Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Azospermi
Photo 
Merhaba, yaklaşık 1 ay önce azospermi olduğumu öğrendim. Yaptırmış olduğum testler aşağıdaki gibidir. Doktor bu sonuçlar neticesinde üç ay boyunca Gonal-f 450 (haftada iki kez) ve Emodex kullanmamı tavsiye etti ve ben de 2 haftadır bu tedaviyi uyguluyorum. Bu konuda kafam çok karışık, bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim.

Sperm testi sonucu: 2ml, 
Bazelde lam-lamel arası incelemede 2-3 motil ve 4-5 immotil sperm hücresi görüldü. 

Fsh: 7,78
Testosteron:381,9

Genetik: 46, XY

Ara
(13-11-2020, Saat: 00:34)080816 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba, yaklaşık 1 ay önce azospermi olduğumu öğrendim. Yaptırmış olduğum testler aşağıdaki gibidir. Doktor bu sonuçlar neticesinde üç ay boyunca Gonal-f 450 (haftada iki kez) ve Emodex kullanmamı tavsiye etti ve ben de 2 haftadır bu tedaviyi uyguluyorum. Bu konuda kafam çok karışık, bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim.

Bazelde lam-lamel arası incelemede 2-3 motil ve 4-5 immotil sperm hücresi görüldü. 

Sadece ilac olarak bunlari verdiyse ne diyecegimi bilemedim, mantıkli bir aciklama bulamadim. Gonalf ile fsh artar, vucuda fsh veriyor. Emodex dediği de multivitamin bildiğim kadariyla. Yani bu neyin tedavisi!?! Kisa sure sonra tese yapalim diyecek sanirim. 
Hormonlar eksik bakilmis ama FSH'in normal araliklarda olmasi iyi. Zaten sperm de var birkac tane. Zaten uretim var sizde. Dogru tedaviyle bunlarin sayi ve kalitesi artacak. Fsh, LH, prolaktin, estradiol, total testosteron değerlerinize baktırın. 
Genetik olarak y delesyon testi de yaptirmanizda fayda var. 
Tedavi olarak HCG tedavisi alin yaninda takviyelerle birlikte. Bu işin bilinen en etkili yontemi bu.
instagram: @azospermihastalari 
Ara
(13-11-2020, Saat: 01:28)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13-11-2020, Saat: 00:34)080816 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba, yaklaşık 1 ay önce azospermi olduğumu öğrendim. Yaptırmış olduğum testler aşağıdaki gibidir. Doktor bu sonuçlar neticesinde üç ay boyunca Gonal-f 450 (haftada iki kez) ve Emodex kullanmamı tavsiye etti ve ben de 2 haftadır bu tedaviyi uyguluyorum. Bu konuda kafam çok karışık, bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim.

Sadece ilac olarak bunlari verdiyse ne diyecegimi bilemedim, mantıkli bir aciklama bulamadim. Gonalf ile fsh artar, vucuda fsh veriyor. Emodex dediği de multivitamin bildiğim kadariyla. Yani bu neyin tedavisi!?! Kisa sure sonra tese yapalim diyecek sanirim. 
Hormonlar eksik bakilmis ama FSH'in normal araliklarda olmasi iyi. Zaten sperm de var birkac tane. Zaten uretim var sizde. Dogru tedaviyle bunlarin sayi ve kalitesi artacak. Fsh, LH, prolaktin, estradiol, total testosteron değerlerinize baktırın. 
Tedavi olarak HCG tedavisi alin yaninda takviyelerle birlikte. Bu işin bilinen en etkili yontemi bu.

Teşekkür ederim verdiğiniz değerli bilgiler için... Doktor bu iğne ve ilaç ile sperm sayısını bir miktar artırıp tüp bebek tedavisine başlayacağını söyledi. Tese yaptırmana şu anda gerek yok dedi. HCG tedavisini de araştıracağım.
Ara
(13-11-2020, Saat: 09:42)080816 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13-11-2020, Saat: 01:28)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sadece ilac olarak bunlari verdiyse ne diyecegimi bilemedim, mantıkli bir aciklama bulamadim. Gonalf ile fsh artar, vucuda fsh veriyor. Emodex dediği de multivitamin bildiğim kadariyla. Yani bu neyin tedavisi!?! Kisa sure sonra tese yapalim diyecek sanirim. 

Teşekkür ederim verdiğiniz değerli bilgiler için... Doktor bu iğne ve ilaç ile sperm sayısını bir miktar artırıp tüp bebek tedavisine başlayacağını söyledi. Tese yaptırmana şu anda gerek yok dedi. HCG tedavisini de araştıracağım.
Fsh iyi su seviyelerde. Neden ekstra FSH verdi anlamadim. Emodex de multivitamin. Onun gibi hatta daha kaliteli bir suru ürün var. Bir miktar faydasi olur multivitaminlerin ama bahsettigim ilac tedavisinin yerini tutmaz. Ayrica testesteron dusuk. Onun da artması lazim
instagram: @azospermihastalari 
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  AZOSPERMİ Cihan yıldız 17 1,475 09-11-2020, Saat: 13:56
Son Yorum: Cihan yıldız
  Azospermi olduğum halde eşim gebe kaldı nasıl oluyor? bedrozan 1 543 04-11-2020, Saat: 17:47
Son Yorum: Umut
  azospermi tedavisi mucahiturgan 2 1,117 04-10-2020, Saat: 20:03
  Azospermi, Değerli yorumlarınıza ihtiyacım var. Kaptan55_SS 42 12,299 04-10-2020, Saat: 17:28
Son Yorum: Kaptan55_SS
  Sebebi belli olmayan azospermi hastası olup mikro tese ile baba olanı gördünüz mü? z İskender 9 1,306 28-09-2020, Saat: 15:32

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi