Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Centrum, Gürgan ve Brüksel Tüp Bebek Clinik'de ROSİ yaptıranlar
Merhaba Arkadaşlar,

aranızda Centrum, Gürgan ve Brüksel Tüp Bebek Clinik'de ROSİ yaptıranlar var mı? Ve tecrübeniz nasıl oldu. Maalesef şimdiye kadar hem yaptırıp çocuk sahibi olanlar hem de yaptırıp olmayanların sayısı belli değil. Ben bilmek istiyorum, aranızda ROSİ tedavisi gören ve negatif veya pozitif sonuç alan var mı.

Eğer buradan yazmak istemiyorsanız, özelden de yazabilirsiniz. Yazarsanız sevinirim. 
Önceki yazdığmiz gibi, pozitif canlı doğum ile sonuçlanan bir bebek oldu mu?

Sade oldu diye TV'de veya YouTube'da resimlerle videolarla oldu diye reklam yapılmaktadır.

Saygı ve Selamlarımla
Taner
Ara
(24-12-2020, Saat: 22:31)Taner Cakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba Arkadaşlar,

aranızda Centrum, Gürgan ve Brüksel Tüp Bebek Clinik'de ROSİ yaptıranlar var mı? Ve tecrübeniz nasıl oldu. Maalesef şimdiye kadar hem taptırıp çocuk sahibi olanlar hem de yaptırıp olmayanların sayısı belli değil. Ben bilmek istiyorum, aranızda ROSİ tedavisi gören ve negatif veya pozitif sonuç alan var mı.

Eğer buradan yazmak istemiyorsanız, özelden de yazabilirsiniz. Yazarsanız sevinirim. 
Önceki yazdığmiz gibi, pozitif canlı doğum ile sonuçlanan bir bebek oldu mu?

Sade oldu diye TV'de veya YouTube'da resimlerle videolarla oldu diye reklam yapılmaktadır.

Saygı ve Selamlarımla
Taner
Gurgan klinikte ve brukselde basarili sonuc duymadim henuz. Instagram sayfalarinda da boyle bir paylasim goremedim. Yani bu bizim rosi bebegimiz ya da rosi annesi seklinde bir fotoğraf yok. Yanlisim varsa duzeltin lutfen. Centrumda başarılı sonuclar vardi. Dediklerine gore basari orani %8. Yani her 100 kisiden sekizinde basari var. Tabi bu Semra Sertyel Hoca orada calisiyorken acikladigi rakamlar. Su an A life Ankarada çalışıyor. Haliyle Centrumda su an bu isi kim yapıyor, basarili sonuclar alınıyor mu bilmiyorum. 

Şu da var. Su an gerekli cihazlari, egitimli personeli  yani imkan/kabiliyeti olsun veya olmasin, hemen herkes bu isin reklamini yapiyor. Kimi rosi yapiyorum diye eski usul hücreyi alip doğrudan yumurtaya enjekte ediyor olabilir ya tutarsa hesabı. Ama yeni nesil rosi denilen işlemde hucre bir takim islemlerden geciriliyor, ozel cihazlarla yapiliyor bu islemler. Kimisi de tese yapiyor, ileride rosi yapariz belki diye cikan spermatidleri donduruyor. Yani o da rosinin ekmegini yiyor yapamasa da... 

Benim anlamadigim şu. Herkes rosiye odaklanmis. Herkesin ilk basta sorduğu soru ayni. Once dogru duzgun bir tedavi alin belki dogal yolla sperm cikisi olacak. O da olmadi belki tese veya mesada cikacak. O da olmazsa o zaman rosi. Yani zurnanin zırt deligi bu rosi. Ben rosiyi soran bircok kisinin tedavi anlaminda yapilmasi gereken herseyi yaptıklarını dusunmuyorum. Tese olmak ve rosiye gitmek daha kisa surdugu icin insanlara daha cazip geliyor. Ama bu isin kisasi yok ne yazik ki. 
Sizin nazarinizda genel yazmis bulundum. Ustunuze alinmayin lutfen.
instagram: @azospermihastalari 
Ara
@msanankara sizi korumak amacli yorumunuzu sildim. Hicbir uyemizin basi agrisin istemeyiz.
instagram: @azospermihastalari 
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  ROSİ mi ELSİ mi? Hülay Cakmak 7 841 Dün, Saat: 01:39
Son Yorum: Umut
  Azosperm ve Rosi Nereden Başlanmalı? Sinop257 2 2,879 23-09-2019, Saat: 22:18
Son Yorum: Umut

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi