Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AZOSPERMİ DE TEDAVİYE NERDEN BAŞLAYABİLİRİM
Merhaba 28yasinda 3yillik evliyim bir ay önce yaptirdigim spermiogram testinde azospermia olduğumu öğrendim 2.testte aynı sonucu verdi devlet hastanesindeki doktor ateş kadioglunu önerdi  sadece ön ultrason istedi ve değerler normal çıktı hormon değerleridr normal seviyede dedi assagida paylaşıyorum tıkanıklık olup olmadığını nasıl öğrenebilirim 
Testesteron
Sonuç 8.52
Sonuç Birimi
Referans Değeri 2,40 - 8,71

Prolaktin
Sonuç 10.19
Sonuç Birimi
Referans Değeri 3,46 - 19,40

Lüteinleştiren hormon (LH)
Sonuç 4.25
FSH
Sonuç 3.22
Sonuç Birimi
Referans Değeri 0,95 - 11,95

Estradiol
Sonuç 25
Sonuç Birimi
Referans Değeri 11 - 44
Ara
(17-11-2020, Saat: 21:21)Aequitas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba 28yasinda 3yillik evliyim bir ay önce yaptirdigim spermiogram testinde azospermia olduğumu öğrendim 2.testte aynı sonucu verdi devlet hastanesindeki doktor ateş kadioglunu önerdi  sadece ön ultrason istedi ve değerler normal çıktı hormon değerleridr normal seviyede dedi assagida paylaşıyorum tıkanıklık olup olmadığını nasıl öğrenebilirim 
Testesteron
Sonuç 8.52
Sonuç Birimi
Referans Değeri 2,40 - 8,71

Prolaktin
Sonuç 10.19
Sonuç Birimi
Referans Değeri 3,46 - 19,40

Lüteinleştiren hormon (LH)
Sonuç 4.25
FSH
Sonuç 3.22
Sonuç Birimi
Referans Değeri 0,95 - 11,95

Estradiol
Sonuç 25
Sonuç Birimi
Referans Değeri 11 - 44
Sikinti hormonal gorunuyor. Izole FSH eksikligi denilen durum oluyor galiba bu. Testesteron da iyi. Dogru tedaviyle sperm çıkışı yuksek ihtimal. 
Ultrasonda tikaniklik tespit edilmediyse, sperm testinde de bu yönde parametreler yoksa tikaniklik oldugunu soylemek zor. 
Herkese dediğim gibi detayli spermiyogram yaptirin. O daha gercekci olur. Yine yapabilirseniz inhibin b yi olcturun ve tese olmakta aceleci olmayin.
instagram: @azospermihastalari 
Ara
Sperm kanalları tıkalı olabilir makattan ultrasonla bakılması lazım dedi birde bununla ilgili bilginiz varmı acaba
Ara
(18-11-2020, Saat: 19:55)Aequitas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sperm kanalları tıkalı olabilir makattan ultrasonla bakılması lazım dedi birde bununla ilgili bilginiz varmı acaba
On ve arka doppler aslinda herkesin yaptirmasinda fayda var. Arkadan bakilan prostat icin bildiğim kadarıyla.
Ara
Umut bey şuan Kocaeli ünv hastanesinde bir profa muayne oldum ve tek çare nin tese olduğunu hapla ilaçla zaman ve para kaybetmemi pandemiden sonra kendisi operasyonu yapabileceğini söyledi
Ara
(29-10-2020, Saat: 22:40)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29-10-2020, Saat: 19:47)mustafa19 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar 
1,5 yıllık evliyim yaklaşık 1 yıl önce çocuk yapmaya karar verdik olmayınca eşim doktora göründü 6 ay önce sorun olmadığını denemeye devam etmemizi söyledi yine olmayınca beraber gitmeye karar verdik ama doktora gitmeden önce sperm testi yaptırdım geçen hafta sonuçları görünce şoke oldum sonuç bölümünde spermazoit hücreye rastlanmadı diyor şimdi ne yapacağımı bilmiyorum hangi doktora gideceğime karar veremedim istanbul da yaşıyorum lab. sonuçları hakkında ve hangi doktoru tavsiye edersiniz yardımlarınızı bekliyorum
Oncelikle FSH, LH, prolaktin, estradiol, total testosteron hormonlarina baktırın. 
Detayli spermiyogram yaptirin.

Merhaba tüm testlerim yeni tamamlandı henüz doktordan randevu alamadım mesai başlayınca alacağım yaptırdığım testleri yükledim sonuçlara göre sizlerden yorumlarınızı almak isterim. Teşekkürler

Ek Dosyalar Ekran Görüntüleri

Ara
(21-11-2020, Saat: 00:26)mustafa19 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(29-10-2020, Saat: 22:40)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oncelikle FSH, LH, prolaktin, estradiol, total testosteron hormonlarina baktırın. 
Detayli spermiyogram yaptirin.

Merhaba tüm testlerim yeni tamamlandı henüz doktordan randevu alamadım mesai başlayınca alacağım yaptırdığım testleri yükledim sonuçlara göre sizlerden yorumlarınızı almak isterim. Teşekkürler
Prolaktin yuksek cikmis. Testesteron dusuk. Inhibin b de bayağı yuksek yani iyi. Testis boyutlarini tam anlayamadim ama normal boyuttaysa bence doğru tedaviyle sperm cikma olasılığı yuksek sizde. Ama su durumda tese de olsaniz birsey cikmayabilir çünkü detayli spermiyogramda sadece round spermatidler var. Ya da tesede sperm bulunsa bile kalite problemi cok yuksek ihtimal. Bu yüzden once tedavi her zaman.
Ara
(21-11-2020, Saat: 00:54)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(21-11-2020, Saat: 00:26)mustafa19 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba tüm testlerim yeni tamamlandı henüz doktordan randevu alamadım mesai başlayınca alacağım yaptırdığım testleri yükledim sonuçlara göre sizlerden yorumlarınızı almak isterim. Teşekkürler
Prolaktin yuksek cikmis. Testesteron dusuk. Inhibin b de bayağı yuksek yani iyi. Testis boyutlarini tam anlayamadim ama normal boyuttaysa bence doğru tedaviyle sperm cikma olasılığı yuksek sizde. Ama su durumda tese de olsaniz birsey cikmayabilir çünkü detayli spermiyogramda sadece round spermatidler var. Ya da tesede sperm bulunsa bile kalite problemi cok yuksek ihtimal. Bu yüzden once tedavi her zaman.
hocam kesinlikle tedaviden yanayım tüm yolları tüketene kadar tese olmak istemiyorum hayırlısı..
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Lightbulb Azospermi Hakkında Uzm. Dr. Celalettin Peru ile Soru Cevap (Nisan 2020) ACİLSERVİS 1 2,239 07-05-2020, Saat: 00:53
Son Yorum: Umut
Lightbulb Azospermi Hastalığı Hakkında Konferans 4 ACİLSERVİS 0 2,204 06-05-2019, Saat: 11:22
Son Yorum: ACİLSERVİS
  Azospermi direk mikro tese hiçbir şey yapmadan doğrunun? Emvertunca 3 3,854 16-03-2019, Saat: 00:41
Son Yorum: SABIRIZAZİM
  Celalettin ve Semra hocalarımız ile Azospermi Hakkında Konferans ACİLSERVİS 2 3,782 29-01-2019, Saat: 22:58
Son Yorum: ier
  Azospermi Hastalığı İle ilgili Soru - Cevap (Bölüm 2) ACİLSERVİS 2 3,696 30-11-2018, Saat: 23:06
Son Yorum: Gökyüzü

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi