Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HEPİMİZE GEÇMİŞ OLSUN
Herkese selamlarımı ve geçmiş olsun dileklerimi ileterek hikayeme başlamak istiyorum, 29 yaşındayım, evliyim, özel bir şirkette çalışıyorum. Bundan bir buçuk yıl önce üroloji polikliniğine gittim. Yapılan testler sonucunda testosteron seviyem düşük çıktı. Çıkan sonuca göre NEBİDO adında iğneyi kullanmam gerektiğini söylediler ben 3 sefer kullandıktan sonra daha temin etmedim ta ki eşimle çocuk sahibi olmak isteyene kadar. Üroloji polikliniğine başvurdum, yapılan tetkikler neticesinde sperm hücresi bulunamadı, testosteron seviyem düşük çıktı. Ultrasonla testislerime(testislerim normalden küçük) bakıldıktan sonra Üroloji doktoru bulunduğumuz ildeki araştırma hastanesine yönlendireceğini söyledi, doktora nebido yu kullanmalı mıyım? diye sorduğum da kullanmamı tavsiye etti. Bu iğne sperm üretimine etkisi ne yönde olur tek başına katkı sağlar mı? Bundan sonra izlemem gereken yollar nelerdir nelere dikkat etmeliyim tecrübeli hastaların vereceği değerli bilgilere şu dönemde çok ihtiyacımız var. Cevaplarınız için teşekkür ederim.
DEĞERLERİM
ph 7,0
lokosit 1-2
fsh 1,90
lh 2,33
total tes. 1,26

Sabır, ferahlığın anahtarıdır Sleepy
Ara
(29-12-2020, Saat: 00:28)Motorcu Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
Herkese selamlarımı ve geçmiş olsun dileklerimi ileterek hikayeme başlamak istiyorum, 29 yaşındayım, evliyim, özel bir şirkette çalışıyorum. Bundan bir buçuk yıl önce üroloji polikliniğine gittim. Yapılan testler sonucunda testosteron seviyem düşük çıktı. Çıkan sonuca göre NEBİDO adında iğneyi kullanmam gerektiğini söylediler ben 3 sefer kullandıktan sonra daha temin etmedim ta ki eşimle çocuk sahibi olmak isteyene kadar. Üroloji polikliniğine başvurdum, yapılan tetkikler neticesinde sperm hücresi bulunamadı, testosteron seviyem düşük çıktı. Ultrasonla testislerime(testislerim normalden küçük) bakıldıktan sonra Üroloji doktoru bulunduğumuz ildeki araştırma hastanesine yönlendireceğini söyledi, doktora nebido yu kullanmalı mıyım? diye sorduğum da kullanmamı tavsiye etti. Bu iğne sperm üretimine etkisi ne yönde olur tek başına katkı sağlar mı? Bundan sonra izlemem gereken yollar nelerdir nelere dikkat etmeliyim tecrübeli hastaların vereceği değerli bilgilere şu dönemde çok ihtiyacımız var. Cevaplarınız için teşekkür ederim.
DEĞERLERİM
ph 7,0
lokosit 1-2
fsh 1,90
lh 2,33
total tes. 1,26
Fsh, LH'in gerisinde kalmis. Testesteron dusuk. Hormonlarin ilac alinmamis haliyse bu degerler, Izole FSH eksikligi var. Tedavisi daha kolay. Sadece nebidoyla olmaz. Onunla vucuda testesteron yuklemesi yapiliyor. Once HCG tedavisi alırsınız, tedavinin sonlarina dogru ihtiyac olursa nebido verilir. Direk testesteronu artirinca hersey cozulmeyecek. Bir de maliyetli bir ilac zaten. Dogru bir yaklasim degil bu.
Detayli spermiyogram yaptırın, inhibin b yi olcturun, iyi bir doppler ve genetik testler.
Bunlar her azospermi hastasının yaptirmasi gereken testler.
instagram: @azospermihastalari 
Ara
Cevabınız için teşekkür ederim. Hormonlarım ilaç alınmamış hali doğrudur. İzole fsh eksikliği kötü bir şey mi? İnşallah herkesin tedavisi kolay olur. O zaman ultrason çekilip araştırma hastanesine sevk aldıktan sonra umarım söylediğiniz adımlara yönlendirirler, en çok korktuğum şey ilgisiz ve de baştan savmacı bir hekime denk gelmek. Önerebileceğiniz bir hekim var mı? Takip ettiğim adımları buradan yazacağım yardımlarınızı bekliyorum.

Ara
(29-12-2020, Saat: 20:11)Motorcu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cevabınız için teşekkür ederim. Hormonlarım ilaç alınmamış hali doğrudur. İzole fsh eksikliği kötü bir şey mi? İnşallah herkesin tedavisi kolay olur. O zaman ultrason çekilip araştırma hastanesine sevk aldıktan sonra umarım söylediğiniz adımlara yönlendirirler, en çok korktuğum şey ilgisiz ve de baştan savmacı bir hekime denk gelmek. Önerebileceğiniz bir hekim var mı? Takip ettiğim adımları buradan yazacağım yardımlarınızı bekliyorum.

Geçmiş olsun detaylı spermigoram testi yaptırdınız mı testis küçüklüğü nasıl ne kadar varikosel var mı genelde testislerin gelismesine varikoselde etkiliyor hormon degerleri icin igneler var celaletrin peru ya danışın ilaç onda
Ara
Detaylı spermiogram testini yaptırmadım üniversiteye sevkimi alınca hekimden talep edeceğim, testislerim Biri güvercin yumurtası kadar diğeri az daha büyük, skrotal doppler ult. çekileceğim, sanırım varikosel yada hidrosel varmı ona göre belli olacak. Nerede okusam hangi forma girsem Celalettin beyi öneriyorlar, zaten bulunduğum ilde tüp bebek merkezi bile yok tetkiklerimi tamamladıktan sonra sonuçlarımı mail yoluyla gönderip randevu talebinde bulunacağım. İlginiz için teşekkür ederim.

Ara
(30-12-2020, Saat: 22:20)Motorcu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Detaylı spermiogram testini yaptırmadım üniversiteye sevkimi alınca hekimden talep edeceğim, testislerim Biri güvercin yumurtası kadar diğeri az daha büyük, skrotal doppler ult. çekileceğim, sanırım varikosel yada hidrosel varmı ona göre belli olacak. Nerede okusam hangi forma girsem Celalettin beyi öneriyorlar, zaten bulunduğum ilde tüp bebek merkezi bile yok tetkiklerimi tamamladıktan sonra sonuçlarımı mail yoluyla gönderip randevu talebinde bulunacağım. İlginiz için teşekkür ederim.
Eger tüp bebek icin uygun isen semra sertyel ile görüşün
Ara
(21-01-2021, Saat: 08:23)Ramazann Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(30-12-2020, Saat: 22:20)Motorcu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Detaylı spermiogram testini yaptırmadım üniversiteye sevkimi alınca hekimden talep edeceğim, testislerim Biri güvercin yumurtası kadar diğeri az daha büyük, skrotal doppler ult. çekileceğim, sanırım varikosel yada hidrosel varmı ona göre belli olacak. Nerede okusam hangi forma girsem Celalettin beyi öneriyorlar, zaten bulunduğum ilde tüp bebek merkezi bile yok tetkiklerimi tamamladıktan sonra sonuçlarımı mail yoluyla gönderip randevu talebinde bulunacağım. İlginiz için teşekkür ederim.
Eger tüp bebek icin uygun isen semra sertyel ile görüşün

tedaviye yeni başladım. İnşallah o aşamaları da görürüz.

Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  öncelikle herkese geçmiş olsun kmfth66 2 2,178 14-12-2019, Saat: 20:41
Son Yorum: aaaaaa
  Hastalık Sebebi Ne Olursa Olsun kul 10 8,886 04-10-2018, Saat: 10:13
Son Yorum: Gurses123

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi