Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Azosipermi
Arkadaşlar 28 yaşındayım 2 yılllık evliyim ilk 1 yıl çoçuk istemedik sonradanda olmayınca eşimle hastaneye gittik onun bi sorunu çıkmayınca bide ben gideyim dedim 2020 temmuz ayında ilk yaptığım
Testte 3 tane siperm çıktı sonrakinde ise hiç çıkmadı
Sigarayı bıraktım beslenmeme biraz dikkat ettim hiç ilaç kullanmadım bir sonraki testi 02 .24.2021 tarihinde yaptım 7 hareketli 3 hareketsiz siperm çıkışı oldu  nasıl bir yol izlemeliyim
Ara
(10-03-2021, Saat: 22:01)Ahmet kaya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar 28 yaşındayım 2 yılllık evliyim ilk 1 yıl çoçuk istemedik sonradanda olmayınca eşimle hastaneye gittik onun bi sorunu çıkmayınca bide ben gideyim dedim 2020 temmuz ayında ilk yaptığım
Sigarayı bıraktım beslenmeme biraz dikkat ettim hiç ilaç kullanmadım bir sonraki testi 02 .24.2021 tarihinde yaptım 7 hareketli 3 hareketsiz siperm çıkışı oldu  nasıl bir yol izlemeliyim
Cok iyi yapmışsınız. Sizde sperm olduğu icin sonuclara yansimis hemen. Ben kisa da olsa bir tedavi alin derim. Sayi ve kaliteyi artırmak icin. Almayacaksaniz da kaliteli bir multivitamin alin, arı sütü vs alin. Saglikli beslenin. Sonra bir tup bebek merkezine gidip belirli araliklarla test verin. Cikanlar dondurulur, tup bebek yapilir. O asamalara gelince yine bazi tavsiyelerde bulunuruz. 
Ama benim gorusum once tedavi yonunde her zaman. Kendi cabanizla birseyler yapmaniz tedavi kadar etkili olmaz. Tedaviden kastim kapsamli bir tedavi tabi. Yoksa doktora gidip yine multivitamin verebilirler.
instagram: @azospermihastalari 
Ara
(11-03-2021, Saat: 00:40)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(10-03-2021, Saat: 22:01)Ahmet kaya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar 28 yaşındayım 2 yılllık evliyim ilk 1 yıl çoçuk istemedik sonradanda olmayınca eşimle hastaneye gittik onun bi sorunu çıkmayınca bide ben gideyim dedim 2020 temmuz ayında ilk yaptığım
Cok iyi yapmışsınız. Sizde sperm olduğu icin sonuclara yansimis hemen. Ben kisa da olsa bir tedavi alin derim. Sayi ve kaliteyi artırmak icin. Almayacaksaniz da kaliteli bir multivitamin alin, arı sütü vs alin. Saglikli beslenin. Sonra bir tup bebek merkezine gidip belirli araliklarla test verin. Cikanlar dondurulur, tup bebek yapilir. O asamalara gelince yine bazi tavsiyelerde bulunuruz. 
Ama benim gorusum once tedavi yonunde her zaman. Kendi cabanizla birseyler yapmaniz tedavi kadar etkili olmaz. Tedaviden kastim kapsamli bir tedavi tabi. Yoksa doktora gidip yine multivitamin verebilirler.

Buğün doktora gittim tekrardan sonuçlaŕı gösterdim PROMEN K  yı kullanmamı söyledi herhangi bir sorunun yok değerlerin hepsi normal dedi 3 ay kullan sonra test yaparız dedi
Ara
(11-03-2021, Saat: 20:01)Ahmet kaya Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(11-03-2021, Saat: 00:40)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cok iyi yapmışsınız. Sizde sperm olduğu icin sonuclara yansimis hemen. Ben kisa da olsa bir tedavi alin derim. Sayi ve kaliteyi artırmak icin. Almayacaksaniz da kaliteli bir multivitamin alin, arı sütü vs alin. Saglikli beslenin. Sonra bir tup bebek merkezine gidip belirli araliklarla test verin. Cikanlar dondurulur, tup bebek yapilir. O asamalara gelince yine bazi tavsiyelerde bulunuruz. 

Buğün doktora gittim tekrardan sonuçlaŕı gösterdim PROMEN K  yı kullanmamı söyledi herhangi bir sorunun yok değerlerin hepsi normal dedi 3 ay kullan sonra test yaparız dedi
Tahmin ettiğim gibi sadece multivitamin vermiş. Bunu doktorun yazmasina gerek yok, kendiniz de alabilirsiniz. Faydası olur inşallah bir miktar degerlerde.
Ara
(12-03-2021, Saat: 01:04)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(11-03-2021, Saat: 20:01)Ahmet kaya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Buğün doktora gittim tekrardan sonuçlaŕı gösterdim PROMEN K  yı kullanmamı söyledi herhangi bir sorunun yok değerlerin hepsi normal dedi 3 ay kullan sonra test yaparız dedi
Tahmin ettiğim gibi sadece multivitamin vermiş. Bunu doktorun yazmasina gerek yok, kendiniz de alabilirsiniz. Faydası olur inşallah bir miktar degerlerde.

Benim pek bilgim yok siz gurup üyeleri dah tecrübelisiniz  kesinlikle asitli içecek kahve  yumurta kızarması patates kızartması hormonlu tavuk gibi yiyecekleri kessinlikle tüketme dedi doktor hangi besinleri daha çok tüketmem gerekiyor hangi vitaminler bilgi verebilirmisiniz  arkadaşlar
Ara
(12-03-2021, Saat: 16:38)Ahmet kaya Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(12-03-2021, Saat: 01:04)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tahmin ettiğim gibi sadece multivitamin vermiş. Bunu doktorun yazmasina gerek yok, kendiniz de alabilirsiniz. Faydası olur inşallah bir miktar degerlerde.

Benim pek bilgim yok siz gurup üyeleri dah tecrübelisiniz  kesinlikle asitli içecek kahve  yumurta kızarması patates kızartması hormonlu tavuk gibi yiyecekleri kessinlikle tüketme dedi doktor hangi besinleri daha çok tüketmem gerekiyor hangi vitaminler bilgi verebilirmisiniz  arkadaşlar
Doktorunuz dogru soylemis. Sağlıklı besleneceksiniz. Sigara alkol vs yok. Hazir gida yok. Asiri sicak duş, dar kiyafet ve camasirlar yok. Şeker tuketimini azaltın. Asiri kilo varsa zayıflayin. Forumda cokca bilgi var bu sekilde. 
Multivitamin olarak doktorunuzun soyledigi markayi alabilirsiniz. O da iyidir. Biz dr henri optifert kullaniyoruz onun yerine. 
3 ay kullanin. Tekrar sperm testi verirsiniz. Sonuclarda pek degisme olmazsa o zaman daha kapsamli bir tedavi almaniz lazim. Cunku bu pek tedavi sayılmaz. Sadece vitamin takviyesi.
Ara
Sayılı da olsa sperm üretiminizin olması çok güzel. Sizinle aynı durumdayım. Ben multivitamin takviyesiyle sadece tıraşsa 477 bin ml de 100 bin e kadar çıkartabilmiştik. Tüp bebek tedavisi yaptık embriyo gelişti ama tutunma olmadı. Sonuç negatif. 
Bizim kusurlu davranışımız şu oldu; tüp bebek tedavisinden önce sperm sayı ve kalitesi için multivitamin haricinde bir tedavi vermediler; çünkü gittiğimiz ürolog androloji alanında uzman değildi. 
Sonrasında androloji alanında uzman bir doktora gittiğimizde kendisi de çok yanlış yapılmış sperm bulunan hastalarda mutlaka medikal tedavi uygulanması gerekir. Bu şekilde daha kaliteli olgun sperm gelişimini sağlamış oluruz diyip; 3 aylık iğne, hormon ve multivitamin tedavisi yazdı. Şu an bunu uyguluyorum. 1 hafta sonra tekrar spermiogram vereceğim sonuçları göreceğiz.  
Çok önemli olan bir konu da şu; spermler gerçekten kaliteli bir genetik merkezinde incelenip embriyo oluşturulmalı genetik olarak test edilmeden transfer edilmeli.
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Azosipermi Ahmet kaya 1 3,049 25-02-2021, Saat: 09:43
Son Yorum: Umut

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi