Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sebebi bilinemeyen azospermi
#11
İlhan72 ile görüşmüştük Whatsapp ta
Ara
Cevapla
#12
2015 yılında azospermı hastası olduğumu öğrendim. 1 .yıl boyunca sadece klomen verilerek tese oldum .Sonuç olumsuz. Patoloji sonucuma göre mutarasyon arresti varmış. Genetik teste bisey cıkmadı. Son 2 yıldır iğneler kullanıyorum. Hormon değerlerim sürekli değişiyor. Mutarasyon arresti hakkında bilgi verecek biri var mı? Yolun sonunda 2. tese var gibi. Artık birazda sıkıldım bu tedavi işinden maddi manevi yıprandım. Bir yol gösterecek biri varsa sevinirim.Doktorlar cocukken geçirdiğim ateşli hastalıktan kaynaklı olabileceği üzerine duruyor.
Ara
Cevapla
#13
(05-01-2020, Saat: 20:56)Scream Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2015 yılında azospermı hastası olduğumu öğrendim. 1 .yıl boyunca sadece klomen verilerek tese oldum .Sonuç olumsuz. Patoloji sonucuma göre mutarasyon arresti varmış. Genetik teste bisey cıkmadı. Son 2 yıldır iğneler kullanıyorum. Hormon değerlerim sürekli değişiyor. Mutarasyon arresti hakkında bilgi verecek biri var mı? Yolun sonunda 2. tese var gibi. Artık birazda sıkıldım bu tedavi işinden maddi manevi yıprandım. Bir yol gösterecek biri varsa sevinirim.Doktorlar cocukken geçirdiğim ateşli hastalıktan kaynaklı olabileceği üzerine duruyor.

Yaklaşık 3 senedir iğneler ilaçlar kullanıyorum. Bir kaç doktora gittim. Şuan Tansel hocayla devam ediyorum. Watsaptan yazışıyoruz kendisi ile. Son testlerim
 prolaktin: 29,26
fsh:10,72
lh:6,98
total testesteron:1,53
 Fsh ım bir ara 0.50 e inmişti. İdeal değerler ne olmalı? Değerlerim sürekli değişiyor. Her doktor farklı yorumlar yapıyor. Kime nasil inanacağız?Tansel hoca haftada bir ovitrella bir merional önerdi bir ay kullan dedi.
Mesajlarınızı tek seferde yazarsanız konu dagilmamis olur. Bütünlük olması için başka bir konu altına yazdığınız mesajı da buraya ekledim. 

Hormonlarının güncel hali bu ise ve ilaç almanıza rağmen değerler bu şekilde ise, size boş yere ilaç vermişler. Bu değerlerle kesinlikle tese filan da olmayın bence. 

Maturasyon arresti ifadesine çok takılmayın. Hucre belli bir aşamaya kadar olgunlaşıp duruyor demek. Johnson skor yazar orada. Ona kaç yazılmış? Bircok arkadaşta sertoly cell only (yani sperm uretimi namına hiçbir hucre yok, sadece sertoli hücreleri var) yazdılar ama tedaviyle sperm cıkışı oldu. 

Hastalık sebebi hakkında net birsey söylemek zor. Birçok şeyden olmuş olabilir. Ateşli hastalık da bir ihtimal. 

Bana kalırsa ikinci tesede acele etmeyin. En azından detayli spermiyogram testi yaptırıp altyapının durumuna baktırın. Elonge spermatidlerin son seviyeleri yoksa teseyi unutun bence şu an. Çünkü her tese kalıcı hasar bırakır testislerde. 

Mevcut testlerinizi paylaşırsanız bakariz. Tese öncesi hormon değerleri nasıldı? Hangi testler yaptırdığınız da yazın. Ozelden paylaşmak isterseniz instagramdan yazabilirsiniz (hesap: azospermihastalari)
instagram: @azospermihastalari 
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi