Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sperm test sonuçları ne yapmalıyım!?
[attachment=181]Arkadaşlar merhaba öncelikle böyle bir sitenin varlığı için tüm kurucularına teşekkür ederim. 

2 yıllık evliyim bir yıldır çocuk istiyorduk, olmayınca önce eşim sonra ben gerekli test yaptırdık eşimde sıkıntı yok ben ankara denge labratuvarında sperm testi yaptırınca hiç sperm bulunamamıştır yazısı görünce şok geçirdim tabi. 

Sonra araştırmalar azospermi miyim felan diyince cebecide Kaan Aydos hocaya rendevu aldım tekrar sperm testi yaptırdım cebecide ve sonuçta az da olsa sperm çıktı ama kadar kaliteli iyi mi kötü mü bilmiyorum. 

Hoca klomen verdi vitamin verdi kullan gel dedi birr ay sonra testlere yorum yapacak arkadaş var mı ne yapmalıyım şimdi yardımcı omursanız sevinirim. 
Durum böyleyken Celaleddin Hoca ya mı gittisem acaba!? 
Testleri paylaşıyorum
Ara
(26-03-2021, Saat: 11:34)Ceyhun4506 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar merhaba öncelikle böyle bir sitenin varlığı için tüm kurucularına teşekkür ederim. 

2 yıllık evliyim bir yıldır çocuk istiyorduk, olmayınca önce eşim sonra ben gerekli test yaptırdık eşimde sıkıntı yok ben ankara denge labratuvarında sperm testi yaptırınca hiç sperm bulunamamıştır yazısı görünce şok geçirdim tabi. 

Sonra araştırmalar azospermi miyim felan diyince cebecide Kaan Aydos hocaya rendevu aldım tekrar sperm testi yaptırdım cebecide ve sonuçta az da olsa sperm çıktı ama kadar kaliteli iyi mi kötü mü bilmiyorum. 

Hoca klomen verdi vitamin verdi kullan gel dedi birr ay sonra testlere yorum yapacak arkadaş var mı ne yapmalıyım şimdi yardımcı omursanız sevinirim. 
Testleri paylaşıyorum
Klomen sizin gibi spermi olanlarda etki edebilir. Ama her zaman HCG'nin daha etkili olduğunu düşünüyorum. Onunla birlikte verilse daha iyi sonuclar oluyor. Tabi bu spermi olanlar icin. Yoksa klomenin azospermide kullanilmasina karşıyım. En azindan baslar baslamaz verilmemeli. 
Sperm testiniz bana garip geldi. Sayi bu kadar azken hareketin yuzde yuz progresif olmasi bana cok saçma geldi. Ayrica morfoloji de yuzde 10 görünüyor. Ya sayi cok cok daha fazla olmali, ya da bu degerler daha kötü. Baska bir yerde tekrar test verin bence.
instagram: @azospermihastalari 
Ara
(27-03-2021, Saat: 01:08)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(26-03-2021, Saat: 11:34)Ceyhun4506 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar merhaba öncelikle böyle bir sitenin varlığı için tüm kurucularına teşekkür ederim. 

Testleri paylaşıyorum
Klomen sizin gibi spermi olanlarda etki edebilir. Ama her zaman HCG'nin daha etkili olduğunu düşünüyorum. Onunla birlikte verilse daha iyi sonuclar oluyor. Tabi bu spermi olanlar icin. Yoksa klomenin azospermide kullanilmasina karşıyım. En azindan baslar baslamaz verilmemeli. 
Sperm testiniz bana garip geldi. Sayi bu kadar azken hareketin yuzde yuz progresif olmasi bana cok saçma geldi. Ayrica morfoloji de yuzde 10 görünüyor. Ya sayi cok cok daha fazla olmali, ya da bu degerler daha kötü. Baska bir yerde tekrar test verin bence.
Ankara da detaylı sperm testi nerede yaptırabilirim peki ve diğer test için ne kadar beklemeliyim?  Cevabınız için teşeklür ederim
Ara
(27-03-2021, Saat: 07:39)Ceyhun4506 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(27-03-2021, Saat: 01:08)Umut Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Klomen sizin gibi spermi olanlarda etki edebilir. Ama her zaman HCG'nin daha etkili olduğunu düşünüyorum. Onunla birlikte verilse daha iyi sonuclar oluyor. Tabi bu spermi olanlar icin. Yoksa klomenin azospermide kullanilmasina karşıyım. En azindan baslar baslamaz verilmemeli. 
Ankara da detaylı sperm testi nerede yaptırabilirim peki ve diğer test için ne kadar beklemeliyim?  Cevabınız için teşeklür ederim
Son testten 3-5 gün sure gecmesi yeterli. Yani en az 3 gun en fazla 5 gun. Daha erken iyi olmadigi gibi, fazla beklemek de iyi olmayabilir. 
Ankarada iyi baktigi icin A life hastanesi tup bebek merkezinde verin derdim ama testlerde gördüğüm kadariyla morfolojiye bakmamislar. Azospermi icin sorun degil bu ama spermi olanlar icin problem. Ozellikle belirtirseniz olabilir belki sormaniz lazim. Ya da arastirip baska bir kurumda verirsiniz.
Hareket tipleri, morfoloji, lokosit sayisi, aglutinasyon vs bilgiler olsun testte.
instagram: @azospermihastalari 
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ardışık Sperm Analizinin yeni adlandırılması ve eskilerinin yeniye göre sınıflandırıl Taner Cakmak 1 342 09-05-2021, Saat: 22:19
Son Yorum: Umut
  İlaç ve gıda takviyeleri eklendikten sonra sperm evresinde değişiklik oluyor mu? Taner Cakmak 3 935 27-04-2021, Saat: 16:58
  Sperm ve hormon testi yorumlar mısınız? destrewer 7 5,391 20-02-2021, Saat: 11:25
  Detaylı sperm analizi yapan laborlar veya merkezler Taner Cakmak 2 2,811 24-01-2021, Saat: 14:12
  Azoperm Olup Tesede Sperm Bulunan Hastalar. dka07 4 3,333 11-12-2020, Saat: 23:50

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi