Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Olumsuz Micro TESE
Arkadaşlar yaklasık 1 yıl ovitrelle ve promen k kullanımımın ardından micro tese oldum sonuç başarısız sper bulunamadı. şimdi :
fsh            106               referans aralıgı            0.95-11.957
LH             49                 referans aralıgı            0.57-12.07
estradıol     29                 referans aralıgı            11-44
prolaktin     23.13            referans aralıgı             3.46-19.40
total testesteron        1.63      referans aralıgı        4.94-32.00
yapılan genetik testte normal çıktı. 46 XY
yapılan inhibin b testi sonucu  1 çıktı.
Ve doktor tekrar tese yapılmasına gerek yok. patolojıden gelen sonuctada germ hucre aplazisi cıktı dedi. şimdi evet değerler çok yuksek ama daha önce bu durumda olan gelişim gören oldumu acaba yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Allah herkesin gönlüne göre versin inşallah..
Ara
(14-11-2020, Saat: 00:42)dexterousa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar yaklasık 1 yıl ovitrelle ve promen k kullanımımın ardından micro tese oldum sonuç başarısız sper bulunamadı. şimdi :
Ve doktor tekrar tese yapılmasına gerek yok. patolojıden gelen sonuctada germ hucre aplazisi cıktı dedi. şimdi evet değerler çok yuksek ama daha önce bu durumda olan gelişim gören oldumu acaba yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Allah herkesin gönlüne göre versin inşallah..
Sadece ovitrelle ve promen k verildiyse eksik tedavi uygulanmis. Fsh ve LH cok yuksek. Prolaktin de yuksek. Testesteron dusuk. Inhibin b de dusuk. Sizinki tedavisi daha zor olan kesimden.
Mumkun mertebe doktor ismi yazmayayim diyorum ama su vaziyette kime gitseniz yapacak birsey yok diyecek size Celalettin Peru dışında. Ya da en fazla birkac ay ilac verip tekrar tese yaparlar ama yine birsey cikmasi zor. Celalettin hocaya gidin, tedavi oyle kisa surmez ama hucre kalitesi iyilesir inşallah. Sperm bulunamazsa bile en kotu rosi denenir en son. 
Su asamada genetik olarak y delesyon testi ile kistik fibroz ve FMF tasıyıcılıgı var mı dıye baktirin. Bir de detayli spermiyogram yaptırın.
instagram: @azospermihastalari 
Ara
(14-11-2020, Saat: 19:31)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(14-11-2020, Saat: 00:42)dexterousa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar yaklasık 1 yıl ovitrelle ve promen k kullanımımın ardından micro tese oldum sonuç başarısız sper bulunamadı. şimdi :
Sadece ovitrelle ve promen k verildiyse eksik tedavi uygulanmis. Fsh ve LH cok yuksek. Prolaktin de yuksek. Testesteron dusuk. Inhibin b de dusuk. Sizinki tedavisi daha zor olan kesimden.
Mumkun mertebe doktor ismi yazmayayim diyorum ama su vaziyette kime gitseniz yapacak birsey yok diyecek size Celalettin Peru dışında. Ya da en fazla birkac ay ilac verip tekrar tese yaparlar ama yine birsey cikmasi zor. Celalettin hocaya gidin, tedavi oyle kisa surmez ama hucre kalitesi iyilesir inşallah. Sperm bulunamazsa bile en kotu rosi denenir en son. 
Su asamada genetik olarak y delesyon testi ile kistik fibroz ve FMF tasıyıcılıgı var mı dıye baktirin. Bir de detayli spermiyogram yaptırın.

Genetik test yaptırdım hocam y delasyon testi normal çıktı. Ama kostik fibröz ve fmf baktirmadjm hiç. Derayli spermiyogram hiç yaptırmadım. En kısa zamanda zaten celalettin hocaya gitme düşüncem vardı. Teşekkür ederim. Ama şu konuda size katılıyorum testesteron bukadar dusukken ovitrelle verildi ve Bayadır kullanmışşın yapacak birşey yok micro tese yapalım denildi. Yani testesteron sadece ovitrelle ilemi yükseliyor.
Ara
(14-11-2020, Saat: 22:13)dexterousa Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(14-11-2020, Saat: 19:31)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sadece ovitrelle ve promen k verildiyse eksik tedavi uygulanmis. Fsh ve LH cok yuksek. Prolaktin de yuksek. Testesteron dusuk. Inhibin b de dusuk. Sizinki tedavisi daha zor olan kesimden.

Genetik test yaptırdım hocam y delasyon testi normal çıktı. Ama kostik fibröz ve fmf baktirmadjm hiç. Derayli spermiyogram hiç yaptırmadım. En kısa zamanda zaten celalettin hocaya gitme düşüncem vardı. Teşekkür ederim. Ama şu konuda size katılıyorum testesteron bukadar dusukken ovitrelle verildi ve Bayadır kullanmışşın yapacak birşey yok micro tese yapalım denildi. Yani testesteron sadece ovitrelle ilemi yükseliyor.
Kistik fibroz ve FMF'i zaten Celalettin hoca dışında isteyen yok. Hatta genetikte bile yapmamakta diretiyorlar ne gerek var diye. Ama hatiri sayılır bir kesimde cikti bu hastaliklar. O yaşa kadar haberleri olmamis insanlarin boyle bir rahatsizliklari oldugundan. 
Tedavide Ovitrelle verilmesinde sikinti yok. Zaten HCG tedavisi dedigimiz ovitrelle, Pregnyl, choriomon vb igneler. En yaygin kullanilani ovitrelle. Ama FSH ve LH sıfırlandıktan sonra yeniden baska ignelerle kontrollu olarak artirilmaliydi. Ama sadece ovitrelle verilmis hormon ignesi olarak. 
Ovitrelle testesteronu artırır. Alinan baska takviye urunler de testesteron artirir. Amac sadece hormonlari ideal seviyeye getirmek degil. O zaten kisa zamanda oluyor. Bu seviyede devam ettirip detayli spermiyogramlarla gelismeyi takip etmek lazim. Detayli spermiyogram olmazsa neye gore tese yapiliyor? Ben de bunu anlamiyorum. Detayli spermiyogramda cok dusuk seviyeler cikmasina ragmen tesede sperm bulunan kisi sayisi yok denecek kadar azdir. Yani cok buyuk oranda kisinin gercek durumunu ya da buna yakin durumunu gosteriyor bu testler. Yoksa baktik hormonlar duzeldi ama cikmiyor, eee yapacak birsey yok deyip tese yapmak mantikli gelmiyor bana.
Ara
Detayli spermiyogramda cok dusuk seviyeler cikmasina ragmen tesede sperm bulunan kisi sayisi yok denecek kadar azdir demişsiniz ya burada detaylıda az sayıda sperm çıksa bile tese çıkma olasılığı çok düşük anlamında mi biraz aydinlatirmisiniz
Ara
(15-11-2020, Saat: 14:08)Cihan yıldız Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Detayli spermiyogramda cok dusuk seviyeler cikmasina ragmen tesede sperm bulunan kisi sayisi yok denecek kadar azdir demişsiniz ya burada detaylıda az sayıda sperm çıksa bile tese çıkma olasılığı çok düşük anlamında mi biraz aydinlatirmisiniz
Yok öyle degil. Adamda detayli spermiyogramda round spermatid seviyeleri görülüyor ya da bu bile yok diyelim, bunu teseye alinca sperm bulma olasiligi cok düşük olur diyorum. Yani ben hic gormedim bu gune kadar boyle birsey. Belki vardir diye ihtimal verdim yine. 
Birkac tane sperm cikisi olanin testiste de vardir zaten. Gerci bazen iyi bakilamadigindan teseyi yapan doktor bulamayabiliyor. Ama testistekinin de kalitesi tartisilir. Once dogru duzgun bir tedavi gormek lazim her zaman.
Ara
Bende suanki aşamada testisteki ya da çıkan spermlerin kalitesinin güzel olmadığını düşünüyorum sadece ilacinda duzeltecegi kanaatinde değilim oyuzden doktor söylemese bile spora başladım çünkü fazla kilom var ve aşırı hantallik var buna bağlı olarak testestoron düşük ve prolaktin fazla diye düşünüyorum sadece ilaç yerine köklü fiziksel değişikliklerde gerekli diye düşünüyorum.
Ara
(15-11-2020, Saat: 19:58)Cihan yıldız Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende suanki aşamada testisteki ya da çıkan spermlerin kalitesinin güzel olmadığını düşünüyorum sadece ilacinda duzeltecegi kanaatinde değilim oyuzden doktor söylemese bile spora başladım çünkü fazla kilom var ve aşırı hantallik var  buna bağlı olarak testestoron düşük ve prolaktin fazla diye düşünüyorum sadece ilaç yerine köklü fiziksel değişikliklerde gerekli diye düşünüyorum.
Sadece ilacla duzelebilir ama sadece sporla olmaz. Ama ikisi de olursa daha iyi olur. Yalniz fitness gibi ağır sporlar yerine kosu, yuzme gibi sporlar daha iyi olur. Bir de fitnesstaki protein tozu, stereoid vb urunleri kullanmayin. Sigara da kullanmayin. Sitede var bu tur bilgiler.
Ara
(14-11-2020, Saat: 19:31)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

umut hocam gittiğim doktor fsh cokta önemlı değil asıl olan testesteron dedi ama 8 10 ay ovitrelle kullanıp testesteron yükselmeyincede artık beklemenin anlamı yok deyip micro teseyi yaptı. ama size sorum testesteron neden yükselmez. yükseltip teseyi yapmak micro tesenin şansını artırmazmıydı. teşekkürler.
Ara
(16-11-2020, Saat: 02:26)dexterousa Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(14-11-2020, Saat: 19:31)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sadece ovitrelle ve promen k verildiyse eksik tedavi uygulanmis. Fsh ve LH cok yuksek. Prolaktin de yuksek. Testesteron dusuk. Inhibin b de dusuk. Sizinki tedavisi daha zor olan kesimden.

umut hocam gittiğim doktor fsh cokta önemlı değil asıl olan testesteron dedi ama 8 10 ay ovitrelle kullanıp testesteron yükselmeyincede artık beklemenin anlamı yok deyip micro teseyi yaptı. ama size sorum testesteron neden yükselmez. yükseltip teseyi yapmak micro tesenin şansını artırmazmıydı. teşekkürler.
Celalettin hocada testesteronu yukselmeyeni görmedim henuz. Hemen herkes ust limitlerde geziyor. Artmaz diye birsey yok yani. 
Dogru bir tedavi tabi ki tesedeki basariyi artirir.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sebebi belli olmayan azospermi hastası olup mikro tese ile baba olanı gördünüz mü? z İskender 9 1,306 28-09-2020, Saat: 15:32
Son Yorum: Umut
Photo Azospermi hastasıyım ve tese oldum tedavim devam ediyor. oyilmaz 7 2,904 22-06-2020, Saat: 13:23
Son Yorum: aura
  Hemen Mikro Tese Ameliyatı Olmak Doğru mu? SABIRIZAZİM 86 69,624 22-08-2019, Saat: 20:31
Son Yorum: Umut

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi