Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sertoli cell only sendromu
Selamın aleyküm arkadaşlar 6 senelik evliyiz evlendiğimiz sene hemen azospermi olduğumuzu ogrendik dunya başımıza yıkıldı
Ara
Osman bey geçmiş olsun. Tedavide nasıl bir yol izleyeceğiniz konusunda burda daha tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaklardır ama benim merak ettiğim hem fsh değeriniz yüksek hem de inhibin b değeriniz düşük iken size mtese öneren doktor kim acaba ?
Ara
(19-12-2019, Saat: 22:32)Osman solmaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamın aleyküm arkadaşlar 6 senelik evliyiz evlendiğimiz sene hemen azospermi olduğumuzu ogrendik dunya başımıza yıkıldı bir süre boşlukta kaldım kendi iki eniştemde azospermi idi hastalığa vakıftık onlarında cocukları olmayınca bıraktık sonra 2 yıl sonra tup bebek merkezinde tedaviye başladık 16 yaşında varikösel ameliyatı olmuştum ve şimdi tekrar çift taraflı varikösel var neyse drla görüştük fsh 15 idi tedaviye baslayınca ilaçlar la 21 oldu 8 ay gonal f kullandık Dr bize varikösel ameliyatının faydası olmayacağını söyledi bizde varikösel olmadık sonra kan tahlilleri VS. Yaptırdık inlübin 20 cıktı Dr tese yapalım dedi tese oldum hiç canlı sperm cıkmadı Dr ameliyat sonrası yüzümüze bile bakmadı beni bir odaya bile almadı 2 saat müşahede odasında yatırıp cıkarttım asistan gelip 10 gün sonra patoloji sonucu sertoli cell only cıktı şansınız cok düşük ihtimal biraz daha bekleyin kök hücrei felan dedi aradan 3 sene geçti yaşım 30 kendi kendimize takviyelere başladık biraz arastırdık bizim gibi hastalar çok immotil elonge cıkışları olunca vizede umut işigi oldu bu sürece nasıl devam etmeliyim sizce

Aklıma gelmişken bize kendini Dr sanneden çoğu kişi KEÇİBOYNUZU YE DEDİLER BENDE BİR SENE ARALIKSIZ KULLANDIM TABİ BUNUN YANINDADA ZEYTİN YAĞINA BANDIRILMİŞ İNCİRDE VAR BELKİDE BENİM İLK AMELİYATINI OLUMSUZ YÖNDE ETKİLEYEN BUNLAR OLDU
Geçmiş olsun. Su yazdıklarınız bugune kadar anlattıklarımı özetler nitelikte. 

Doğru düzgün bir tedavi uygulanmamis tese öncesi benim anladığım. İlaçlarla Fsh'in daha da artması bunu gösteriyor zaten. Yok yere ilaç verip bir de tese ile testislerde kalıcı hasar bırakmış. Ama moralinizi bozmayın. Bu şekilde öncesinde kontrolsuz ilaç alan veya hiç almadan tese olan arkadaşların hemen hepsinde sonuç aynı çıkıyor zaten: sertoly cell only
Ama tedaviyle duzelebildigini gördük. O doktorlara kalsa yaşlanıncaya kadar bekleyeceğiz. Veya gelin bir daha tese deneyelim belki çıkar diyorlar. İlkinde bulma ihtimalin en yüksek iken bulamamissin, ikincide nasıl bulacaksın!

Doktor tavsiyesi isterseniz birçok arkadaş Celalettin Peru'da tedavi görüyor. En azından ilaç tedavisiyle başarı sağlayabiliyor Allahın izniyle. Detayli sperm testleriyle gelişmeniz (altyapının durumu) takip ediliyor.

Oncelikle hormonlariniza baktırmaniz da fayda var. Güncel degerleri görmek için. Fsh, LH, prolaktin, estradiol, total testosteron değerlerine baktiracaksiniz. AST, ALT, GGT değerlerine de baktırın. Devlet hastanesinde ücretsiz. Sonuçlari atarsanız birlikte bakarız. 

Keçiboynuzu ve incir şu asamada kesinlikle kullanmayın. Sitedeki bitkisellerle ilgili konulari okumanizda yarar var. 

Varikoselle ilgili işte bu yüzden acele edilmemeli diyorum. Gerçekten ileri seviyeyse en uygun yöntem ve doktor araştırılarak o şekilde olunmalı. Yoksa tekrar ortaya çıkıyor. Varikosel tek başına azospermi sebebi değildir, ilerlemişse tedavi yolunda halledilmesi gereken bir problemdir. 
instagram: @azospermihastalari 
Ara
(20-12-2019, Saat: 15:18)Osman solmaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu ayki tahlilleri bunlar ocak 15 te tekrar gidip kan tahlili yaptıracağım 5 sene önce varikösel hakkında bilgi verildi şimdi ne durumda bilmiyorum gittiğimde tekrar muane olup sizinle paylaşırım evde ek olarak bal polen propolıs arı sütü kullanıyorum zencefil kullanıyorum

Bu ayki kan tahlili
Fsh, prolaktin yuksek. Testesteron düşük (379 ng/dL). Genelde böyle oluyor zaten değerler. Tedaviyle düzeliyor.
Ara
(20-12-2019, Saat: 22:46)Osman solmaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20-12-2019, Saat: 19:40)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fsh, prolaktin yuksek. Testesteron düşük (379 ng/dL). Genelde böyle oluyor zaten değerler. Tedaviyle düzeliyor.

Testesteronu ne kadar olmalı bizim gibi hastalarda birde prolaktinin yüksek oldugunu hiç söylemediler bunca zaman fsh üzerinde çalışıldı hiç bir Dr testeron un düşük oldugunu prolaktinin yüksek oldugu söylenmedi
Testesteron üst sinirlarda olmalı (900-1000 ng/dL) . Prolaktin de onun yarı seviyelerinde.
Ara
(23-12-2019, Saat: 08:08)Osman solmaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cok teşekkürler yardımcı oldugu için. Şimdi hipolu hasta dedikleri ben mi oluyorum hormone bozukluk oldugu için
Hipolu denilince genelde Hipogonadotropik hipogonadizm hastaları kastediliyor. FSH, LH, total testosteron düşük seviyelerde oluyor. LH, FSH'tan yüksek oluyor. Bu kesimin tedavisi daha kolay oluyor. Tedavi ile hiç yokken milyonlarca sperm çıkabiliyor. Tabi doğru tedavi ile. Yoksa doktor doktor gezip yıllarca boşuna ilaç alan, hatta bu hastalarda çok gereksiz olmasına rağmen tese yapılan arkadaşlar var. 

Sizin değerleriniz öyle değil. Sizde FSH yuksek. tedavisi daha uzun süren, tedavi sonucu sperm testlerinde genelde birkaç tane sperm çıkan kesimdensiniz. Sonra çıkanlar dondurulup tüp bebeğe gidiliyor.
Ara
(23-12-2019, Saat: 15:43)Merhabalar benim Fsh da yüksek 30larda düşme imkanı varmı tedavisi uzun mu sürüyor bilginiz varmı tsk. Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23-12-2019, Saat: 08:08)Osman solmaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cok teşekkürler yardımcı oldugu için. Şimdi hipolu hasta dedikleri ben mi oluyorum hormone bozukluk oldugu için
Hipolu denilince genelde Hipogonadotropik hipogonadizm hastaları kastediliyor. FSH, LH, total testosteron düşük seviyelerde oluyor. LH, FSH'tan yüksek oluyor. Bu kesimin tedavisi daha kolay oluyor. Tedavi ile hiç yokken milyonlarca sperm çıkabiliyor. Tabi doğru tedavi ile. Yoksa doktor doktor gezip yıllarca boşuna ilaç alan, hatta bu hastalarda çok gereksiz olmasına rağmen tese yapılan arkadaşlar var. 

Sizin değerleriniz öyle değil. Sizde FSH yuksek. tedavisi daha uzun süren, tedavi sonucu sperm testlerinde genelde birkaç tane sperm çıkan kesimdensiniz. Sonra çıkanlar dondurulup tüp bebeğe gidiliyor.
Ara
(27-12-2019, Saat: 00:26)Tekinn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [quote pid='2347' dateline='1577105020']
Merhabalar benim Fsh da yüksek 30larda düşme imkanı varmı tedavisi uzun mu sürüyor bilginiz varmı tsk.

[/quote]
Zaten genelde yüksek oluyor fsh bizim gibi hastalarda. Üretimde sıkıntı olduğunun işareti. Düşürülmesi çok da zor birsey değil. Kisa zamanda düşer zaten. Düşünce veya hormonlar ideal aralıklarla gelince hemen sperm çıkacak veya üretilecek anlamına gelmiyor. Uzun süren tedavilerle ancak üretim sağlanıyor. Tese/mikrotese olmayanda daha hızlı ilerliyor. Ortalama 2 seneyi buluyor tedavi genel olarak. Tese yoksa 1 seneden kısa sürede sonuç alan da var ama bu kişiye göre değişiyor tabi.
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi