Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
azospermi tedavisi
sekonder hipogonadizm hastasiyim 10 yildir tedavisini goruyorum sustanon kullaniyordum son 1 yildir pregnyl 1500 kullaniyorum ayni zamanda levotiron 75 mcg kullaniyorum
spermiyogram sonucu azospermi
tsh : 5.42  mU/L
fsh: 0.4    U/L
Lh : 0.111  U/L
total testesteron : 0.844   ug/L
dogal yollardan sperm olusumu mumkun mu ?
Ara
(20-09-2020, Saat: 15:23)mucahiturgan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sekonder hipogonadizm hastasiyim 10 yildir tedavisini goruyorum sustanon kullaniyordum son 1 yildir pregnyl 1500 kullaniyorum ayni zamanda levotiron 75 mcg kullaniyorum
spermiyogram sonucu azospermi
tsh : 5.42  mU/L
fsh: 0.4    U/L
Lh : 0.111  U/L
total testesteron : 0.844   ug/L
dogal yollardan sperm olusumu mumkun mu ?
Pekala mumkun Allah'ın izniyle. Hipolularda tedaviyle sperm cıkışı olmayani gormedim henuz Celalettin Peru'da. Hem de milyonlarca cikiyor genelde. Kimisi doktor tavsiye etmeme kızıyor. Ee kardesim, tedaviyi ben mi yapacagim? Varsa baska bu isi yapan söyleyin onu tavsiye edelim. Yok yere tese olan yuzlerce hipolu var. Bu hastalara tese yapilmaz normalde. Bunu az cok anlayan her doktor bilir. Buna ragmen yapiliyor. Neden? Cunku tesede sperm bulunca azospermi hastasinda sperm buldum diye reklam yapiyor. Sorunun ne oldugunu sorgulayan yok. Cok goruyorum yillarca ilac kullanmis arkadaslari sizin gibi. Ee demek ki herkes beceremiyor bu isi. Anca laf cambazligi, kuru gürültü yapiyorlar ben boyle yazinca. Vaktime yazik. Normalde cevap vermem ama vermeyince henuz hicbir seyden haberi olmayan gariban hastalar var. Onlar yanlış yonlendirilmesin diye anlatiyoruz mecbur. 
Yalniz hoca sustanonu tavsiye etmiyor. Onun yerine baska ilac veriyor gerekirse. Pregnyl yerine de ovitrelle veriyor. Fsh ve LH içerikli baska ilaclar verir. Ama bunlar hep kademe kademe. Hepsi en basta verilmez. Levotironu bilmiyorum onu tiroid icin vermis galiba doktorunuz.
instagram: @azospermihastalari 
Ara
Ozel mesaj alimini aciniz. Bana ozelden yaziyorsunuz ama ben ayni sekilde cevap veremiyorum @Hayırlısı mahlasli arkadasim. Ya da ozelden yazmayin, konu acip paylasin lutfen. 

Alıntı:Hayırlısı
Fsh 3:14 lh3:72 prolaktin 3:72testosreren 3:54
Sizce değerler nasıl umut bey  

Fsh, LH'tan buyuk olmali. Testesteron dusuk. Dogru tedaviyle sperm cikisi olur bence. Izole FSH eksikligi denilen durum oluyor galiba bu.
instagram: @azospermihastalari 
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  AZOSPERMİ Cihan yıldız 13 492 23-10-2020, Saat: 02:10
Son Yorum: Rabbimsifalarversin
  Azospermi, Değerli yorumlarınıza ihtiyacım var. Kaptan55_SS 42 11,008 04-10-2020, Saat: 17:28
Son Yorum: Kaptan55_SS
  Sebebi belli olmayan azospermi hastası olup mikro tese ile baba olanı gördünüz mü? z İskender 9 863 28-09-2020, Saat: 15:32
Son Yorum: Umut
Wink 5 ay önce azospermi olduğumu öğrendim Coldwater 3 512 02-09-2020, Saat: 12:06
Son Yorum: Coldwater
  KLİNEFELTER SENDROM sebepli Azospermi Erbma 19 2,190 29-08-2020, Saat: 18:03
Son Yorum: Umut

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi