Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AZOSPERMİ DE TEDAVİYE NERDEN BAŞLAYABİLİRİM
(13-09-2018, Saat: 00:02)SABIRIZAZİM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Olabilirsin hocam.

Sana özelden numaramı atacağım Whatsapp tan sonuçları gönder baklım beraber

Bende Celalettin peru hastasıyım 2 yılıa yakındır tedavş görüyorum 
Spremde canlı sonuç aldık şükür ama Volim düşüklüğü oluyor onu çözemiyor 

Bilgi akışı için WhatsApp numaranızı 

053110120**

Ek Dosyalar Ekran Görüntüleri

Ara
(05-01-2019, Saat: 23:26)t.fatihtas@gmail.com Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13-09-2018, Saat: 00:02)SABIRIZAZİM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Olabilirsin hocam.

Sana özelden numaramı atacağım Whatsapp tan sonuçları gönder baklım beraber

Bende Celalettin peru hastasıyım 2 yılıa yakındır tedavş görüyorum 
Spremde canlı sonuç aldık şükür ama Volim düşüklüğü oluyor onu çözemiyor 

Bilgi akışı için WhatsApp numaranızı 

0531101****

Numaranizi ozelden paylasmaniz sizin acinizdan daha iyi olurdu. Sizi watsap grubuna alalim. Sonuclariniz masallah cok guzel
instagram: @azospermihastalari 
Ara
(12-09-2018, Saat: 13:14)Merhaba benim de size sorum olacak sayfayı o kadar incelemeye çalıştım ama  detay göremedim biz üç test yaptırdık ikisinde bir motil iki immotil test  sonucumuz var son da ise rastlanmadı diye yazıyor henüz bi doktora gittik klonun başladı ondan sonra yaptığımız testte 0 çıkmıştı celalettin beye gitmeyi düşünüyoruz ama bir iki Çıkış varsa veya yoksa gelişmeler nasıl olmalıdır OSABIRIZAZİM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kul arkadaşımız özetlemiş güzelce. 

Yalnız değilsin kader ortakları buradayız ve destek olmak için buradayız.

Ben 3 sene önce başladığımda bu kadar umutlu değildim kimse de yoktu etrafımda. Şimdi doğru tercih yaparsan inş kısa sürede başarıya ulaşacaksın.

Tüm aklına takılanlar sitede var ve bulamazsan sorabilirsin buradan
Ara
(12-09-2018, Saat: 12:44)kul Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(12-09-2018, Saat: 08:58)ilhan72 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: MERHABA 1 YILLLIK EVLİYİM YAŞ 27 AZOSPERMİ OLDUĞUMU 2 AY ÖNCE ÖĞRENDİM 6 GÜN ARAYLA İKİ FARKLI HASTANE DE DEĞERLER 0 ÇIKTI.DOKTOR VARİKOSEL DEDİ AMELİYAT ETSEK %10 ŞANS VERDİ.
DEĞERLER

HORMON  891 REFARANS 240-950

RIA  20,16   REFARANS 8,69-54,69

SPERMİOGRAM .AZOSPERMİ

FSH 7,98

LH 7.32
PROLAKTİN 12,3

tabiki ameliyat olmadan bıçak altına yatmadan başlayacaksın tedaviye dostum.sakın olan tese falan diyenlere aldırış etme .ameliyatı asla kabul etme. 

ilk yapman gereken detaylı sperm testi yaptırman. nerde yaşıyorsun bilmiyoruz ama ankara ve istanbulda detaylı sperm testi yapan 2 yer var. bu testler neticesinde az çok durumun belli olur. daha çok detay istersen aklına takılanı burdan sorabilirsin. ayrıca sitede açılan konuları iyice okumanı tavsiye ederim. okuduktan sonra zaten aklında soru işareti kalmaz
Hocam Ankara Ve İstanbul da detaylı sperm testi yapab 2 yer var dediniz neresi buralar. Benim bildigim istanbul da andromed var sadece biliyorum.
Ara
ARKADAŞLAR ANKARADA DETEYLI SPERM TESTİ NEREDE YAPILIYOR BİLGİSİ OLAN VARMI
Ara
Ankara'da detayli bakan yani sperm oncu hucrelerini ve bunlarin caplarini, germ hucre sayisi gibi bilgileri de raporlayan bir yer yok diye biliyorum. Varsa da haberimiz yok.

(19-06-2019, Saat: 14:53)Başkan76 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam Ankara Ve İstanbul da detaylı sperm testi yapab 2 yer var dediniz neresi buralar. Benim bildigim istanbul da andromed var sadece biliyorum.
Arkadasin kastettigi yerler Istanbulda Andromed, Ankarada Centrum Tup Bebek Merkezi olmali. Ama Centrum'daki test tam manasiyla detayli degil. Sadece en olgun hucre raporlaniyor. Bu baglamda bircok tup bebek merkezindeki raporlama sistemine gore daha iyi. Yani sadece sperm yok yazilmiyor, sperme en yakin hucre belirtiliyor.
ORNEK RAPORLAR: 
JVpvjq.png
Andromed Laboratuvari (Istanbul)

9YVOOQ.png
Centrum Tup Bebek Merkezi (Ankara)
Ara
(20-06-2019, Saat: 11:29)HUmut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ankara'da detayli bakan yani sperm oncu hucrelerini ve bunlarin caplarini, germ hucre sayisi gibi bilgileri de raporlayan bir yer yok diye biliyorum. Varsa da haberimiz yok.

(19-06-2019, Saat: 14:53)Başkan76 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam Ankara Ve İstanbul da detaylı sperm testi yapab 2 yer var dediniz neresi buralar. Benim bildigim istanbul da andromed var sadece biliyorum.
Arkadasin kastettigi yerler Istanbulda Andromed, Ankarada Centrum Tup Bebek Merkezi olmali. Ama Centrum'daki test tam manasiyla detayli degil. Sadece en olgun hucre raporlaniyor. Bu baglamda bircok tup bebek merkezindeki raporlama sistemine gore daha iyi. Yani sadece sperm yok yazilmiyor, sperme en yakin hucre belirtiliyor.
ORNEK RAPORLAR: 
JVpvjq.png
Andromed Laboratuvari (Istanbul)

9YVOOQ.png
Centrum Tup Bebek Merkezi (Ankara)
Hocam benim anlamadıgım bir nokta var. Türkiye de sadece 1 yer detaylı sperm testine bakıyor oda istanbul daki andromed. peki ordan bakılan cihaz yada bakan kişi başka şehirler de neden yok. diğer androloji lab. bunu düşünemiyormu. insanın aklına başka şeyler geliyor. Ben uroloji doktoruna andromed lab. sonucunu gösterdiğim de inanmadı. böyle birşey yok dedi. m.tese den alınan parca da spermatıd yada spermotosit in varlıgı anlaşışır dedi. siz tecrübeli arkadaşlar hakkın da yorum yapan olursa sevinirim.
Ara
Merhaba,

Öncelikle herkese Rabbim kısa zamanda evlat sahibi eder inşallah. Yaklaşık 10 aydır eşimle çocuk düşünüyoruz. 6. aydan sonra eşim doktora gitti ve sorun  çıkmadı herşey olması gerektiği gibi çıktı çok şükür. Bende biraz ağırdan alarak geçtiğimiz hafta doktora gittim. Devlet hastanesinde Üroloji doktoruna gittim oda benden; idrar, horman, kan, spermogram ve ultrason testi istedi.

Ultrason testi haricindekiler sonuçlanınca tekrar doktora gittim Spermogram testi 0 çıktı hormon değerleri de aşağıdaki gibi ve doktor  bana Zeynep Kamil'e gitmemi çocuk sahibi olmanın Tüp Bebek ile olabileceğini söyledi ama öncesinde tekrar spermogram testi yap dedi. Araştırmacı biri olduğum için hep farklı bir doktordan bilgi almak hemde testi farklı bir hastanede yapmak için özel hastaneye gittim. Test sonucu değişmedi.

Gittiğim doktor TESE işlemi yapılabileceği ama öncesinde istersen iğne ve ilaç tedavisi yapalım sonuç değişmezse cerrahi operasyon yaparız. Reçeteye yazdığı ilaç vücut sporlarıyla uğraşanların aldığı takviye ürünü olan Argi-Men Plus iğne olarakta Nebldo 250mg yazdı 3ay ilacı kullanmamı önerdi. İçime sinmediği için almadım. Hastaneden çıkar çıkmaz Zeynel Kamil hastanesinden dün için randevu aldım.

Zeynep Kamil'deki doktor çok ilgili değildi TESA yapılması gerekli gibi duruyor bence sen Çapa'ya git orda Ateş Kadıoğlu ve ekibi daha detaylı inceleme yapar dedi. Mikro Tese yapmaya kendisinin vakti olmadığı TESA yapabileceğini söyledi. Bu operasyonları yaparsam evde istihrahat etmen gerekir mi dedim 7-10 gün rapor verirmiş sorma sebebim ameliyat sonrası durumu öğrenmek içindi o olayı  acaba doktor rapor verirmiye bağladı bakış açısı gerçekten benden çok uzak olduğunu anladım.

Pazartesi günü Çapa'ya gideceğim. Sizce süreci nasıl ilerletmeliyim? Çapa aşağıdaki değerlere göre beklentilerimi karşılayabilir mi TESE ya da TESA der ise yapmalı mıyım?

Tecrübelerinizi paylaşırsanız mutlu olurum gelişmeler oldukça bende burada öğrendiklerimi tecrübelerimi paylaşıyor olacağım. Teşekkürler
Test Sonuçları;
FSH 14,75
LÜTEİNLEŞTİREN HORMON (LH) 10,02
PROLAKTİN 28,13
Serbest T3 3,24
TOTAL TESTESTERON 2,69
TSH 1,6035

Ultrason: Testis boyutları hafifçe normalin altında.
Ara
Merhaba bizde 29 nisanda eşimin azospermi olduğunu öğrendik.O an ne yapacağımızı bilemedik hemen çapaya gittik kan testi yaptılar.çok zorda olsa ateş kadıoğlu için görüşme ayarladık.Keşke elimde olsa o günü hafızamdan silebilsem.Hayatımda gördüğüm en soğuk en ruhsuz insandı.Yüzümüze bile bakmadan sonuçlara göz ucuyla baktı.eşimden parça alacaklarmış sonuca göre tese yapacakmış.defalarca sordum hocam ilaç tedavisi yada bu süreçte kullanabileceği bir vitamin var mı diye.gerek yok zaman kaybı dedi.Genetik sonucunuz çıksın gelin eşin ameliyat olur sperm bulursak hamile kalırsın.bulamazsak yapacak bişe yok dedi kapattı dosyayı.odadan çıktığımızda eşim ağlıyordu.
Ben çok iyi araştırmıştım o doktorun söylediği bir kelime bile beni etkilemedi.İnsanları et parçası olarak görüyorlar.
size tavsiyem celalettin peruya gidin.Hem çok ilgili hem çok bilgili bi insan.Adam gibi adam.duygularını yitirmemiş bu işi para için yapmayan insanlara yardımcı olmak için her dakika kendi telefonundan bile ulaşabileceğiniz biri.İnstagram hesabı var celalettin peru yazın ne hastalar var sonuçlar alan.Biz yeni başladık eminim 3 ay sonra iyi bir gelişme göreceğiz.
Ara
(20-06-2019, Saat: 12:56)Başkan76 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam benim anlamadıgım bir nokta var. Türkiye de sadece 1 yer detaylı sperm testine bakıyor oda istanbul daki andromed. peki ordan bakılan cihaz yada bakan kişi başka şehirler de neden yok. diğer androloji lab. bunu düşünemiyormu. insanın aklına başka şeyler geliyor. Ben uroloji doktoruna andromed lab. sonucunu gösterdiğim de inanmadı. böyle birşey yok dedi. m.tese den alınan parca da spermatıd yada spermotosit in varlıgı anlaşışır dedi. siz tecrübeli arkadaşlar hakkın da yorum yapan olursa sevinirim.
Sperm oncu hucrelerini raporlamanin faydasiz bir islem oldugunu dusunuyor olabilirler. Ekstra bir ugras gerektiriyor cunku. Diger yerler bu hucreleri raporlasa da bir yol haritalari yok bence. O yuzden sadece sperm var mi yok mu ona odaklaniyorlar. Tabi bu benim yorumum. Kesin bir tespitim yok.
Ama internette sperm testinin yapilisiyla ilgili bazi arastirmalar yaparsaniz, bu hucrelerin semende varoldugunu gorursunuz. Basit bir google aramasiyla bile gorsellerde cikar. Spermatid yoksa o fotograflarda yer alan yuvarlak veya kuyrugu cikmaya baslamis (hafifce uzamis) o hucreler ne peki?

Bir diger husus, biz bu testin dogruluguna inaniyoruz. Su an site yoneticilerinden esi hamile arkadasimiz var. Adim adim onun test sonuclarini biz de takip ettik, nasil gelisme kaydettigini gorduk. Test sonuclari hikayeden (!) olsa, boyle bir sonuc ortaya cikar miydi? Demek ki gercekten hastanin gelisim duzeyini yansitiyor.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Lightbulb Azospermi Hastalığı Hakkında Konferans 4 ACİLSERVİS 0 913 06-05-2019, Saat: 11:22
Son Yorum: ACİLSERVİS
  Azospermi direk mikro tese hiçbir şey yapmadan doğrunun? Emvertunca 3 1,586 16-03-2019, Saat: 00:41
Son Yorum: SABIRIZAZİM
  Celalettin ve Semra hocalarımız ile Azospermi Hakkında Konferans ACİLSERVİS 2 1,822 29-01-2019, Saat: 22:58
Son Yorum: ier
  Azospermi Hastalığı İle ilgili Soru - Cevap (Bölüm 2) ACİLSERVİS 2 1,923 30-11-2018, Saat: 23:06
Son Yorum: Gökyüzü
  Azospermi Hastalığı İle ilgili Soru - Cevap (Bölüm 1) ACİLSERVİS 1 2,233 23-11-2018, Saat: 12:19
Son Yorum: Umut

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi