Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anlayanlar yardımcı olabilir mi?
Bende sizler gibi azospermi hastasıyım.
İlk öğrendiğimde fsh lh estrodiol yüksek testesteron düşüktü.
Aynı sizler gibi araştırmalara başlayıp önce saçma sapan tevadiler gördüm.
Şuan ki doktorumla tedavide 12. aya girdik.
Ovitrelle, Gonal-f iğne, Arimidex ve Neofortil-m kullanıyorum ilk aydan beri.
İlk aydan itibaren ilaçlar iğneler etkisini gösterdi 6 ay kullandığım dozlara göre düşüp yükseldi dalgalı bir seyir izledi hormonlarım.
3 ayda bir semen analizi yapıldı.
Şuan 12. Aya girdim ve doktorum 12 ay ilaç tedavisi yapıp sonuca göre tese yapcaz demişti.
 Son 5 aydır felan hormon seviyelerim bir düzene girdi kullandığım ovitrellenin sayısına göre fsh (2-5) arası sabit kaldı lh düştü testesteron yükseldi(6-10 arasına çıkıyor).
Ayrıca tedavi şeklim her ay düzenli hormon testi yaptırıp sonuçlarına göre dozlarım belirleniyordu.
Neyse özetle bu ayın sonunda sabırla beklediğim zaman gelmiş olcak. 
Benim gibi hormon seviyeleri düzene giren ilaçlara iyi yanıt veren kişilerde sonuç genelde ne çıkıyor semen analizim yine 0 çıkarsa diye çok korkuyorum.
Son hormon sonuçlarım;
Fsh:4.24
Testesteron: 10
Doktorum özellikle testesteronu düzende tutarak tedaviye devam ediyor fsh lh istediği seviyelere indiği için
Ara
Hangi şehirdesiniz.detaylı spermiyogram yaptırmanızı öneririm.sperm yoksa alt yapıda daha küçük olan hücrelerden hangisi var o önemli.istanbulda florya medikalpark pendik medikalpark brüksel tüp bebek merkesi bakırköy andromed.ankarada centrum tüp bebek merkezlerinde bu söylediğim testler yapılıyor.Ama en detaylısı andromed de yapılıyor.bunu yaptırmadan tese olmayın
Ara
(09-12-2019, Saat: 10:40)Oumutisigim Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hangi şehirdesiniz.detaylı spermiyogram yaptırmanızı öneririm.sperm yoksa alt yapıda daha küçük olan hücrelerden hangisi var o önemli.istanbulda florya medikalpark  pendik medikalpark brüksel tüp bebek merkesi bakırköy andromed.ankarada centrum tüp bebek merkezlerinde bu söylediğim testler yapılıyor.Ama en detaylısı andromed de yapılıyor.bunu yaptırmadan tese olmayın

Çok fazla semen analizi yaptırsım ama dediğin şekilde detaylısı yapılmadı dediğinizi dikkate alacağım çok teşekkür ederim
Ara
(09-12-2019, Saat: 02:25)celik1296 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende sizler gibi azospermi hastasıyım.
İlk aydan itibaren ilaçlar iğneler etkisini gösterdi 6 ay kullandığım dozlara göre düşüp yükseldi dalgalı bir seyir izledi hormonlarım.
Şuan 12. Aya girdim ve doktorum 12 ay ilaç tedavisi yapıp sonuca göre tese yapcaz demişti.
 Son 5 aydır felan hormon seviyelerim bir düzene girdi kullandığım ovitrellenin sayısına göre fsh (2-5) arası sabit kaldı lh düştü testesteron yükseldi(6-10 arasına çıkıyor).
Ayrıca tedavi şeklim her ay düzenli hormon testi yaptırıp sonuçlarına göre dozlarım belirleniyordu.
Benim gibi hormon seviyeleri düzene giren ilaçlara iyi yanıt veren kişilerde sonuç genelde ne çıkıyor semen analizim yine 0 çıkarsa diye çok korkuyorum.
Son hormon sonuçlarım;
Doktorum özellikle testesteronu düzende tutarak tedaviye devam ediyor fsh lh istediği seviyelere indiği için
Her zaman yazıyorum. FSH, LH, prolaktin, estradiol, total testosteron hormonlarina; ayrıca AST, ALT, GGT değerlerine baktırın. Değerleri bizimle de paylaşırsanız bakarız. 
Sperm cıkışı yoksa, ilk aylardan itibaren FSH (gonalf) veya LH içerikli ilaclarin verilmesi bence uygun değil. Bu şekilde sonuç alınması da biraz zor. Bu kadar dalgalanma iyi değil. Sıfırlama denilen işlem yapılmalı öncesinde. Yani hormon iğnesi olarak sadece ovitrelle ile başlanmalı. 
Arimidex ne ise yarıyor, ne amaçla veriliyor bilmiyorum. Bilginiz varsa bu konuda, paylaşırsanız sevinirim. 
Detayli spermiyogram yaptırmadan (Hatta birkaç kere yaptırmadan) tese filan olmayın. Hep elonge 4 seviyeleri çıkıyorsa, diğer veriler de iyiyse tese olunabilir bence. Hoş onun yerine mesa olsanız daha iyi. Bir de bu işlemin rosi yapabilen bir merkezde yapılmasi önemli. En kötü ihtimalle rosiye doner iş.
instagram: @azospermihastalari 
Ara
(09-12-2019, Saat: 23:37)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09-12-2019, Saat: 02:25)celik1296 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende sizler gibi azospermi hastasıyım.
Son hormon sonuçlarım;
Her zaman yazıyorum. FSH, LH, prolaktin, estradiol, total testosteron hormonlarina; ayrıca AST, ALT, GGT değerlerine baktırın. Değerleri bizimle de paylaşırsanız bakarız. 
Sperm cıkışı yoksa, ilk aylardan itibaren FSH (gonalf) veya LH içerikli ilaclarin verilmesi bence uygun değil. Bu şekilde sonuç alınması da biraz zor. Bu kadar dalgalanma iyi değil. Sıfırlama denilen işlem yapılmalı öncesinde. Yani hormon iğnesi olarak sadece ovitrelle ile başlanmalı. 
Arimidex ne ise yarıyor, ne amaçla veriliyor bilmiyorum. Bilginiz varsa bu konuda, paylaşırsanız sevinirim. 
Detayli spermiyogram yaptırmadan (Hatta birkaç kere yaptırmadan) tese filan olmayın. Hep elonge 4 seviyeleri çıkıyorsa, diğer veriler de iyiyse tese olunabilir bence. Hoş onun yerine mesa olsanız daha iyi. Bir de bu işlemin rosi yapabilen bir merkezde yapılmasi önemli. En kötü ihtimalle rosiye doner iş.

Öncelikle ciddiye alıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. O ayrıntıyı atlamışım ilk 3 ay sadece ovitrelle alıp değerlerime göre gonal f e başladı doktoum. Gonal f aldığım sürece ALT AST testlerimde yapıldı hep iyi çıktı sorun yaşamadım. 6 ay ama değerler dalgalı seyredip sonra düzene girdi. 3. 6. aylarda yapılan semen analizlerimde sonuç 0 idi. Özel sebeplerden dolayı 9. ay semen analizim yapılmayıp 12. ayda bakarız dendi. Arimidex estrodiolü düşüren bir hap. Dediklerinizi dikkate alıp önce spermiyogram testi yaptıracağım.
Ara
Biz tedavinin ilerleyen safhalarında fsh turu ilaclarla birlikte LH içeren ilaclar da alıyoruz. Ovitrelle ilk etapta sifirliyor çünkü. Doktorumuz estradiole son safhalara kadar dokunulmasina karşı. Sizinki ilk etapta ona da müdahale etmiş.
instagram: @azospermihastalari 
Ara
(11-12-2019, Saat: 00:23)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biz tedavinin ilerleyen safhalarında fsh turu ilaclarla birlikte LH içeren ilaclar da alıyoruz. Ovitrelle ilk etapta sifirliyor çünkü. Doktorumuz estradiole son safhalara kadar dokunulmasina karşı. Sizinki ilk etapta ona da müdahale etmiş.

Evet ilk seferden beri kullandım hapı sadece estrodiolün normal değerlere geldiği aylarda hiç kullanmadım sonraki ay zaten kullanmayınca 100e fırlıyordu ovitrelleninde etkisi ile sonra tekrar kullanmaya başlıyordum. Doktorum özellikle testesteron odaklı hareket ediyor fsh lh düştüğü için testesteronu bir seviyede ilerleterek devam etti. Bu ayın sonunda 12 ayı tamamlamış oluyorum. Eğer sonuç 0 olur ise dediğiniz gibi en kısa sürede bir rosi merkezine gideceğim tedaviye orada devam edifem. Malesef kesin bir tedavi olmayınca oradan oraya çare arıyoruz. Böyle bir forum kurduğunuz için Allah sizden razı olsun bir çok insana hangi yöne gideceğini gösteriyorsunuz.
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi