Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Azosperm - nasil bir yol
Merhaba arkadaslar. 
4 senelik evliyiz. Ilk 2 sene cocuk istememisdik. 3ncü sene denemeye basladik ve bir sene icinde sonuc alamayinca ikimizde doktorlarimiza göründük. Sorun bende cikti, 0 sperm. Zor zamanlardan gectik, sonunda kabullenip kader dedik. Tabiki elimizden geleni yapicaz, piskolojik olarak daha rahatiz sadece kendimizi toparladik. 
Ayrica biz almanyadayiz. Buradaki doktorlar neredeyse kasap gibi, hic insani olarak yaklasmiyorlar. Suna bakin buna bakin diye ben diyorum doktora.
Kisaca Hormon degerlerim:
FSH 15,21
Lh 8,50
Testo 2,85
Genetik: 46, XY

Genetik temiz cikmis öyle dedi doktor. Raporda delesyon filan biseyler yaziyor ama anlamadim tam. Doktorun dedigi normal degerlermis.

Bana anastrozol diye ilac tedavisi önerdi ve 3 ay sonra tese deneyelim dedi. Bende arastirmadan hemen kabul etmedim.
Önce türkiyeden bir kac bitkisel takviye aldim, tese olmadan bir böyle denicem.
 Sizce degerlerim nasil? Yapabilecegim birsey varmi? Tavsiniz ne olur? Yoksa foruma bir konumu acsam?
Ara
(12-08-2021, Saat: 11:31)Deliyürek Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaslar. 
4 senelik evliyiz. Ilk 2 sene cocuk istememisdik. 3ncü sene denemeye basladik ve bir sene icinde sonuc alamayinca ikimizde doktorlarimiza göründük. Sorun bende cikti, 0 sperm. Zor zamanlardan gectik, sonunda kabullenip kader dedik. Tabiki elimizden geleni yapicaz, piskolojik olarak daha rahatiz sadece kendimizi toparladik. 
Ayrica biz almanyadayiz. Buradaki doktorlar neredeyse kasap gibi, hic insani olarak yaklasmiyorlar. Suna bakin buna bakin diye ben diyorum doktora.
Kisaca Hormon degerlerim:
FSH 15,21
Lh 8,50
Testo 2,85
Genetik: 46, XY

Genetik temiz cikmis öyle dedi doktor. Raporda delesyon filan biseyler yaziyor ama anlamadim tam. Doktorun dedigi normal degerlermis.

Bana anastrozol diye ilac tedavisi önerdi ve 3 ay sonra tese deneyelim dedi. Bende arastirmadan hemen kabul etmedim.
Önce türkiyeden bir kac bitkisel takviye aldim, tese olmadan bir böyle denicem.
 Sizce degerlerim nasil? Yapabilecegim birsey varmi? Tavsiniz ne olur? Yoksa foruma bir konumu acsam?
İnstagramdan da yazmissiniz. Oradan cevap verdim
instagram: @azospermihastalari 
Ara
Henüz neyin içinde olduğumuzu bile bilmeden burda buldum kendimi. 20 gün önce bu teşhis kondu 2 sperm testi verdim 2kisinde de sonuç aynı hormon testlerimiz gayet iyi, değerlerimiz güzel genetik test sonuçlarımızı bekliyoruz 5 gün sonra çıkacak. Umutlu olmalıyım yoksa kabullenmeli miyim bilmiyorum ? Sonuçların tamamı çıktığında buraya eklesen fikir sahibi olan arkadaşlar yazabilir mi ?
Ara
(08-09-2021, Saat: 20:12)OZGUR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Henüz neyin içinde olduğumuzu bile bilmeden burda buldum kendimi. 20 gün önce bu teşhis kondu 2 sperm testi verdim 2kisinde de sonuç aynı hormon testlerimiz gayet iyi, değerlerimiz güzel genetik test sonuçlarımızı bekliyoruz 5 gün sonra çıkacak. Umutlu olmalıyım yoksa kabullenmeli miyim bilmiyorum ? Sonuçların tamamı çıktığında buraya eklesen fikir sahibi olan arkadaşlar yazabilir mi ?
Hormonlarin referans araliklari icerisinde olmasi olumlu. Degerleri yazarsaniz iyi olur
instagram: @azospermihastalari 
Ara

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Sebepsiz azosperm Kaangün 7 1,793 25-04-2021, Saat: 05:32
Son Yorum: Umut
  azosperm enesısık 1 1,299 15-03-2021, Saat: 17:08
  Azospermi 3 tese nasil yol cizmeliyim Emre 7 20,727 04-03-2021, Saat: 18:06
  Azosperm dexterousa 1 1,582 09-11-2020, Saat: 21:00
  Azospermi olduğum halde eşim gebe kaldı nasıl oluyor? bedrozan 1 1,503 04-11-2020, Saat: 17:47

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi