Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni tedavi
Merhaba. 28 Yaşında 2,5 yıllık evliyim. 1 yıllık doğal gebeliğe ulaşamayınca yaptırdığım sperm testinde 2-3 hareketli hareketsiz spermatozoa görüldü şeklinde yorumlanması üzerine ayrıntılı genetik taramalar, hormon testleri verdim. Genetik, hormon ve ultrason görüntülerinde herhangi bir sorunla karşılaşılmadı. 
Bunun üzerine multivitamin takviyesi sonrası 45 gün sonra yeniden yapılan spermiogramda ml de 100.000 sperm bulundu. Totalde 477.000. Hemen dondurduk ve tüp bebek tedavisine başladık. 
Aradan 1 ay kadar bir süre geçtikten sonra yumurta toplama günü verdiğim spermiogramda elle tutulur sayıda bir sperm bulunamayışı üzerine dondurulmuş olan spermler kullanılarak 7 embriyo elde edildi. 5. Güne kadar sadece 1 tanesi tam olgunluk (blast) gösterebildi ve bir sonraki transfer siklusunda transfer edildi. Sonuç olarak transfer günü eşimin ateşi çıktı (covit enfeksiyonu) ve transfer edilen embriyo tutmadı. Sonuç başarısız. 
3 ay sonra ben tekrar spermiogram yaptırdığımda hareketli hareketsiz birkaç sperm bulundu şeklinde not düşüldü sadece. Bunun üzerine yeni bir hekime giderek sperm üretimini ve kalitesini arttırmak adına aşağıdaki tedaviyi başlattı.
Klomen 50 hergün 1 tane
Merional 150iü haftada 2
Ovitrelle 250mcg haftada 1 
Besin takviyesi olarak da Peak hergün 2 tablet. 

3 ya da 5 ay kadar devam edeceğiz dedi. Muhtemelen tese ye gerek kalmadan yeterli sperm çıkacaktır dedi. 

Sizlere sorun şu buna benzer tedavi göreniniz oldu mu? Bu ilaçlarla nasıl bir fizyoloji bekleniyor. Teşekkürler.
Ara
(06-03-2021, Saat: 16:06)iwagumi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba. 28 Yaşında 2,5 yıllık evliyim. 1 yıllık doğal gebeliğe ulaşamayınca yaptırdığım sperm testinde 2-3 hareketli hareketsiz spermatozoa görüldü şeklinde yorumlanması üzerine ayrıntılı genetik taramalar, hormon testleri verdim. Genetik, hormon ve ultrason görüntülerinde herhangi bir sorunla karşılaşılmadı. 
Bunun üzerine multivitamin takviyesi sonrası 45 gün sonra yeniden yapılan spermiogramda ml de 100.000 sperm bulundu. Totalde 477.000. Hemen dondurduk ve tüp bebek tedavisine başladık. 
Aradan 1 ay kadar bir süre geçtikten sonra yumurta toplama günü verdiğim spermiogramda elle tutulur sayıda bir sperm bulunamayışı üzerine dondurulmuş olan spermler kullanılarak 7 embriyo elde edildi. 5. Güne kadar sadece 1 tanesi tam olgunluk (blast) gösterebildi ve bir sonraki transfer siklusunda transfer edildi. Sonuç olarak transfer günü eşimin ateşi çıktı (covit enfeksiyonu) ve transfer edilen embriyo tutmadı. Sonuç başarısız. 
3 ay sonra ben tekrar spermiogram yaptırdığımda hareketli hareketsiz birkaç sperm bulundu şeklinde not düşüldü sadece. Bunun üzerine yeni bir hekime giderek sperm üretimini ve kalitesini arttırmak adına aşağıdaki tedaviyi başlattı.
Klomen 50 hergün 1 tane
Merional 150iü haftada 2
Ovitrelle 250mcg haftada 1 
Besin takviyesi olarak da Peak hergün 2 tablet. 

3 ya da 5 ay kadar devam edeceğiz dedi. Muhtemelen tese ye gerek kalmadan yeterli sperm çıkacaktır dedi. 

Sizlere sorun şu buna benzer tedavi göreniniz oldu mu? Bu ilaçlarla nasıl bir fizyoloji bekleniyor. Teşekkürler.
Sizin muhtemelen sonradan olmus ya da hicbir zaman azospermi degildiniz. Cunku gerçek azospermi hastalarinda bu kadar sperm cikmaz. Siddetli OAT Sendromu olup yanlis bakilmis ihtimali de var baslangicta.
Ovitrelle, merional biz de aliyoruz ama dozajlari farkli. Uygulama zamanlari da oyle. Klomen almıyoruz hicbir sekilde. Peak denilen urune de baktim, piyasada buna benzer cok urun var. Biz dr.henri'nin ürünlerini kullaniyoruz, içerik olarak daha zengin. Pismis asa su katmaya gerek yok. Ben ilaclarin faydasi olacagini düşünüyorum. Tam düşündüğüm gibi olmasa da.... Ovitrelle'in olmasi etki edecektir sonuclara. Cikan spermler dondurulup kaliteli olanlarla (morfolojisi duzgun) islem yapilir. Embriyoya genetik test (ngs) sart.
instagram: @azospermihastalari 
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ardışık Sperm Analizinin yeni adlandırılması ve eskilerinin yeniye göre sınıflandırıl Taner Cakmak 1 523 09-05-2021, Saat: 22:19
Son Yorum: Umut
  Tedavi süreci Taner Cakmak 1 924 30-04-2021, Saat: 21:04
  Tedavi için önerilerinizi bekliyorum carter23 1 2,121 17-03-2020, Saat: 01:13
  Azosperm ve Tedavi Baslanmasi Ahmt1320 10 9,826 24-12-2019, Saat: 06:27
Son Yorum: Nazapo
  Mikrotese mi? MESA mı? Azospermi’de Yeni Bir Umut mu Doğuyor? SABIRIZAZİM 7 9,011 22-06-2019, Saat: 00:59
Son Yorum: Volkanerdem1988

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi