.jpg
86RNW7.jpg
İnstagramdan bana yazan bir arkadaşa ait iki test. İlkinde menide hiç sperm görülmemiş. Ikinci test de tavsiyelerimi dinledikten sonra gittigi andromed laboratuvarinda yapılan detayli spermiyogram. Orada yaklaşık 1,5 milyon sperm görülmüş. Hiçbir tedavi görmediği halde bir ayda bu kadar fark olması normal mi?
Ayni durumu aslında ilk defa yaşamıyoruz. Benzer durumla birkaç defa daha karşılaştım. İnsanlar kendilerinde sperm oldugunu öğrendiklerinde şok olup ağlamaya başlıyorlar sevinçten. Daha önce hep yok çıkmış testlerde çünkü.
Peki bu arkadaş sorgusuz sualsiz tese olmuş olsaydı bu kimin hatası olacaktı? Bu testi yapanların mi yoksa testlerdeki olumlu verilere rağmen tese yapan doktorun mu? Ya da tesede sperm çıksaydı doktorun başarısı mi olacaktı? Peki sonrasinda tüp bebek tutmazsa bir sonraki tesede tekrar sperm çıkar miydi acaba? Testisler zarar görmüştü bir kere...
Bu yüzden diyorum ince eleyip sık dokumak lazım diye. Aceleyle verilen kararların semeresi uzun yıllar, psikolojik olarak yorgunluk ve daha fazla maddi kayip olur...
instagram: @azospermihastalari 
Ara
Merhaba paylaşım için teşekkürler bize verdiginiz tavsiyeleri açıklarmısınız lütfen.
Ara
(21-11-2019, Saat: 18:55)Kareli02 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba paylaşım için teşekkürler bize verdiginiz tavsiyeleri açıklarmısınız lütfen.
Sitedeki konulara göz atınız. Yeterli bilgi bulunmakta. Sadece kendi durumunuzla alakalı tavsiye istiyorsanız tedavi safahatinizi ve testlerinizi hikayeler kısmında paylaşabilir veya instagramda (hesap adi: azospermihastalari) dm üzerinden mesaj atabilirsiniz.
instagram: @azospermihastalari 
Ara
Ads-z-1.jpg

İlk yaptırdığım test. Yukarıda paylaşılanla şu test arasında dağlar kadar fark var. Sözde bu da spermiogram o da. Kimle konuştuysam, en az tedavi olduğunuz doktor kadar sperm tahlili verdiğiniz laboratuvar ve inceleyen embriyolog da önemli diyor. Bu testi yapan da Türkiye'de hemen hemen her şehirde olan ünlü bir hastane.
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi