Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AZOSPERMİ
(21-10-2020, Saat: 10:18)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20-10-2020, Saat: 20:58)Rabbimsifalarversin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaslar gruba yeni katıldım ve ahdım vardı oparasyonum basarili gecerse sizlere umud olmak istiyordum.
31 yasinda azospermi hastasiyim. 2 yasinda inmemis testis cift tarafli operasyon gecirmisim.gecen sene eylul ayinda evlendim ve 1 sene korunmasiz iliskiden sonra bir problem oldugunu esimle anladik ve malum testi yaptirinca azospermi oldugum anlasildi.
Tabi ki herkeste oldugu gibi bendede yikim oldu , moraller haliyle bozuldu.
Ozetleyeyim medikal park bahcelievlere gittim direk ameliyat olmam gerektigini soyledi lakin doktor iyi bir insan olmasina ragmen beni mikro tese tecrubesi olarak cezbetmedi.
İnternetten o muhtesem adami buldum emre hocam
Rabbim ondan razi olsun bize vesile oldu.kendisinin yaptigi ameliyat tecrubeleri ortadaydi,bakin arkadaslar once ilac tedavisine baslayalim yasiniz genc dedi klomen kullandirdi 2 gunde 1
5 ay boyunca , tabi her ay sperm tahlili yaptirdim sonuc 0
Son 1 ay igne kullandirdi sonuc yine ayni. Dedi hazirlan ameliyat vakti bende
Ama sag olsun oyle guven veren bir doktor ki , zaten donanim ve tecrubesi ortada , gordugu egitimleri okusaniz zaten yeterli lakin , karsisindaki insanla konusurken verdigi guven paha bicilemez.

İsin ozeti ameliyatim cok sukur guzel gecti ve ters damar donmesinden dolayi cikis olmuyormus.
Bol bol cikti cok sukur . Anlatilamaz bir mutluluk

ARKADASLAR SİZE UMUT OLMAK İCİN UYE OLDUM BURAYA.KORKMAYİN BİR COGUMUZ BASARACAGİZ EVELALLAH , STRES YAPMAYİN

KENDİNİZİ BİRAKMAYİN DOSTLAR , BOL DUALAR EDİN , ADAKLAR ADAYİN , HAYİR İSLERİ YAPİN, AMA NE OLURSA OLSUN UMİDİNİZİ YİTİRMEYİN. BİZİ DUYAN BİR RAB VAR VE O COK MERHAMETLİ GUZELCE İSTEYİN RABBİMDEN. NASİPSE OLACAK İNSAALLAH.

Arkadaslar degerlerim normalde
Fsh:3.84 gibi
LH : 2.66 gibi
TESTESTERON : 2.38
Yukaridaki degerler ilk hastaligimi ogrendigimdeki degerler
Ve İNMEMİS TESTİS OPERASYONU GECİRMİSİM 2 YASİNDA
Sonra hocam bu degerleri artirdi ve ameliyat yapti dedigim gibi cok sukur basardik

ARKADASLAR BAKİN DAHA BUGUN  CİKTİM AMELİYATTAN AMA KARDESLERİME HEM MUJDE HEMDE UMUD OLMAK ADİNA DAYANAMADİM YAZDİM.
RABBİM HEPİNİZE YARDİM ETSİN İNSAALLAH , CEKEN BİLİR DUALARİM SİZİNLE
DOKTOR BU İSİN YARİSİ ARKADASLAR ,

MUTLAKA EMRE BAKİRCİOGLU İLE BİR RANDEVU ALİP BİR GORUNUN DERİM.
COK İSTİSMAR EDEN PARACİ DOKTOR VAR PİYASADA AMAN DİYEYİM ARKADASLAR.
EMRE HOCAM HEM COK İLGİLİ HASTALARİYLA , HEM TEDAVİ SURECİNDE ARAYİP HAL HATİR SORAN BİRİ , AMELİYATTAN SONRADA SUREKLİ NASİL OLDUGUMU MERAK EDEN ARKADAS YANLİSİ BİRİ

LAFİN OZETİ ARKADASLAR HEPİNİZE RABBİM SİFALAR VERSİN . YAR VE YARDİMCİNİZ OLSUN.
BİRSEY SORMAK İSTEYEN OLURSA YARDİMCİ OLURUM
Geçmiş olsun. İnşallah sonu da guzel olur. 
Daha once inhibin b'ye baktirmis miydiniz? Ultrason cekildi mi? Genetige bakildi mi? Detayli spermiyogram yapildi mi? Tese sonrasi patoloji raporu var mi? Testlerinizi hikayelerim bölümünde paylasirsaniz daha iyi inceleme imkanimiz olur.
İnhibin b ye baktirmadim hic , ultrasonum daha cekildi sol yumurtalik normal sag yumurtalik kucuktu. Ama genel bir sorun gozukmedi, genetik karyotip hepsine bakildi temiz cikti her iki genetik testte , spermiyogrami detayli baktiklari icin memorial sislide yaptirdim her ay ama hic hucre gozlenmiyordu. Tamamdir musait oldugum bir zaman testleri de gorsel olarak paylasirim.UMUDUNUZU YİTİRMEYİN DOSTLARİM BASARACAGİZ HEP BİRLİKTE DUALARLA İNSAALLAH
Ara
(21-10-2020, Saat: 12:01)Rabbimsifalarversin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İnhibin b ye baktirmadim hic , ultrasonum daha cekildi sol yumurtalik normal sag yumurtalik kucuktu. Ama genel bir sorun gozukmedi, genetik karyotip hepsine bakildi temiz cikti her iki genetik testte , spermiyogrami detayli baktiklari icin memorial sislide yaptirdim her ay ama hic hucre gozlenmiyordu. Tamamdir musait oldugum bir zaman testleri de gorsel olarak paylasirim.UMUDUNUZU YİTİRMEYİN DOSTLARİM BASARACAGİZ HEP BİRLİKTE DUALARLA İNSAALLAH
Muhtemelen sizde inhibin b yuksek. Hormonlara bakinca da tedavisi daha kolay kesimden oldugunuzu anliyorum. İnmemiş testisin erken yaslarda indirilmesi de avantaj. Bu tur bir durumda belki teseye gerek de kalmayabilir. Bu şekilde olup normal yolla sperm cikan arkadas var. Esi hamile hatta su an. Sizin dediginiz tedavi FSH'i yuksek vakalarda bir ise yaramiyor. Bunu kac kere gorduk. Klomenle sonuc alinmasi cok zor. Zaten yuksek olan FSH daha da yükseliyor o zaman. Sizde zaten dusukmus, ilacla yukselmis bu. Bazen de soyle oluyor, sizin gibi hastalarda aslinda az da olsa sperm oluyor ama goremiyorlar. Bu yüzden bakan yer onemli. Forumda var boyle arkadaslar, detayli spermiyogram sonucu kimisinde binlerce kimisinde milyon tane sperm çıktı. 3 ay sonra tedaviyle en az 3 katina cikti sperm sayisi. Kalite ve hareket de artti.
instagram: @azospermihastalari 
Ara
Dualariniz ve destekleriniz icin tesekkur ederim fakat sizin fsh zaten normal sinirdaymis fsh 3-5 arasi oldugunda direk testis sonrasi yollarda tikaniklik vs dusunuluyor Emre hoca neden basta dusunmemiste ilac vs ugrastirmis sizi garip geldi genel makalelerde aciklamalarda fsh 5-6 uzerinde olunca sorun basliyor fsh yuksekligine gore sorunun ciddiyetini soyluyorlar sizin ki zaten normal mis eminim grupta bile soyleseydiniz size sizin herseyiniz normal gozukuyor tikaniklik ya da damar problmlemi olabilir diyecek bircok arkadas cikardi.Allah hepimize sizin kadar kolay atlatabilmeyi nasip etsin insallah
Ara
(21-10-2020, Saat: 22:57)Cihan yıldız Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dualariniz ve destekleriniz icin tesekkur ederim fakat sizin fsh zaten normal sinirdaymis fsh 3-5 arasi oldugunda direk testis sonrasi yollarda tikaniklik vs dusunuluyor Emre hoca neden basta dusunmemiste ilac vs ugrastirmis sizi garip geldi genel makalelerde aciklamalarda fsh 5-6 uzerinde olunca sorun basliyor fsh yuksekligine gore sorunun ciddiyetini soyluyorlar sizin ki zaten normal mis eminim grupta bile soyleseydiniz size sizin herseyiniz normal gozukuyor tikaniklik ya da damar problmlemi olabilir diyecek bircok arkadas cikardi.Allah hepimize sizin kadar kolay atlatabilmeyi nasip etsin insallah

Acip bakmadan anlamanin yada damardan veya tikaniklik var demek imkansiz.ultrasonum gayet normal , spermiyogram vol 3.5ml , bu sartlarda kimse diyemez ki sizde sperm var , o yuzden arkadasim kesin bir ibare ile sperm cikar  kimse diyemez. Emre hoca ben sperm oldugunu dusunuyorum ama tabi acip bakmadan birsey diyemeyiz dedi cunku benimle ayni fsh ,lh , test, seviyelerinde olup sperm cikmayanlar oldugunu hocam soyledi o yuzden bunu anlamak var demek varikosel olmadiktan sonra imkansiz anca acip bakmak tek caresi. Tedaviyide hoca degil ben direttim ve bilimsel kanitlanmis bir faydasi olmadigini ama bazi hastalarda sperm cikislari oldugundan oturu yasiniz genc oldugindan oturu bir 6 ay destek almamizin iyi oldugunu soyledi hocam ve cikmasa o ilaclarida icmesem acaba yanlismi yaptim demektense , icmenin daha faydali olacagini dusundum.darisi insaAllah kardesleriminn basina , bugun manevi olarak destek veriyorum insaAllah ileride nasip olurda tedavi gormekte maddi anlamda zorlananlara yardim edecegim
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  azospermi tedavisi mucahiturgan 2 835 04-10-2020, Saat: 20:03
Son Yorum: Umut
  Azospermi, Değerli yorumlarınıza ihtiyacım var. Kaptan55_SS 42 11,007 04-10-2020, Saat: 17:28
Son Yorum: Kaptan55_SS
  Sebebi belli olmayan azospermi hastası olup mikro tese ile baba olanı gördünüz mü? z İskender 9 862 28-09-2020, Saat: 15:32
Wink 5 ay önce azospermi olduğumu öğrendim Coldwater 3 512 02-09-2020, Saat: 12:06
Son Yorum: Coldwater
  KLİNEFELTER SENDROM sebepli Azospermi Erbma 19 2,190 29-08-2020, Saat: 18:03

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi