Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Torsiyon ve Azospermi
Herkese merhabalar; eşime geçtiğimiz hafta yapılan spermiogram analizi azospermi gösterdi. Kendisi küçükken hem inmemiş testis hem de torsiyon sebepli ameliyat olmuş, bir testisi bu sebeple yok. Kadın doğumcumun önerisi ile testi Genart da tekrarlatıp öyle, Ahmet Hakan Haliloğlu'na gitmeyi düşünüyoruz. bir de tahlilde volüm sınırda 2ml, ve aşırı viskozite çıktı, bu konuları daha önce yaşamış olan var mıdır? Tecrübelere dayanarak sizce nasıl bir yol izlenir?
Ara
(25-02-2021, Saat: 13:57)chopinetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese merhabalar; eşime geçtiğimiz hafta yapılan spermiogram analizi azospermi gösterdi. Kendisi küçükken hem inmemiş testis hem de torsiyon sebepli ameliyat olmuş, bir testisi bu sebeple yok. Kadın doğumcumun önerisi ile testi Genart da tekrarlatıp öyle, Ahmet Hakan Haliloğlu'na gitmeyi düşünüyoruz. bir de tahlilde volüm sınırda 2ml, ve aşırı viskozite çıktı, bu konuları daha önce yaşamış olan var mıdır? Tecrübelere dayanarak sizce nasıl bir yol izlenir?
Ben Celalettin Peru'ya gitmenizi oneririm. Gecenlerde yine boyle tek testisli bir hastanin dogal sperm cikis haberini paylasti testleriyle. 
Oteki türlü en fazla 8 hafta ilac tedavisi alip tese yapilacak. Benim videolardan ogrendigim o. Tesede de cok yuksek ihtimalle sperm cikmaz. Bu sefer rosi denenir. Onda da basari sansi cok düşük hucreler gelisme göstermedigi için. Bu yöntem bana mantikli gelmiyor. Eskiden uyguladığı tedavi daha iyiydi kendisinin. Ama su an hep soylenen en fazla 8 hafta ve TESE/ROSI. Zaten tek testis var, bence ince eleyip sık dokumak lazim. Yok yere testise hasar verilmesin.
instagram: @azospermihastalari 
Ara
(25-02-2021, Saat: 18:30)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(25-02-2021, Saat: 13:57)chopinetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkese merhabalar; eşime geçtiğimiz hafta yapılan spermiogram analizi azospermi gösterdi. Kendisi küçükken hem inmemiş testis hem de torsiyon sebepli ameliyat olmuş, bir testisi bu sebeple yok. Kadın doğumcumun önerisi ile testi Genart da tekrarlatıp öyle, Ahmet Hakan Haliloğlu'na gitmeyi düşünüyoruz. bir de tahlilde volüm sınırda 2ml, ve aşırı viskozite çıktı, bu konuları daha önce yaşamış olan var mıdır? Tecrübelere dayanarak sizce nasıl bir yol izlenir?
Ben Celalettin Peru'ya gitmenizi oneririm. Gecenlerde yine boyle tek testisli bir hastanin dogal sperm cikis haberini paylasti testleriyle. 
Oteki türlü en fazla 8 hafta ilac tedavisi alip tese yapilacak. Benim videolardan ogrendigim o. Tesede de cok yuksek ihtimalle sperm cikmaz. Bu sefer rosi denenir. Onda da basari sansi cok düşük hucreler gelisme göstermedigi için. Bu yöntem bana mantikli gelmiyor. Eskiden uyguladığı tedavi daha iyiydi kendisinin. Ama su an hep soylenen en fazla 8 hafta ve TESE/ROSI. Zaten tek testis var, bence ince eleyip sık dokumak lazim. Yok yere testise hasar verilmesin.
Açıkcası ben aşırı viskozite durumu ile ilgili yabancı kaynaklarda vezikülit tablosunu çok gördüm; bütün resmin dışında bir de bundan şüpheleniyorum. Peru’nun paylaşttıkları çok ilgi çekici ama nedense güvenemiyorum bir türlü. Genart’da mikrobiyogram da yaptırmayı düşünüyorum; en azından enfeksiyon var mı yok mu bir fikir olur diye. Ama dediğiniz gibi tek testis olması da çok düşündürücü; çok moralim bozuldu; ben hep kendimde bir sorun olacağını düşündüm ?
Ara
(25-02-2021, Saat: 18:54)chopinetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Açıkcası ben aşırı viskozite durumu ile ilgili yabancı kaynaklarda vezikülit tablosunu çok gördüm; bütün resmin dışında bir de bundan şüpheleniyorum. Peru’nun paylaşttıkları çok ilgi çekici ama nedense güvenemiyorum bir türlü. Genart’da mikrobiyogram da yaptırmayı düşünüyorum; en azından enfeksiyon var mı yok mu bir fikir olur diye. Ama dediğiniz gibi tek testis olması da çok düşündürücü; çok moralim bozuldu; ben hep kendimde bir sorun olacağını düşündüm ?
Bence FSH, LH, prolaktin, estradiol ve total testosteron hormonlarina da baktırın, detayli spermiyogram yaptırın. Iyi bir doppler de lazim. Inhibin B degerini olcturun. Bunlari yaptirmali bence her azospermi hastasi. 
Celalettin hocanin paylastiklari gerçek. Bunlarin bir kismi bizim telegram grubumuzda olan insanlar. Ne yazik ki bazıları adama surekli camur atiyor, başkalarının tetikçiligini yapiyor. Ama basta guvenmeyip sonradan pisman olarak ona giden de cok kisi gördük. Piyasada iyi diye bilinen bazı doktorlarin neler yaptıklarını da gorduk. Mahkemeyle filan ugrasiriz diye basimi agritmak istemiyorum.
instagram: @azospermihastalari 
Ara
Yarın Tam Kan, CRP, ALT, AST, FSH, LH, E2, Prolaktin,Total Testosteron ve İnhibin b için kan verecek eşim; ahmet beyden tahlil listesi rica ettik, kırmadı muayeneden önce yolladı. Doppler için muayeneyi bekleyin dedi, belki trus da isteyebilirmiş, hastayı görmeden yanlış yönlendirme olur dedi. Haftaya salı da A Life da detaylı spermiyogram yaptıracağız, acaba ardışık spermiyogram ne demek? Bizim durumumuzda yaptırmak gerekir mi?
Ahmet beye Tese görüşünü sordum, ameliyat bu hemen yapılsın diyemem dedi, önce her şeyi değerlendirmek, mümkünse sebebi netleştirmek gerek. Daha sonra Tese desek bile önce destek tedavi gerekli dedi, açıkcası biraz içim rahatladı.
Ara
(01-03-2021, Saat: 11:50)chopinetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yarın Tam Kan, CRP, ALT, AST, FSH, LH, E2, Prolaktin,Total Testosteron ve İnhibin b için kan verecek eşim; ahmet beyden tahlil listesi rica ettik, kırmadı muayeneden önce yolladı. Doppler için muayeneyi bekleyin dedi, belki trus da isteyebilirmiş, hastayı görmeden yanlış yönlendirme olur dedi. Haftaya salı da A Life da detaylı spermiyogram yaptıracağız, acaba ardışık spermiyogram ne demek? Bizim durumumuzda yaptırmak gerekir mi?
Ahmet beye Tese görüşünü sordum, ameliyat bu hemen yapılsın diyemem dedi, önce her şeyi değerlendirmek, mümkünse sebebi netleştirmek gerek. Daha sonra Tese desek bile önce destek tedavi gerekli dedi, açıkcası biraz içim rahatladı.

Ardisik sperm veriyorsunuz yarim saat bir saat sonra tekrar veriyorsunuz anladigim kadariyla cok onemli bende ilkinde hareketli yoktu ikincide hareketlide cikti genel olarak iki uc dort te kalite artiyormus ardisik testte. Degerler cok afaki olmayan arkadaslarda detaylida genel olarak cikiyor doktorlar detayliya yonlendirmedigi icin detaylida cikacak adama tese yapip bulunca ovunuyorlar biz bile detayliya gitmeseydik tese olacaktik celalettin hoca bu konuda iyi ilk istedigi asgari testlerde bile detayli var diger doktorlarin yuzde 99 unun  gercekten para disinda hicbirsey UMRUNDA DEGİL bunu celalettin hocanin hastasi olmadigim halde soyluyorum
Ara
İlk öğrendiğimizde K.A isimli doktorun ismini çok gördük biz, ama benim kendi kadın doğumcum asla dedi, hadi maddiyatı geçtim hemen ameliyat diyecek size, yazık diyerek vazgeçirdi. Ahmet hoca ile görüşeceğiz, bakalım nasıl hissettirecek duruma göre karar vereceğiz. Celalettin hocanın da TESE için önerdiği cerrahlardan kendisi sanırım; paylaşılan hastalarda hep görüyorum ismini. Ahmet bey ardışık örnek ile ilgili, semra hanımla konuşalım, embriyolog bu konuda daha iyi yönlendirir dedi ve tek testis olması illa ki sperm üretimi kötü demek değil dedi. Haftaya salı ardışık örnek vereceğiz, ben gelişmeleri yazacağım buraya. Kendimden biliyorum ki insan şimdi ne olacak diye düşünerek yoruluyor, belirsizlik çok daha fazla üzüyor.
Ara
(02-03-2021, Saat: 06:27)chopinetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk öğrendiğimizde K.A isimli doktorun ismini çok gördük biz, ama benim kendi kadın doğumcum asla dedi, hadi maddiyatı geçtim hemen ameliyat diyecek size, yazık diyerek vazgeçirdi. Ahmet hoca ile görüşeceğiz, bakalım nasıl hissettirecek duruma göre karar vereceğiz. Celalettin hocanın da TESE için önerdiği cerrahlardan kendisi sanırım; paylaşılan hastalarda hep görüyorum ismini. Ahmet bey ardışık örnek ile ilgili, semra hanımla konuşalım, embriyolog bu konuda daha iyi yönlendirir dedi ve tek testis olması illa ki sperm üretimi kötü demek değil dedi. Haftaya salı ardışık örnek vereceğiz, ben gelişmeleri yazacağım buraya. Kendimden biliyorum ki insan şimdi ne olacak diye düşünerek yoruluyor, belirsizlik çok daha fazla üzüyor.
Bahsettigin doktor bana detayli dememesine ragmen tedavinin basinda bu gruptaki tavsiyelerle kendim gittim isin komigi detaylida daha hic tadavi alamadan  cikti yinede tese yapalim dedi soylenecek cok sey var ama hersey soylenmiyor Allah vicdan sahibi insallarla karsilastirsin
Ara
(02-03-2021, Saat: 19:07)Cihan yıldız Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(02-03-2021, Saat: 06:27)chopinetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İlk öğrendiğimizde K.A isimli doktorun ismini çok gördük biz, ama benim kendi kadın doğumcum asla dedi, hadi maddiyatı geçtim hemen ameliyat diyecek size, yazık diyerek vazgeçirdi. Ahmet hoca ile görüşeceğiz, bakalım nasıl hissettirecek duruma göre karar vereceğiz. Celalettin hocanın da TESE için önerdiği cerrahlardan kendisi sanırım; paylaşılan hastalarda hep görüyorum ismini. Ahmet bey ardışık örnek ile ilgili, semra hanımla konuşalım, embriyolog bu konuda daha iyi yönlendirir dedi ve tek testis olması illa ki sperm üretimi kötü demek değil dedi. Haftaya salı ardışık örnek vereceğiz, ben gelişmeleri yazacağım buraya. Kendimden biliyorum ki insan şimdi ne olacak diye düşünerek yoruluyor, belirsizlik çok daha fazla üzüyor.
Bahsettigin doktor bana detayli dememesine ragmen tedavinin basinda bu gruptaki tavsiyelerle kendim gittim isin komigi detaylida daha hic tadavi alamadan  cikti yinede tese yapalim dedi soylenecek cok sey var ama hersey soylenmiyor Allah vicdan sahibi insallarla karsilastirsin

Kaan Aydos'dan bahsediyorsunuz sanırım...
Ara
Hormon sonuçlarımızı yorumlama şansınız olur mu?

https://imguh.com/image/TAogC
https://imguh.com/image/TAsae
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Photo Azospermi hastasıyım ve tese oldum tedavim devam ediyor. oyilmaz 8 4,330 Dün, Saat: 17:52
Son Yorum: aura
  Azospermi, Değerli yorumlarınıza ihtiyacım var. Kaptan55_SS 65 21,900 Dün, Saat: 00:01
Son Yorum: Kaptan55_SS
  Sebepsiz azospermi doğal yolla çıkış hikayem omer1985 9 3,800 15-05-2021, Saat: 01:16
Son Yorum: omer1985
  AZOSPERMİ Cihan yıldız 84 34,245 08-04-2021, Saat: 05:10
Son Yorum: Umut
  Azospermi 3 tese nasil yol cizmeliyim Emre 7 19,629 04-03-2021, Saat: 18:06
Son Yorum: Umut

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi