Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Azospermk
(20-12-2020, Saat: 13:52)Azsopermi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar öncelikle hepinize iyi günler. Bİr hafta önce sperm testi yaptırdım ve sonuç sıfır çıktı. Şok oldum tabi, bir çok doktora gittim Bursa'da. Direk mikro tese ameliyatı ol diyende oldu, birkaç ilaç verip 3 ay sonra tekrarlamam gerketiğini söyleyende oldu. 27 yaşındayım 1 yıllık eviliyiz, sigara alkol hiç kullanmadım. Ameliyat veya hastalık geçirmedim, neden böyle bir sonuç çıktığı ile ilgili hiç bir bilgim yok ve doktorlarda net bişey söylemiyor. Süreçe nerden başlamalıyım, hormon değerlerim nasıl sizce?Mikro tese olursam bu değerlerle sperm bulunma ihtimali nedenir? Kanal tıkanıklığı olabilir mi bunu nasıl anlarız?önerisi olanlar söylerse çok sevinirim.
Hormon Değerleri:
FSH: 9.06 (refeans değeri 1.5-12.4)
LH: 7.67 (referans değeri 1.7-8.6)
Estraodial E2: 22.52 (referans değeri:26-41)
Prolaktin:8.9 (referans değeri:4.04-15.2)
Testesteron:7.70 (referans değeri:8.33-30.19)
Ultrason 
Skrotum normaldir.testisler normal büyüklüktedir. Kontur, lokalizasyonparankim ekoları ile renkli mod incelemede vazkülirazasyon rastlanmamıştır.Valsava sırasında reflü akım saptanmamıştır. Görünümler grade 0-1 ile uyumludur.
Size de tavsiyelerim ayni. Degerler iyi sizin. Sperm cikma ihtimali yüksek. Bu yüzden tese olmakta aceleci olmayin. Once detayli spermiyogram yaptırın. İnhibin b degerini olcturun. Genetik testler yaptırın. Iyi bakan bir yerde doppler cektirin. Tikaniklik varsa dopplerde belli olur buyuk oranda. Tıkanıklığın dışardaki (sperm testindeki) belirtileri Ph Düşüklüğü ve  volüm azlığı. Bazen bu ikisi de normal olsa bile çok çok küçük tıkanıklık belli olmuyor ancak açılınca fark ediliyor. Once ilac tedavisiyle ve takviye urunlerle acma yoluna gitmek daha mantikli boyle bir durum varsa.
instagram: @azospermihastalari 
Ara
(20-12-2020, Saat: 21:33)Azospermi hast Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20-12-2020, Saat: 21:16)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gorulen en olgun hücreyi yazacaklar. Altyapinin seviyesi belli olacak. Iyi bakildigi icin belki sperm bile yakalanabilir. Cok gorduk boyle seyler.

Salı günü vereceğiz bakalım testi çıkan sonucu buradan paylaşacağım

Detaylı sperm testi sonuçları 
Volum 3 
Bazal analizde sperm görülmedi . Santruj konsantrasyon sonrası detaylı analiz yapıldı sperm görülmedi .  Görüntülenen diğer yuvarlak hücreler sınıflandırılarak sb2 olarak yorumlandı .
Ara
(23-12-2020, Saat: 18:18)Azospermi hast Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(20-12-2020, Saat: 21:33)Azospermi hast Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Salı günü vereceğiz bakalım testi çıkan sonucu buradan paylaşacağım

Detaylı sperm testi sonuçları 
Volum 3 
Bazal analizde sperm görülmedi . Santruj konsantrasyon sonrası detaylı analiz yapıldı sperm görülmedi .  Görüntülenen diğer yuvarlak hücreler sınıflandırılarak sb2 olarak yorumlandı .
İnhibin b yi ve diger testleri de yaptirin. O testler de bunu desteklerse su vaziyette tese olunmaz bence. Teseden once saglam bir tedavi almaniz yararınıza olur. Hcg yani ovitrelle tedavisi.
Ara
(23-12-2020, Saat: 22:40)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23-12-2020, Saat: 18:18)Azospermi hast Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Detaylı sperm testi sonuçları 
Volum 3 
İnhibin b yi ve diger testleri de yaptirin. O testler de bunu desteklerse su vaziyette tese olunmaz bence. Teseden once saglam bir tedavi almaniz yararınıza olur. Hcg yani ovitrelle tedavisi.

İnhibin b harici bütün testler yapıldı zaten . Ovitrelli tedavisine de başlayacağım yakında bitkisel destekli olarak
Ara
Merhaba, 1 ay içerisinde 2 defa sperm testi yaptırdım ve birkaç kontrolden sonra azosperm teşhisi kondu. 
tüm alanda sperme raslanamadı diye bilgi verildi. 12 yaşında kemoterapi ve radyoterapi gördüm. Ankara da birkaç doktor ile konuştum ve hepsi de tese yapacağız dedi. Ne yapacağımı bilemedim. 
*FSH 15,39* -  *LH  12,91* - *PROLAKTİN 6,66* -  * Testesteron 2,93*.. radyoloji sonucunda " her iki taraf PP pleksus oluşumlarının valsalva öncesi ve sonrası genişlikleri normal görünümde olup, reflü saptanmamıştır." 

Ne yapacağımı, kime inanacağımı bilemiyorum. :(

(20-12-2020, Saat: 13:52)Aequitas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hangi doktora gittiniz acaba ankaradaysaniz imkanınız varsa Ahmet Hakan Haliloğlu hocaya görünmenizi tavsiye ederim

Liv hospital, Özel bilgi hastanesi, gürgün klinik diye dolaştım. :(
Ara
(24-12-2020, Saat: 16:53)SERKAN YAMAK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba, 1 ay içerisinde 2 defa sperm testi yaptırdım ve birkaç kontrolden sonra azosperm teşhisi kondu. 
tüm alanda sperme raslanamadı diye bilgi verildi. 12 yaşında kemoterapi ve radyoterapi gördüm. Ankara da birkaç doktor ile konuştum ve hepsi de tese yapacağız dedi. Ne yapacağımı bilemedim. 
*FSH 15,39* -  *LH  12,91* - *PROLAKTİN 6,66* -  * Testesteron 2,93*.. radyoloji sonucunda " her iki taraf PP pleksus oluşumlarının valsalva öncesi ve sonrası genişlikleri normal görünümde olup, reflü saptanmamıştır." 

Ne yapacağımı, kime inanacağımı bilemiyorum. Sad

(20-12-2020, Saat: 13:52)Aequitas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hangi doktora gittiniz acaba ankaradaysaniz imkanınız varsa Ahmet Hakan Haliloğlu hocaya görünmenizi tavsiye ederim

Liv hospital, Özel bilgi hastanesi, gürgün klinik diye dolaştım. Sad
Sitedeki gökyüzü mahlasli arkadas kemoterapi kaynakli azospermi hastasiydi. Hcg tedavisiyle normal cikis oldu. Bunları biriktirdi, basarili tup bebek sonrasi bir kizi var simdi. Smile
Herkese dedigim gibi oncelikle detayli spermiyogram yaptırın. İnhibin b degerini olcturun. Iyi bir doppler cektirin. Hemen tese olup basari sansinizi kendi elinizle azaltmayin. O arkadas tese olmamisti cunku. 
Bir de ricam aynı mesaji birden fazla konu altina kopyalamayin. Otekini sildim. Isterseniz kendinize hikayelerim basligi altinda yeni bir baslik da açabilirsiniz.
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi