Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 3/5 - 4 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KAAN AYDOS’TA TEDAVİ OLANLAR
Arkadaşlar kaan hocaya bende tedavi oldum fakat şunu net söyleyebilirim
ki kaan hoca bu işte azospem vakalarında başarılı değil büyğük bir vakit kaybı platformdaki arkadaşların belki yüzde 5 i kaan hocadan memnun kısmen öyle ise bundan sonra tedavi olacak arkadaşlar iyi düşünsünler çünkü vakit çok önemli
Ara
(24-05-2019, Saat: 09:30)SELCUK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar kaan hocaya bende tedavi oldum fakat şunu net söyleyebilirim
ki kaan hoca bu işte azospem vakalarında başarılı değil büyğük bir vakit kaybı platformdaki arkadaşların belki yüzde 5 i kaan hocadan memnun kısmen öyle ise bundan sonra tedavi olacak arkadaşlar iyi düşünsünler çünkü vakit çok önemli

Tabiki vakit önemli zaten sperm 65 ila 85 günde oluşuyor tedavide zamanla 
Yarışıyoruz önce tedavi olup çıkış beklemek en iyisi önce TESE olup sonra tedavi 
Önermek saçma degilmi ...
Ara
(04-06-2018, Saat: 22:50)cenk01 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar ben 1.5 yıl önce öğrendim azosperm olduğumu.Hormonlarım normal aralıklarda,y kromozom testi normal ama spermogram sonucu 0 çıkıyor.Hiç mikrotese olmadım.Istanbulda E.B ve T.K muayene oldum.E.B tedaviye yönelik bir şey düşünmedi mikrotese yaparız varsa vardır düşüncesindeydi,piyasada bir takım iğneler var ama tam ne yaptığı bilinmiyor dedi.T.K ise önce hormon iğneleri sonra mikrotese dedi.Ankarada kaan aydos ile görüştüm.Önce mikrotese yapıb ne olduğuna bakacaz sonra 6 aylık tedavi dedi.Istanbulda C.P ye de gittim.Kendisiyle görüşemedim tatildeydi.Ama istediği semen analizi  testini yaptırdım.Bu testin yorum bölümünde 3 spermatoza hücresine rastlandı yazıyordu.Ben nedense güvenemedim.Cunku İLK defa bu sonuçla karşılaştım.1.5 yıldır da düşünüyorum nereden başlamam gerektiğine karar veremiyorum.Mikroteseden cekiniyorum cunku sonuç alinamazsa her tesenin zararı oldugunu forumlardan okudum.Sizce önce mikrotese olup sonramı ilaçları denemeli yoksa mikroteseye hiç bulaşmayıp ilaçlarlamı başlamalı.(C.P onerdigi gibi)
Ayrıca bu platformu oluşturan arkadaşıma çok çok teşekkür ederim.Saygılar
Merhaba cenk01 bende seninle aynı durumdayım hormonlar normal ulturason sonuçları normal testis boyutları fiziki muyane normal sperm çıkışı yok sayı 0  öğreneli 2 ay oldu  3 farklı doktora gittim üçü de m Tese dedi istanbulda tansel k. Emre b. Ve celalettin p.  Ve Ankara da  Kaan aydosa Randevu aldım  sırasıyla gitcem onlardan da fikir alıcam sen neler yaptın ilaçla ya da bitkisel tedavi ile çıkış oldu mu hangi doktora gittin tese olmadan çıkış oldu mu bana yardımcı olur musun 
Ara
(13-01-2020, Saat: 10:28)Apo123 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [quote pid='134' dateline='1528141826']
Merhaba cenk01 bende seninle aynı durumdayım hormonlar normal ulturason sonuçları normal testis boyutları fiziki muyane normal sperm çıkışı yok sayı 0  öğreneli 2 ay oldu  3 farklı doktora gittim üçü de m Tese dedi istanbulda tansel k. Emre b. Ve celalettin p.  Ve Ankara da  Kaan aydosa Randevu aldım  sırasıyla gitcem onlardan da fikir alıcam sen neler yaptın ilaçla ya da bitkisel tedavi ile çıkış oldu mu hangi doktora gittin tese olmadan çıkış oldu mu bana yardımcı olur musun 

[/quote]
Tese olmayın hocam. Şansınızı azaltmayın. Tedaviyle sperm cıkışı oluyor (Allah'ın izniyle) genetikte ciddi bir problem yoksa. Testis boyutlarının da normal olması avantaj. Mesaj yazdığınız arkadaş yaklaşık bir yıldır siteye girmemiş. Cevap vermesi zor gibi. Ondan ben cevapladım. Hormon degerlerinizi paylaşırsaniz bakarız.
instagram: @azospermihastalari 
Ara
(13-01-2020, Saat: 17:57)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13-01-2020, Saat: 10:28)Apo123 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [quote pid='134' dateline='1528141826']
Tese olmayın hocam. Şansınızı azaltmayın. Tedaviyle sperm cıkışı oluyor (Allah'ın izniyle) genetikte ciddi bir problem yoksa. Testis boyutlarının da normal olması avantaj. Mesaj yazdığınız arkadaş yaklaşık bir yıldır siteye girmemiş. Cevap vermesi zor gibi. Ondan ben cevapladım. Hormon degerlerinizi paylaşırsaniz bakarız.
Merhaba umut Fsh :4,53 lh:2.83 testesteron:.3.63 total testesteron:358 prolaktin:10.92   genetik sonuçlarını bekliyoruz daha çıkmadı pelvik ve  skoratol ulturasonda normal sorun yok dopler çekmedi gittiğimiz doktorlar rkorkum şu ki sebepsiz olması ve tedavisinin olmaması her şey normal ama sperm testinde sayı 0 normal sperm testinde meni  hacmi vizikote ph lokosit hepsi istenen Aralıklar da yardımin teşekkür ederim 
[/quote]
Ara
(13-01-2020, Saat: 20:12)Apo123 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba umut Fsh :4,53 lh:2.83 testesteron:.3.63 total testesteron:358 prolaktin:10.92   genetik sonuçlarını bekliyoruz daha çıkmadı pelvik ve  skoratol ulturasonda normal sorun yok dopler çekmedi gittiğimiz doktorlar rkorkum şu ki sebepsiz olması ve tedavisinin olmaması her şey normal ama sperm testinde sayı 0 normal sperm testinde meni  hacmi vizikote ph lokosit hepsi istenen Aralıklar da yardımin teşekkür ederim 
Fsh biraz düşük kalmış. Testesteron da düşük. Prolaktin yüksek. Tedaviyle düzeliyor bunlar çok sıkıntı değil. Değerlerin normal aralıklarla olması umut verici. Muhtemelen inhibin b de yüksek çıkar. Yani inşallah öyle olur. Genetikte de ciddi bir problem yoksa fazla uzun sürmeden sonuç alırsınız inş. Ama tese olursanız işler değişir, zorlaşır.
Ara
Herkese merhabalar;
  Kaan Aydos ile tedaviye yaklaşık 1.5 ay önce başladık. promenk ve klomen kullanmamı söyledi sadece. ygen laboratuvarında sperm testi yaptırdım. randevu günü geldiğinde  bir ay daha ilaçları kullanmaya devam etmemi ve bir ay sonra istediği testleri tekrar yaptırmamı söyleyip randevu sistemini kapttı. hiçbirşey sormamıza fırsat vermedi tatmin edecek bir açıklamadada bulunmadı. genetik bir gelişim bozukluğu olduğu için spermatidlerin sayısını artıramıyacağımızı mevcut olanların kalitesini artırıp tese ile tüp bebek deneyeceğimizi söyledi. 
  tecrübeli arkadaşlardan konu ile ilgili yorum ve tavsiye bekliyorum. Teşekkürler.

İlk öğrendiğimde üniversite hastanesinde genetik testlerinin hepsini yaptırdım. y delesyon bulunmadığını kalıtsal bir sorun olmadığını söylemişlerdi. Kaan hocanın bahsettiği genetik sorun acaba sadece spermde mı gerçekleşiyor?
bir kere tese yaptırmıştım ve sonuç alamamıştık yaklaşık bir yıl oluyor tedavi olmadan direk tese denemişlerdi.
Ara
(18-01-2020, Saat: 09:56)121103 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese merhabalar;
  Kaan Aydos ile tedaviye yaklaşık 1.5 ay önce başladık. promenk ve klomen kullanmamı söyledi sadece. ygen laboratuvarında sperm testi yaptırdım. randevu günü geldiğinde  bir ay daha ilaçları kullanmaya devam etmemi ve bir ay sonra istediği testleri tekrar yaptırmamı söyleyip randevu sistemini kapttı. hiçbirşey sormamıza fırsat vermedi tatmin edecek bir açıklamadada bulunmadı. genetik bir gelişim bozukluğu olduğu için spermatidlerin sayısını artıramıyacağımızı mevcut olanların kalitesini artırıp tese ile tüp bebek deneyeceğimizi söyledi. 
  tecrübeli arkadaşlardan konu ile ilgili yorum ve tavsiye bekliyorum. Teşekkürler.

İlk öğrendiğimde üniversite hastanesinde genetik testlerinin hepsini yaptırdım. y delesyon bulunmadığını kalıtsal bir sorun olmadığını söylemişlerdi. Kaan hocanın bahsettiği genetik sorun acaba sadece spermde mı gerçekleşiyor?
bir kere tese yaptırmıştım ve sonuç alamamıştık yaklaşık bir yıl oluyor tedavi olmadan direk tese denemişlerdi.
Y delesyon, kromozom analizi, kistik fibroz ve FMF testlerini yaptirdiysaniz; sonuçlarda da sıkıntı yoksa genetik problem yok demektir. 
Kaldı ki genetik problemi olan arkadaşlar bile en kötü elonge 3-4 seviyelerine geldi tedaviyle. Kimisinde sperm cıkışı dahi oluyor. Yani spermatid sayısı artmaz gibi birseye ben inanmıyorum. 
Ama şunu çok iyi biliyorum. Tese olursanız daha sonra tedavi olmak istediğinizde şansınızı azaltmış olursunuz. En iyi ihtimalle sperm çıksa bile hareket problemi oluyor genelde tese olanlarda. Yani immotil cıkışı oluyor. 
Biz klomen yerine hcg tedavisi (ovitrelle) alıyoruz.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  CELALETTİN PERU’DA TEDAVİ OLANLAR SABIRIZAZİM 646 337,703 Dün, Saat: 11:14
Son Yorum: Umut
  TANSEL KAPLANCAN’DA TEDAVİ OLANLAR SABIRIZAZİM 17 15,090 05-01-2020, Saat: 23:23
Son Yorum: umutisigim
  AHMET HAKAN HALİLOĞLU’NDA TEDAVİ OLANLAR SABIRIZAZİM 15 13,262 03-06-2019, Saat: 19:58
Son Yorum: Svdacan
  EMRE BAKIRCIOĞLU’NDA TEDAVİ OLANLAR BURADA TOPLANALIM SABIRIZAZİM 20 11,456 15-04-2019, Saat: 22:32
Son Yorum: Gökyüzü
  CENTRUM TÜP BEBEK MERKEZİ’NDE TEDAVİ OLANLAR SABIRIZAZİM 6 5,790 19-02-2019, Saat: 00:04
Son Yorum: Umut

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi