Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sebepsiz azospermi doğal yolla çıkış hikayem
[attachment=152]

Merhaba Arkadaşlar,

Allah'a şükür yaklaşık 15 aylık sebepsiz azospermi tedavimin sonunda doğal olarak 3 motil 2 immotil sperm çıkışım oldu,bundan sonra tüp bebek aşamasına geçeğiz inşallah,rabbim herkese başarılı tedavi nasip etsin,bu forum olmasaydı paylaştığınız yararlı bilgiler olmasaydı eminim ki asla bu duruma gelemezdim herkese teşşekkür ederim.

-Tedavi sürecimi özetle,eylül 2019 da şanlıurfa üniversite hastanesinde eyüp sabri pelit hoca ile başladık başlangıç değerlerim fsh 11-lh 5 -testesteron 3 civarındaydı,testis boyutlarım küçük güvercin yumurtası boyutlarında,boyum 194 cm kilom 105 kg dir,genetik testlerim temiz çıkmıştı,18 yıllık sigara tiryakiliğimi hemen bıraktım,6ay boyunca haftada 2 merional 2 ovitrelle ile devam ettim fakat doğal çıkış oluşmadı,hoca tese yapalım deyince oradaki tedavimi sonlandırdım.

-Tedaviye 1 ay ara verdikten sonra Gaziantepde murat mermerkaya hoca ile haziran 2020 da tedaviye başladık haftada 3 ovitrelle 2 merional,3 günde bir yarım klomen,hergün trental,magnezinc ve folik asit kullandım bitkisel olarak kendim forumdan araştırarak demir dikeni,maça tozu,l-argenin toz halinde satın aldım kendim kapsüllere doldurup pek düzenli olmasada günaşırı kullandım,elimden geldiğince doğal beslendim hazır tavuketi tüketimini tamamen bıraktım,arasıra havuç ve elma suyu,çiğ fındık,çakşır suyu ve arısütü ve vitamin takviyeleri kullandım ve eylül 2020 de adana turan çetin de yaptırdığım detaylı spermiyogram testimde sc1 grade3 seviyesine ulaştım,22 aralık 2020 ankara a-life hastanesinde yaptırdığım testte ise 3 motil 2 immotil sperm çıkışı oldu.
son hormon değerlerim .....fsh 6,80...lh 1,03..testesteron 3,87..estradiol 82,55..prolaktin 7,71.

Herkese acil şifalar dilerim.
Ara
(26-12-2020, Saat: 01:16)omer1985 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba Arkadaşlar,

Allah'a şükür yaklaşık 15 aylık sebepsiz azospermi tedavimin sonunda doğal olarak 3 motil 2 immotil sperm çıkışım oldu,bundan sonra tüp bebek aşamasına geçeğiz inşallah,rabbim herkese başarılı tedavi nasip etsin,bu forum olmasaydı paylaştığınız yararlı bilgiler olmasaydı eminim ki asla bu duruma gelemezdim herkese teşşekkür ederim.

-Tedavi sürecimi özetle,eylül 2019 da şanlıurfa üniversite hastanesinde eyüp sabri pelit hoca ile başladık başlangıç değerlerim fsh 11-lh 5 -testesteron 3 civarındaydı,testis boyutlarım küçük güvercin yumurtası boyutlarında,boyum 194 cm kilom 105 kg dir,genetik testlerim temiz çıkmıştı,18 yıllık sigara tiryakiliğimi hemen bıraktım,6ay boyunca haftada 2 merional 2 ovitrelle ile devam ettim fakat doğal çıkış oluşmadı,hoca tese yapalım deyince oradaki tedavimi sonlandırdım.

-Tedaviye 1 ay ara verdikten sonra Gaziantepde murat mermerkaya hoca ile haziran 2020 da tedaviye başladık haftada 3 ovitrelle 2 merional,3 günde bir yarım klomen,hergün trental,magnezinc ve folik asit kullandım bitkisel olarak kendim forumdan araştırarak demir dikeni,maça tozu,l-argenin toz halinde satın aldım kendim kapsüllere doldurup pek düzenli olmasada günaşırı kullandım,elimden geldiğince doğal beslendim hazır tavuketi tüketimini tamamen bıraktım,arasıra havuç ve elma suyu,çiğ fındık,çakşır suyu ve arısütü ve vitamin takviyeleri kullandım ve eylül 2020 de adana turan çetin de yaptırdığım detaylı spermiyogram testimde sc1 grade3 seviyesine ulaştım,22 aralık 2020 ankara a-life hastanesinde yaptırdığım testte ise 3 motil 2 immotil sperm çıkışı oldu.
son hormon değerlerim .....fsh 6,80...lh 1,03..testesteron 3,87..estradiol 82,55..prolaktin 7,71.

Hayırlı olsun. Sevindim sizin adiniza. Bir faydamiz olduysa ne mutlu. 
Bundan sonraki asamada devam etmeyi dusundugunuz tup bebek merkezinde sık sık test verip cikanlari biriktirmek lazim. Bir de tup bebek safhasinda biraz maliyetli olsa da embriyoya genetik test (ngs) yapılması önemli saglikli gebelik icin. Bir de transferin hemen yapilmamasi, esin dinlendirilmesi tavsiyesi vardi.
instagram: @azospermihastalari 
Ara
Merhaba arkadaşlar,

Sizlere güzel bir haber vermek isterdim fakat olmadı, 13 martta alife hastanesinde toplam 5 tane 5.gün embiryomuzdan 2 tanesi transfer edildi,diğer 3 tanesi donduruldu, 12 gün sonra ilk hcg testi 7, 2 sonra 9 bugün ise hcg 3 e düştü,sonuç malesef negatif oldu,kimyasal gebelik ile sonuçlandı,sözde en kaliteli embiryolar transfer edilmişti alife de herkes çok olumluydu,toplamda konaklama ulaşım masrafları ile birlikte 20 bin tl civarı para harcadık,2. Transfer içinde 5 bin tl istiyorlar herneyse giden paralara mı harcanan 2 yıla mı yanayım bilemedim eşimde bende çok üzgünüz içimi burada dökmek istedim,mümkün olursa kalan embiryoları alife den taşıyacam birkaç ay sonra tekrar deneyeceğiz inşallah,rabbim cümlemize sabır ihsan eylesin.
Ara
(30-03-2021, Saat: 20:00)omer1985 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar,

Sizlere güzel bir haber vermek isterdim fakat olmadı, 13 martta alife hastanesinde toplam 5 tane 5.gün embiryomuzdan 2 tanesi transfer edildi,diğer 3 tanesi donduruldu, 12 gün sonra ilk hcg testi 7, 2 sonra 9 bugün ise hcg 3 e düştü,sonuç malesef negatif oldu,kimyasal gebelik ile sonuçlandı,sözde en kaliteli embiryolar transfer edilmişti alife de herkes çok olumluydu,toplamda konaklama ulaşım masrafları ile birlikte 20 bin tl civarı para harcadık,2. Transfer içinde 5 bin tl istiyorlar herneyse giden paralara mı harcanan 2 yıla mı yanayım bilemedim eşimde bende çok üzgünüz içimi burada dökmek istedim,mümkün olursa kalan embiryoları alife den taşıyacam birkaç ay sonra tekrar deneyeceğiz inşallah,rabbim cümlemize sabır ihsan eylesin.
Gecmis olsun. İnşallah tez zamanda bunları unutturacak guzel sonuclar alirsiniz. 
Anladigim kadariyla embriyolara genetik test yapilmamis. Ekstra maliyet oluyor ama yaptirmak lazim. Merkezler genelde hemen transfer edelim dusuncesinde oluyorlar, gerek yok diyorlar.
instagram: @azospermihastalari 
Ara
Evet maddi durumum iyi olmadığı için yaptıramadım tanesi 300 dolarmış zaten geriye 3 tane kaldı inşallah onlardan bir sonuç alırız.
Ara
(31-03-2021, Saat: 09:09)omer1985 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet maddi durumum iyi olmadığı için yaptıramadım tanesi 300 dolarmış zaten geriye 3 tane kaldı inşallah onlardan bir sonuç alırız.

Gecmis olsun oncelikle İnsallah en kisa zamanda guzel haberler alirsiniz. A lifedan neden tasimak istiyorsunuz ozel bir sebebi var mi yoksa baska bir merkezde denemek icin mi tasima isleri cok olumlu gorulmuyor bildigim kadariyla biraz bilgilendirirmisiniz.
Ara
Valla elimden gelse hiç orda yaptırmazdım,ama malum azospermli olduğumuz için elimizi kaptırdık kolumuzu alamadık alife dan,oraya giden oradaki rezilliği gören bana hak verecektir.
Ara
(02-04-2021, Saat: 08:39)omer1985 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Valla elimden gelse hiç orda yaptırmazdım,ama malum azospermli olduğumuz için elimizi kaptırdık kolumuzu alamadık alife dan,oraya giden oradaki rezilliği gören bana hak verecektir.

O konuda hem fikirim asiri kalabalik millet ust uste resmen fiyat konusu genel olarak heryer birbirine yakin bakalim bizde dondurduk tup bebek yaptiriyoruz a life da hakkimizda hayirlisi. Yogunluk disinda simdilik sikayetim yok ilgilililer diger yerlere nazaran
Ara
(26-12-2020, Saat: 01:16)omer1985 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba Arkadaşlar,

Merhaba benim eşimde murat mermerkaya da tedavi görüyorbiz  azosperm olduğunu ogrendikden iki ay sonra  murat hocaya gittik genetik testler normal bizimki de sebepsizdi 6 ay tedavi gördük  detaylı  spermiogram da sc3 çıktı  6 ay sonra yine SC 3 ameliyat olmaya karar verdik teseyi Murat hoca yaptı  bı tane hareketsiz sperm çıktı tarama da  üç dört tane daha çıkmış ama hareketsiz çok üzüldük ama tedaviye devam ediyoruz çok zor dayanmak  psikoljim alt üst oldu    Allah kimsenin başına vermesin  çok zor bir durum tese ye girerken şansımız yuksekti yüzde 50 -70 şans verdi eşim 23 yaşında sigara kullanmiyo bide başlangıç da sc 3 le başladık bu seviye de olmamız da şansımızı artirmisti ilaç ve iğnelerle de hormonlar yüksek değildi yine de sperm çıkmadı patoloji de sc 3 olan spermatidler azmis ama yine de hareketsiz de olsa 6 ayda sperm çıkması iyi diye teselli ediyoruz kendimizi belki biraz daha tedavi olsaydık sperm çıkardı bilemiyoruz herşey kısmet
Ara
Geçmiş olsun nasip kısmet bu işler üzülmeyin hayırlısı olsun
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Photo Azospermi hastasıyım ve tese oldum tedavim devam ediyor. oyilmaz 8 4,330 Dün, Saat: 17:52
Son Yorum: aura
  Torsiyon ve Azospermi chopinetto 31 18,279 Dün, Saat: 17:38
Son Yorum: aura
  Azospermi, Değerli yorumlarınıza ihtiyacım var. Kaptan55_SS 65 21,899 Dün, Saat: 00:01
Son Yorum: Kaptan55_SS
  Sebepsiz azosperm Kaangün 7 736 25-04-2021, Saat: 05:32
Son Yorum: Umut
  AZOSPERMİ Cihan yıldız 84 34,245 08-04-2021, Saat: 05:10
Son Yorum: Umut

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi