Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Azospermi olduğum halde eşim gebe kaldı nasıl oluyor?
......
Ara
(04-11-2020, Saat: 12:59)bedrozan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar.
 Eşimle 1.5 yıldır evliyiz. Eşim 2020 Şubat ayında gebe kalmıştı, ancak henüz kese oluşmadan düşük yaptı, 2 hafta kadar sürdü sevincimiz. 

O zamandan  Bu zamana kadarki süreçte de denemelerimiz başarısız olunca doktora gitme kararı aldık. Bu sabah verdiğim spermiyogeam testinde " hareketli ve hareketsiz sperm hücresi görülmedi" yani azospermi olduğum anlaşıldı. Şimdi hal böyleyken ister istemez Şubat ayında nasıl oldu diye düşünüyoruz. Bu azospermi sonradan olan bir seymidir acaba? 
Şubat ayında eşim gebe kalabiliyorken şu an nasıl azospermi olurum? 

İçinde bulundugum durumu yeni yeni sindirmeye çalışıyorum, konduramiyorum daha doğrusu kendime bu rahatsızlığı.Tedavi süreci nasıl olavak onu da bilmiyorum su an tesadüfen bu siteyi buldum ve sizlere sormak istedim. 
Bilgisi olanlar yazarsa sevinirim. İyi günler.
İhtimal cok:
* Bakan yer yanlis bakmis olabilir. Sayi az olunca bazi yerler sperm yok yaziyor. 
* Kripto azospermi denilen olay olabilir. Yani bir cikip bir cikmama.
* Şiddetli oligospermik olup bazi etmenler sebebiyle sonradan azospermiye cevirmis olabilir.
Vs vs vs
Ilk aklima gelenler bunlar. Daha bilgili bir kisinin kalemiyle ihtimaller daha da cogaltilabilir. 

En güzeli baska bir yerde bir daha test verin. Mumkunse detayli spermiyogram testi yaptirin. Mumkunse tup bebek merkezinde olmasin detayli test degilse... Normalde azospermi icin bile doktorlar en az iki, genelde 3 farkli yerde birer kez test verilmesini istiyor.
Bir de hormonlariniza baktirin. Fsh, LH, prolaktin, estradiol, total testosteron değerlerinize. Inhibin b'yi de olcturmenizde fayda var.
Daha once sperm varsa veya su an az da olsa sperm varsa tedaviyle yeniden cikar, sayisi cogalir inşallah.
instagram: @azospermihastalari 
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Photo Azospermi 080816 3 498 13-11-2020, Saat: 19:26
Son Yorum: Umut
  AZOSPERMİ Cihan yıldız 17 1,475 09-11-2020, Saat: 13:56
Son Yorum: Cihan yıldız
  azospermi tedavisi mucahiturgan 2 1,117 04-10-2020, Saat: 20:03
  Azospermi, Değerli yorumlarınıza ihtiyacım var. Kaptan55_SS 42 12,300 04-10-2020, Saat: 17:28
Son Yorum: Kaptan55_SS
  Sebebi belli olmayan azospermi hastası olup mikro tese ile baba olanı gördünüz mü? z İskender 9 1,307 28-09-2020, Saat: 15:32

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi