Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mikro tese
Merhaba arkadaşlar. eşimin sperm testinde bazen 2-3 bazen 1tane hareketsiz sperm çıkışı oluyor. bu ay tüp bebeğe başlayacağız büyük ihtimal mikro tese ameliyatı olucak. onun dışında hormonlar falan hepsi normal. hastalığımız azosperm ya değil bilemiyorum. acaba bu durumda olup mikro tese ameliyatı yaptıran var mı aranızda?
Ara
(16-09-2020, Saat: 13:34)anonim Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar. eşimin sperm testinde bazen 2-3 bazen 1tane hareketsiz sperm çıkışı oluyor. bu ay tüp bebeğe başlayacağız büyük ihtimal mikro tese ameliyatı olucak. onun dışında hormonlar falan hepsi normal. hastalığımız azosperm ya değil bilemiyorum. acaba bu durumda olup mikro tese ameliyatı yaptıran var mı aranızda?
Zaten sperm varsa neden tese oluyorsunuz? Tedavi gorun, sayi ve kalite artsin. Cikanlari dondurup tup bebek deneyin. Tesede sperm cikti diyelim, ya tup bebek tutmazsa veya dusuk olursa? O zaman testise verilen kalici hasar yaniniza kar kalir. 
Simdi yine birileri der, insanları teseden korkutmayin diye. Cok guzelse kendileri parca parca kucultebilir testislerini her teseyle. İsterlerse yuz kere olup hepsini aldirsinlar. Biz dogru bildiklerimizi anlatmaya devam edeceğiz.
instagram: @azospermihastalari 
Ara
şuan olan spermlerin kalitesini de bilmiyoruz hareketli olsa tamam tedavi olalım diycem ama yok yani. bunun dışında azda olsa sperm de iltihapta var. o spermle tüp bebege başlarsak düşük olma ihtimali de çok. eşim 4-5sene önce varikosel ameliyatı olmuş o zaman kanalların hasar görme ihtimali var, küçükken ağır kabakulak hastalığı geçirmiş, bunun dışında eşim kendisi de 6yıl sonra doğulmuş yani genetikte olabilir. bütün olasılıklar bizde var. daha tüp bebek doktoruna gözükmedik randevumuz 21 eylülde. Bana göre teseyle sperm bulunup dondurmak daha mantıklı. dediginiz gibi tüp bebek ilk denememizden olmazsa sonra da deneye bilelim diye. ama durum böyleyken tesede sperm çıkmazsa diye korkuyorum. yani vücudun ürettiği bi kaç tane hareketsiz spermdir onlar da çıkıyor zaten diye korkuyorum
Ara
(17-09-2020, Saat: 10:15)anonim Adlı Kullanıcıdan Alıntı: şuan olan spermlerin kalitesini de bilmiyoruz hareketli olsa tamam tedavi olalım diycem ama yok yani. bunun dışında azda olsa sperm de iltihapta var. o spermle tüp bebege başlarsak düşük olma ihtimali de çok.  eşim 4-5sene önce varikosel ameliyatı olmuş o zaman kanalların hasar görme ihtimali var, küçükken ağır kabakulak hastalığı geçirmiş, bunun dışında eşim kendisi de 6yıl sonra doğulmuş yani genetikte olabilir. bütün olasılıklar bizde var. daha tüp bebek doktoruna gözükmedik randevumuz 21 eylülde. Bana göre teseyle sperm bulunup dondurmak daha mantıklı. dediginiz gibi tüp bebek ilk denememizden olmazsa sonra da deneye bilelim diye. ama durum böyleyken tesede sperm çıkmazsa diye korkuyorum. yani vücudun ürettiği bi kaç tane hareketsiz spermdir onlar da çıkıyor zaten diye korkuyorum
Spermler kalitesizdir zaten. Ben tedavi olup kalite ve sayisini artirin diyorum. Sonra cikanlari peyderpey dondurup tup bebek denersiniz. Simdiye kadar bu sekilde olup tedaviyle sperm sayısı ve kalitesi artmayani görmedim henuz. Tabi tedavi dogru olduğu surece.
Tedavisiz yapilan tesede testisten alinan spermler cok mu kaliteli çıkacak saniyorsunuz? 
Veya tedavi alarak tese oldunuz, tesede sperm de bulundu, bunun gebelik garantisi mi var? Sisteme zarar verdikten sonra dogru duzgun tedavi alsaniz bile sperm uretimi ya olmuyor ya da tekrar tese olmak zorunda kaliyorsunuz. Cunku çıkanlarda genelde hareket sorunu oluyor teseden dolayi.
Veya dediginiz gibi tese oldunuz ve kaliteli spermler cikti ama yine tutmadi. Yedekte sperm var diye rahatsiniz ama dondurulan spermler cozulurken problem cikti, ya da baska bir teknik aksaklik oldu ve eldekinden oldunuz (bunlari hep yasadi arkadaslarimiz). Yine donduk en basa. 
Tercih sizin.
instagram: @azospermihastalari 
Ara
(17-09-2020, Saat: 13:25)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(17-09-2020, Saat: 10:15)anonim Adlı Kullanıcıdan Alıntı: şuan olan spermlerin kalitesini de bilmiyoruz hareketli olsa tamam tedavi olalım diycem ama yok yani. bunun dışında azda olsa sperm de iltihapta var. o spermle tüp bebege başlarsak düşük olma ihtimali de çok.  eşim 4-5sene önce varikosel ameliyatı olmuş o zaman kanalların hasar görme ihtimali var, küçükken ağır kabakulak hastalığı geçirmiş, bunun dışında eşim kendisi de 6yıl sonra doğulmuş yani genetikte olabilir. bütün olasılıklar bizde var. daha tüp bebek doktoruna gözükmedik randevumuz 21 eylülde. Bana göre teseyle sperm bulunup dondurmak daha mantıklı. dediginiz gibi tüp bebek ilk denememizden olmazsa sonra da deneye bilelim diye. ama durum böyleyken tesede sperm çıkmazsa diye korkuyorum. yani vücudun ürettiği bi kaç tane hareketsiz spermdir onlar da çıkıyor zaten diye korkuyorum
Spermler kalitesizdir zaten. Ben tedavi olup kalite ve sayisini artirin diyorum. Sonra cikanlari peyderpey dondurup tup bebek denersiniz. Simdiye kadar bu sekilde olup tedaviyle sperm sayısı ve kalitesi artmayani görmedim henuz. Tabi tedavi dogru olduğu surece.
Tedavisiz yapilan tesede testisten alinan spermler cok mu kaliteli çıkacak saniyorsunuz? 
Veya tedavi alarak tese oldunuz, tesede sperm de bulundu, bunun gebelik garantisi mi var? Sisteme zarar verdikten sonra dogru duzgun tedavi alsaniz bile sperm uretimi ya olmuyor ya da tekrar tese olmak zorunda kaliyorsunuz. Cunku çıkanlarda genelde hareket sorunu oluyor teseden dolayi.
Veya dediginiz gibi tese oldunuz ve kaliteli spermler cikti ama yine tutmadi. Yedekte sperm var diye rahatsiniz ama dondurulan spermler cozulurken problem cikti, ya da baska bir teknik aksaklik oldu ve eldekinden oldunuz (bunlari hep yasadi arkadaslarimiz). Yine donduk en basa. 
Tercih sizin.

Kadınlar her duyduklarına inanıp eşleri teseye zorluyor. İki kere tese oldum sonuç hüsran. Geçen ay kaan aydosa gittim bana tese diyor yani bukadar saçma bir düzen olamaz. Bir doktorda senin şu şu rahatsızlığın var ben şunları yapmayı planlıyorum, sonucunda şunları hedefliyorum ama şundurumlarda olabilir. Tercihi sana bırakıyorum. Böyle bir doktor daha görmedim. Hemen elini reçeteye götürüp ilaç yada iğne sonra tese. Biraz ayrıntılı sorsan bilgi vermekten kaçınırlar. Hepimiz yaşadık malesef. Kimse zorla eşine tese yaptırmamalı.
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi