Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sebepsiz azospermi doğal yolla çıkış hikayem
(12-05-2021, Saat: 12:52)Bir mucize olsun Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(26-12-2020, Saat: 01:16)omer1985 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba Arkadaşlar,

Allah'a şükür yaklaşık 15 aylık sebepsiz azospermi tedavimin sonunda doğal olarak 3 motil 2 immotil sperm çıkışım oldu,bundan sonra tüp bebek aşamasına geçeğiz inşallah,rabbim herkese başarılı tedavi nasip etsin,bu forum olmasaydı paylaştığınız yararlı bilgiler olmasaydı eminim ki asla bu duruma gelemezdim herkese teşşekkür ederim.

-Tedavi sürecimi özetle,eylül 2019 da şanlıurfa üniversite hastanesinde eyüp sabri pelit hoca ile başladık başlangıç değerlerim fsh 11-lh 5 -testesteron 3 civarındaydı,testis boyutlarım küçük güvercin yumurtası boyutlarında,boyum 194 cm kilom 105 kg dir,genetik testlerim temiz çıkmıştı,18 yıllık sigara tiryakiliğimi hemen bıraktım,6ay boyunca haftada 2 merional 2 ovitrelle ile devam ettim fakat doğal çıkış oluşmadı,hoca tese yapalım deyince oradaki tedavimi sonlandırdım.

-Tedaviye 1 ay ara verdikten sonra Gaziantepde murat mermerkaya hoca ile haziran 2020 da tedaviye başladık haftada 3 ovitrelle 2 merional,3 günde bir yarım klomen,hergün trental,magnezinc ve folik asit kullandım bitkisel olarak kendim forumdan araştırarak demir dikeni,maça tozu,l-argenin toz halinde satın aldım kendim kapsüllere doldurup pek düzenli olmasada günaşırı kullandım,elimden geldiğince doğal beslendim hazır tavuketi tüketimini tamamen bıraktım,arasıra havuç ve elma suyu,çiğ fındık,çakşır suyu ve arısütü ve vitamin takviyeleri kullandım ve eylül 2020 de adana turan çetin de yaptırdığım detaylı spermiyogram testimde sc1 grade3 seviyesine ulaştım,22 aralık 2020 ankara a-life hastanesinde yaptırdığım testte ise 3 motil 2 immotil sperm çıkışı oldu.
son hormon değerlerim .....fsh 6,80...lh 1,03..testesteron 3,87..estradiol 82,55..prolaktin 7,71.

Herkese acil şifalar dilerim.
Merhaba benim eşimde murat mermerkaya da tedavi görüyorbiz  azosperm olduğunu ogrendikden iki ay sonra  murat hocaya gittik genetik testler normal bizimki de sebepsizdi 6 ay tedavi gördük  detaylı  spermiogram da sc3 çıktı  6 ay sonra yine SC 3 ameliyat olmaya karar verdik teseyi Murat hoca yaptı  bı tane hareketsiz sperm çıktı tarama da  üç dört tane daha çıkmış ama hareketsiz çok üzüldük ama tedaviye devam ediyoruz çok zor dayanmak  psikoljim alt üst oldu    Allah kimsenin başına vermesin  çok zor bir durum tese ye girerken şansımız yuksekti yüzde 50 -70 şans verdi eşim 23 yaşında sigara kullanmiyo bide başlangıç da sc 3 le başladık bu seviye de olmamız da şansımızı artirmisti  ilaç ve iğnelerle de hormonlar  yüksek değildi yine de sperm çıkmadı  patoloji de sc 3 olan spermatidler azmis   ama yine de hareketsiz de olsa 6 ayda sperm çıkması iyi diye teselli ediyoruz kendimizi belki biraz daha tedavi olsaydık  sperm çıkardı bilemiyoruz herşey kısmet
Tikaniklik yoksa doğru tedaviyle TESE'siz de cikar.
instagram: @azospermihastalari 
Ara
Öncelikle geçmiş olsun kardeşim bende azospermi hastasıyım ama daha önce tese ameliyat oldum patoloji sonucu sertoll cell sendrom du şuan için sende demi aynıydı yoksa farklı miydi ve şuan canlı hücre olustumu
Ara
(27-07-2021, Saat: 21:11)Mehmet ali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle geçmiş olsun kardeşim bende azospermi hastasıyım ama daha önce tese ameliyat oldum patoloji sonucu sertoll cell sendrom du şuan için sende demi aynıydı yoksa farklı miydi ve şuan canlı hücre olustumu
Bana soruyorsaniz, ben de önceden tedavisiz tese oldum. Patoloji sertoli cell only idi. Daha sonra Allah Celalettin Peru'yu çıkardı karsimiza. Cok sukur onun vesilesiyle hareketli-hareketsiz az sayıda sperm çıkışı var. Ciddi genetik sorun yoksa, tikaniklik vb bir durum yoksa sizde de cikabilir. Boyle olan arkadas cok.
Ara
Ben hiç tese olmadım,tamamen tedavi ile çıkış başlamıştı bende zaten oradada yazdım.
Ara
(28-07-2021, Saat: 00:18)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(27-07-2021, Saat: 21:11)Mehmet ali Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Öncelikle geçmiş olsun kardeşim bende azospermi hastasıyım ama daha önce tese ameliyat oldum patoloji sonucu sertoll cell sendrom du şuan için sende demi aynıydı yoksa farklı miydi ve şuan canlı hücre olustumu
Bana soruyorsaniz, ben de önceden tedavisiz tese oldum. Patoloji sertoli cell only idi. Daha sonra Allah Celalettin Peru'yu çıkardı karsimiza. Cok sukur onun vesilesiyle hareketli-hareketsiz az sayıda sperm çıkışı var. Ciddi genetik sorun yoksa, tikaniklik vb bir durum yoksa sizde de cikabilir. Boyle olan arkadas cok.
Mrb umut bey bende ilk azospermi tanisiyla basladim devlette ama detaylilarda cikisim hep vardi sonra kripto dendi sonra alifte negatif denememiz oldu celalettin hocaya basladim o da kriptoyla siddetli oligo arasindasin dedi 3 aylik tedavi sana yeter diyip basladik bakalim insallah bu denememiz olumlu olur. Celalettin hocanin telegram grubuna benide alirmisiniz 05428234885
Ara
Merhaba Arkadaşlar,

24.7.2021 tarihinde A-life hastanesinde yaptırdığımız 2.tüp bebek transfer sürecimizde bugün itibariyle malesef negatif sonuçlandı (beta hcg 1,34),transferi yapan Osman Özgün hocaya yine neden tutmadığını telefonda sorduk tekrarlanan düşüklerde genetik hormonel ve kan pıhtılaşma testlerini yapıp kendisine göndermemizi ancak öyle net bir tanı koyabileceğini söyledi,2.tüp bebek denememiz olduğunu bildiği halde neden bu testleri bizden önceden istemedi,yaparken hani herşey harikaydı??? artık orasını bilemiyoruz,art niyet de aramıyorum ama,(tüp bebek ile ilgili yerli yabancı youtube videolarını izledikçe insanın aklına binbir türlü ticari komplo ihtimali geliyor neden takviye progesteron iğnesi verilmedi? acaba embiryo transferinde yapıştırıcı sıvı kullanıldımı?) herneyse son bir embriyomuz kaldı,çok üzgünüz,çok dargınız,çok yorgunuz,rabbim hepimize şifa versin...!
Ara
(06-08-2021, Saat: 23:01)omer1985 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba Arkadaşlar,

24.7.2021 tarihinde  A-life hastanesinde yaptırdığımız 2.tüp bebek transfer sürecimizde bugün itibariyle malesef negatif sonuçlandı (beta hcg 1,34),transferi yapan Osman Özgün hocaya yine neden tutmadığını telefonda sorduk tekrarlanan düşüklerde genetik hormonel ve kan pıhtılaşma testlerini yapıp kendisine göndermemizi ancak öyle net bir tanı koyabileceğini söyledi,2.tüp bebek denememiz olduğunu bildiği halde neden bu testleri bizden önceden istemedi,yaparken hani herşey harikaydı??? artık orasını bilemiyoruz,art niyet de aramıyorum ama,(tüp bebek ile ilgili yerli yabancı youtube videolarını izledikçe insanın aklına binbir türlü ticari komplo ihtimali geliyor neden takviye progesteron iğnesi verilmedi? acaba embiryo transferinde yapıştırıcı sıvı kullanıldımı?) herneyse son bir embriyomuz kaldı,çok üzgünüz,çok dargınız,çok yorgunuz,rabbim hepimize şifa versin...!
Gecmis olsun, uzuldum. İnşallah en yakin zamanda bunu unutturacak güzel haberler alirsiniz. Tup bebek konularinda cok bilgili degilim ama cevaplamaya calisayim. Embriyo glue, rahime cizik atma vb bir takım uygulamalarin faydali olabileceğine inanılıyor. Ama kesin bir sonuc yok. 
Ne ilac verilmeli hususu da degisken. Hastanin durumuna gore tedavi amacli verilen bazi ilaclar var. Onlar cogu yerde ayni olabilir. Bazi ilaclar da yine tutunmayi artiriabilir dusuncesiyle veriliyor. Bu konu beni aşıyor acikcasi. Neden verdi ya da vermedi onu bilemem. 
Hormonlar ve pıhtılaşma vb sorunlari gösteren genetik testlerin onceden yaptirilmasi gerekirdi. Bu islerde hemen tup bebek yapmak yerine gerekirse birkac doktorla gorusup kadinin durumunun detayli degerlendirilmesi lazim bence. Is tup bebek asamasina geldiginde kadin durumu daha agir basiyor. Tutunmayi etkileyebilecek faktörler degerlendirilmeli. Bugunku sartlarda bilinen her test ve uygulama yapilsa bile yine garantisi yok. Aciklanamayan bir suru sebep var hala. Dunyanin en başarılı tup bebek merkezlerinde bile basarinin yuzde 40larda oldugu soyleniyor. Insanoglu herseyi cozebilmis degil.
Ara
İyi akşamlar herkese Celalettin Hocanın hastasıyız Eylül 2019da ilk ilaclara başladık ilk hormon değerinde FSH 16.70 çıktı.Testeron düşüktü.Su an S4 aşamasındayız Haziran başında sd3 tü.Temmuz sonu sd4 çıktı.Hep bir aşama kaydedildi.Bgn yapılan hormon testlerinde FSH 4.30 E2 156 Testesteron da 6.45 ti. Özellikle beni korkutan şu E2 nin yüksekliği.Bu aşamada bu seviyede normalmidir.Artik 2 yıl olacağı için eşim adına çok korkuyorum bu ilaçlardan.Maddi manevi çok yorulduk.Daha tüp bebek aşamasınada gecemedik genetik bir sıkıntı da çıkmadı.Sizlerin önereceği bir durum varmıdır.Bizimle paylaşırsanız çok sevinirim.Artik teseye daha sıcak bakmaya başlıyoruz.Daha önce hiç microtesede yapılmadi bu arada
Ara
(11-08-2021, Saat: 00:33)İlayda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyi akşamlar herkese Celalettin Hocanın hastasıyız Eylül 2019da ilk ilaclara başladık ilk hormon değerinde FSH 16.70 çıktı.Testeron düşüktü.Su an S4 aşamasındayız Haziran başında sd3 tü.Temmuz sonu sd4 çıktı.Hep bir aşama kaydedildi.Bgn yapılan hormon testlerinde FSH 4.30 E2 156 Testesteron da 6.45 ti. Özellikle beni korkutan şu E2 nin yüksekliği.Bu aşamada bu seviyede normalmidir.Artik 2 yıl olacağı için eşim adına çok korkuyorum bu ilaçlardan.Maddi manevi çok yorulduk.Daha tüp bebek aşamasınada gecemedik genetik bir sıkıntı da çıkmadı.Sizlerin önereceği bir durum varmıdır.Bizimle paylaşırsanız çok sevinirim.Artik teseye daha sıcak bakmaya başlıyoruz.Daha önce hiç microtesede yapılmadi bu arada
Ilaclari, bitkiselleri aksatmamaya calisin. Artik eli kulaginda gibi. E2 nin böyle tepki vermesi guzel diye biliyorum. Endise edecek bir durum yok. Ilaclari bırakınca zaten normale donecek. Riskli bir durum gorse zaten hoca ilacla düşürür onu.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  AZOSPERMİ Cihan yıldız 92 40,758 24-06-2021, Saat: 12:10
Son Yorum: Umut
  Azospermi, Değerli yorumlarınıza ihtiyacım var. Kaptan55_SS 74 28,411 10-06-2021, Saat: 16:29
Photo Azospermi hastasıyım ve tese oldum tedavim devam ediyor. oyilmaz 9 8,810 17-05-2021, Saat: 21:31
  Torsiyon ve Azospermi chopinetto 32 21,156 17-05-2021, Saat: 21:29
  Sebepsiz azosperm Kaangün 7 1,793 25-04-2021, Saat: 05:32

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi